Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Köksal, Güründe iki odayı ziyaret etti

Birliğimizden Haberler

Köksal, Güründe iki odayı ziyaret etti

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ilçelere yapmış olduğu ziyaretlere Gürün ilçesi ile devam etti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Gürün Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nail Çakıcı ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hamit Tunayı ziyaret ederek, bir süre görüş alışverişinde bulundu.

Esnaf teşkilatı olarak fırsat buldukça Birliğe bağlı bulunan odalara ziyarette ulunmaya ve sorunlarını di8nmeye çalıştığını ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, istişarelerin çok önemli olduğunu ve esnafların sorunlarını yerinde dinlemek ve görüş alışverişinde bulunmak için bu ziyaretleri yaptıklarını söyledi. Gürün ilçemizde de oda başkanlarımız ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek sorunlarımızı tartıştık. Ayrıca esnaflarımızı ziyaret ederek hayırlı işler diledik” diye konuştu.

Esnaf teşkilatı açısından 2018 yılının çok önemli olduğunu ve oda seçimlerini 2018 yılının ilk üç aylık diliminde yapacaklarını, bu konuda teşkilat olarak kitap hazırlayarak başkan ve sekreterleri bilgilendirdiklerini  dile getiren Köksal, esnaf teşkilatına yakışır  seçimler yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Gürün Esna f ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nail Çakıcı ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hamit Tuna, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birilği Başkanı Beşir Köksal’ın çalışmalarından memnun olduklarını, kendilerine her zaman yardımcı olduğunu ve sorunların çözümü için gayret gösterdiğini belirterek, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler..

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret