Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

MERSİN ESOB BAŞKANINDAN SESOB BAŞKANINA ZİYARET

Birliğimizden Haberler

MERSİN ESOB BAŞKANINDAN SESOB BAŞKANINA ZİYARET

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı ziyaret etti.

Asker arkadaşı Ali Yavuz’ın kızının düğün törenine katılmak üzere Sivas’a gelen Mersin Esob Başkanı Talat Dinçer, Sesob Başkanı Beşir Köksal ile de bir araya gelerek bir süre sohbet etti. 

Sivas’ı çok sevdiğini ve dostları olduğunu ifade eden Mersin Esob Başkanı Talat Dinçer, Sivas Birlik Başkanı ve esnaf teşkilatının uluçınarı olarak gördükleri  Beşir Köksal’ı çok sevdiğini , TESK Denetim Kurulunda birlikte çalıştıklarını ifade ederek, “Başkanımızı çok seviyoruz. Teşkilatın toplantılarında ve TESK Denetim Kurulunda birlikte çalışıyoruz. Başkanım esnaf teşkilatına güzel hizmetlerde bulunuyor. Her zaman tecrübelerinden faydalanıyoruz”dedi.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise , ahi teşkilatının bir aile yapısı olduğunu her ilde ve ilçelerde aile bireyleri olduğunu belirterek, “Mersin Esob Başkanımız Talat Dinçer’in Birliğimizi ziyareti bizlerli de memnun etmiştir. TESK Denetim kurulunda da başkanımızla birlikte çalışıyoruz. Başkanımızı Sivas’ta misafir etmekten memnun olduk.”diye konuştu.

 SESOB Başkanı Beşir Köksal, Mersin Birlik Başkanı Talat Dincere ziyaretinin anısına Sivas el sanatlarından bıçak ve kemik tarak seti hediye etti. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret