Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Konfeksiyoncular Odasında başkan değişmedi

Birliğimizden Haberler

Konfeksiyoncular Odasında başkan değişmedi

Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odasının olağan genel kurulu yapıldı. İki liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ahmet Yıldız, üyelerin oylarının çoğunluğunu alarak güven tazeledi .
Şelale Düğün salonunda gerçekleştirilen ve divan Başkanlığını Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalın yaptığı genel kurulda saygı duruşunda bulunuldu ve istiklal marşı okundu.
 
 Divan Başkanı Beşir Köksal, esnafının hizmetine talip olan iki adaya da başarılar diledikten sonra esnafın sorun ve sıkıntıları hakkında bilgi verdi. Esnafın pandemiden sonra kur artışı ile de mağdur olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, esnafın giderlerini karşılayamadığı için faizsiz kredi desteğine ihtiyacı olduğun ifade etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal,  KOSGEB tarafından açıklanan Mikro ve Küçük İşletmelerle yönelik olarak açıklanan destek programından esnafın faydalanmasını tavsiye etti.
Köksal, genel kurulda oda başkanlığı için aday olan Ahmet Yıldız ve Ömer Faruk Gökçek’e başarılar diledi.
 
 Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, faaliyet raporları okunduktan sonra ibra edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yıldız, seçildiği günden itibaren menfaat gözetmeksizin üyelere hizmet ettiğini ifade ederek, bu güne kadar destek olan üyelere ve her zaman esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Sesob Başkanı Beşir Köksala teşekkür etti.
Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanlığına aday olan  Ömer Faruk Gökçek ise seçilmesi halinde yapacağı hizmetler hakkında bilgi vererek üyelerden destek istedi. 
İki liste ile gidilen genel kurulda Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odasının mevcut başkanı Ahmet Yıldız,187 oy alarak güven tazelerken, diğer aday Ömer Faruk Gökçek ise 167 oy alabildi
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret