Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Kredi desteği esnafa cansuyu oldu

Birliğimizden Haberler

Kredi desteği esnafa cansuyu oldu

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil  , esnafın finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla açıklanan kredi destek  paketinin esnafa olumlu yansıdığını söyledi. 
Cuhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan esnafa destek paketinin başvurularının devam ettiğini, başvuru sayısında artış olduğunu ifade eden Sesob Başkan Hakan Demirgil, “Esnaf ve sanatkarlarımız için finansman ihtiyacını karşılamak adına 60 ay vade imkan ve yüzde 7.5’lik faiz oranıyla kullandırılacak kredi destek paketinin başlaması esnafımız açısıdan önemlidir. Pandemi sürecinde en fazla esnaf ve sanatkarlarımız mağdur olmuştur. Özelliklle bazı sektörlerdeki esnafımız aylarca dükkanlarını açamamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklaann 500 bin Tl’lik kredi paketi elbette esnafımıza ve piyasaya rahatlama getirecektir. Açıklanan paketin özellikle bu zamana getirilmesi de esnafımıza destek olunması için de önelidir. Esnaf ve Sanatkarlarımız daha önce 9.5 oranıyla Esna fve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinden kredi çekiyordu. Bu oranında 7.5’ e düşürülmesi krediye olan talebi de artırmıştır. Esnaf ve Sanatkarlarımız almış oldukları kredi ile kış aylarını da rahat bir şekilde geç irecektir. Bu krediler piyasayı da hareteketlendirmiştir” dedi. 
KREDİYE KİMLER BAŞVURABİLİR 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile Halkbankası tarafından verilcek krediye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği sicil müdürlüğüne kayıtlı, oda kaydı bulunan ve en az üç aylık esnaflık sürecini tamamlayan esnaf ve sanatkarların bu krediden faydalanabileceğini dile getirdi. 
TALEP ÇOK FAZLA 
Açıklanan kredi paketinden sonra merkez ve ilçelerde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinde yoğunluk olduğunu , esnafın kredi alabilmek için başvuru yaptığını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, kooperatif personelinin esnafa her konuda yardımcı olduğunu , mesai mefhumuz gözetmeksizin esnafın kredi talebine cevap verebilmek için  çalıştıklarını vurgulayarak, 27.Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ve kooperatif personeline özveriil çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Bayan Kuaförümüz oscar ödülü aldı

Anadolu’nun en iyi güzellik sanatları kategorisinde Türkiye birincisi seçilen Sivas’lı bayan kuaförüne düzenlenen törenle kupası ve ödülleri takdim edildi.
Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından düzenlenen ve bu yıl 21. Gerçekleştirilen “ Türkiyenin Esnaf  Oscarları “ yarışmasında en fazla oyu alan Şura Bayan Kuaförü Sahibi Arzu Duran, Türkiyenin en iyi  saç kesimi ve en başarılı kaş tasarımcısı  seçildi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen ödül törenine Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Türkiye Esnaf Haber Dergisi sahibi ve Cevat Önge , Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Federasyon Başkan vekili Ömer Şeker ile ödül alacak bayan kuaförü Aruz Duran katıldı.
       Yapılan yarışma hakkında bilgi veren  Türkiye Esnaf Haber Dergisi sahibi ve yönetim kurulu başkanı Cevat Önge, yıllardır bu yarışmayı gerçekleştirdiklerini , yapmış oldukları ankete katılan 44 bin kişiden 17 bin 847 oy alan Güzellik Sanatları uzmanı kuaför Arzu Duran’ın sektöründe başarılı olduğunu ve en fazla oyu aldığını belirterek, ödül törenini gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Daha önce iki defa Tesviyeciler ve Madeni Oto Sanatkarları Odası Başkanı Hakan Demirgil ile Berberler Kuaförler ve Güzellikle Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker’e bu ödülü verdiklerini vurgulayan Önge, “Yapmış olduğumuz SMS ankette en fazla oyu alarak Türkiyenin en başarılı güzellik sanatı uzmanı seçilen Arzu Duran’ı tebrik ediyor, kupa ve plaketle ödüllendiriyoruz.  Anadolu’dan en iyi saç kesimi ve en başarılı kaş tasarımcısının seçilmesinden mutlu olduğumuzu ifade ediyor başarılar diliyorum” dedi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’de Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta esnafların ödül almasının memnuniyetle karşılandığını, gurur duyduklarını belirterek, “Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından düzenlenen yarışmaya en fazla oyu alan bayan kuaförümüzle gurur duyduk. Esnafımızın mesleğini severek yapması, bu alanda ödül alması da ayrıca bizleri memnun etmiştir. Başarılı esnafımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.
       En fazla oyu alarak Sivas’ımızın gururu olan en iyi saç kesimi ve kaş tasarımcısı seçilen Bayan Kuaförü Arzu Duran’a kupası Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Ömer Şeker tarafından takdim edildi.
 

DEVAMI

Sivas Köftesi üzerinden reklam yapmayın

Sivas köftesi olmadığı halde  ulusal  bazı marketlerde Sivas köfte satılmasına Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil tepki gösterdi.
Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Serkan Erkan, Sivas’ımızın meşhur köftecisi Ahmet Usta ile birlikte lokantada basın toplantısı yapan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, il dışında bir zincir markette “Sivas Köftesi” adı altında satılan köftenin şehrin tescilli ürünüyle  ilgisinin olmadığını ifade ederek, satışın devam etmesi halinde yasal yollara başvuracaklarını söyledi.
Sesob Başkanı Demirgil açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Sivas mutfağımızın en meşhur yemeklerinden biri  olan ve ilimizin tanıtımına da önemli katkı sağlayan tescilli  Sivas Köftemizin  bir zincir markette usulüne uygun olmayan bir şekilde satılıyor olması bizleri, esnaflarımızı ve Sivaslıları üzmüştür.
Sivas Köftemiz  lezzetiyle,   sadece tuz  ve et karışımı ile yapılan, Sivas’a özgü olan tescil alan yemek lezzetlerimizden bir tanesidir. Ancak,  Bazı ulusal marketlerde Sivas köftesi adı  altında satılan köftenin içindeki karışımına, baharatına bakıldığında  Sivas köftesi ile alakası olmadığı gözlenmektedir. Bu şekilde yapılan satışlar, halkı yanıltmakta, Sivas köftesini , lezzetini  ve Sivas mutfağını da olumsuz etkilemektedir” dedi.
Demirgil, firma yetkililerinin Sivas’la alakası olmayan ve  Sivas köftesi adı altında satış yapılan bu köfte satışının reyonlardan kaldırmasını, satışını durdurmalarını  talep talep ederek, aksi durumda yasal yollara başvuracaklarını kaydetti.
Meşhur Sivas Köftecisi Ahmet Usta ise Sivas Köftesinin özelliklerini, yapılışını anlatarak köftenin sadece et ve tuzdan yapıldığını , özel olduğunu ve ustalık istediğini kaydetti.
Basın toplantısının ardından basın mensuplarına Sivas Köftesi ikramında bulunuldu.  
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar