Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Kurumlararası işbirliğimiz devam edece

Birliğimizden Haberler

Kurumlararası işbirliğimiz devam edece

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

Sesob Başkanı Beşir Köksal tarafından karşılanan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, bir süre sohbet ettikten sonra gıda sektöründe yapılan çalışmalar ve aksaklıklar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iadei ziyarette bulunduğunu ifade eden Yıldız, Esnaf teşkilatını yakından tanıdığını, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve oda başkanlarıyla her zaman diyalog içerisinde olduklarını söyledi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün çalışmaları hakkında da bilgi veren Yıldız, kurum olarak Tarım ve Hayvancılık alanında projeler yürüttüklerini, çiftçileri desteklediklerini, destekler sayesinde bilinçli tarım ve hayvancılık yapılmasına destek olduklarını ifade etti.

Kurumlar arası işbirliğinin ve koordinasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldız, hijyene önem verdiklerini, hem esnafın hem de vatandaşların dikkat etmesi gerekenler hakkında sürekli görüş alışverişinde bulunduklarını vurgulayarak, katık ve desteklerinden dolayı Birlik Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür etti.

            İadei ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise İl Müdürü Seyit Yıldız’ın yıllardır kurumun içerisinde olduğunu, çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getirerek, “Sivas’ın kalkınması için tarım ve hayvancılık çok önemlidir. Bu alanda il müdürümüzde gayretli ve başarılı çalışmalar yaparak, çiftçilerin desteklerden faydalanması için çalışıyor. Müdürümüzün çalışmaları esnafımızı da memnun ediyor. Esnafımız ne kadar mutlu olursa bizlerde mutlu oluyoruz. Esnafımızın memnuniyeti bizim için de önemlidir. Her zaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz ile koordinasyonumuz devam edecektir. Müdürümüze çalışmalarında başarılar diliyorum”diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Üniversitelerimiz Sivasımız için çok önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kulu makamında ziyaret ederek bir süre görüş alışverişinde bulundu.
Bir ilin gelişmesinde üniversitelerin önemli katkıları olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ta ikinci bir üniversite açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ Cumhuriyet Üniversitemizden sonra ikinci üniversitemiz olan Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de hizmet vermeye başladı. Rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte Üniversitemizde alt yapı çalışmaları hızlandırıldı. Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi de önemsiyor, işbirliğimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Esnafımıza büyük katkı sağlayan Üniversitemizin biran önce eğitime açılmasını bekliyoruz. İkinci üniversitemizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sektöründe ihtisaslaşmayı hedeflediklerini, bu hedef doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, üniversiteye tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerle ortak çalışmalar yapacaklarını ve işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kul, Teknokent binasında faaliyetlerine devam ettiklerini vurgulayarak  Üniversitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, esnaf teşkilatı ile işbirliği içerisinde olacaklarını hatırlatarak, ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti
 
 

DEVAMI

Kooperatif kredilerine düzenleme getirildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcanın kredilerle ilgili verdiği müjdenin esnafı sevindirdiğini ifade etti.
Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerle ilgili Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız  ishihdam sağlamakta,  kendi imkanlarıyla ayakta durmakta ve ailesinin geçimini sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bu günlerde esnafımız da elini taşın altına koymuştur. Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir.  Bazı esnaflarımızı kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir.
 
Bakanımızın açıklamalarından sonra yeni kredi ödemelerinde  esnafımız çektiği krediyi ister 3 ayda isterse de 6 ayda ödeyebilecek. Ödeme süreleri 4 yıldan 5 yıla çıkarılacak. 100 bin TL’ye olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak, 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2 olan komisyon yüzde 1’e düşürülecektir.”dedi.
 
Esnafın sıfır faizli cansuyu kredileri noktasında da beklentileri olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu konuda da girişimlerde bulunduklarını belirterek, en kısa sürede sıfır faizli kredilerin de çıkacağına , esnafımızın da kredilerden faydalanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Sesob Başkanı Köksal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; Her koşulda esnafımızın yanında olan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kredilerle ilgili düzenleme yaparak esnafımıza destek olan Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’a, TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken’e, TESKOMB Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret