Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Kavram Okulları ile eğitim sözleşmesi imzaladık

Birliğimizden Haberler

Kavram Okulları ile eğitim sözleşmesi imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, önümüzdeki eğitim öğretim döneminde eğitime başlayacak olan Kavram Okulları ile eğitim sözleşmesi imzaladı
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlık makamında gerçekleştirilen törenine Sesob Başkanı Beşir Köksal ile Kavram Okulları Genel Koordinatörü Yunus Emre Keleşoğlu katıldı.
Kavram Okulları olarak Türkiye genelinde 40 ilde yer aldıklarını Sivas’ında bu iller arasına dahil olduğunu ifade eden okulun genel koordinatörü Yunus Emre Keleşoğlu, eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte okulun Sivas kampüsünde tüm kademelerde yaptırılacak yeni kayıtlar için yılık kayıt ücreti üzerinden esnaf çocuklarına yüzde 10 oranında indirim yapılacağını söyledi. Keleşoğlu, esnaf çocuklarının Kavram okullarından indirimli faydalanabilmesini sağlamak için eğitim sözleşmesi imzalayan Sesob Başkanı Beşir Köksala da teşekkür etti. 
Esnaf çocuklarının da özel okullarda okumasını sağlamak için özel okul ve kolejlerle indirim ve işbirliği protokolü imzaladıklarını ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, Geleceğimize yön verecek olan çocuklarımız çok önemlidir. Esnaf çocuklarının da özel okullardan faydalanabilmesi için Kavram Okulları yetkilileri ile bir yıllık eğitim sözleşmesi imzaladık. Kayıt döneminde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ve odalara kaydını belgeleyenlerin esnaflarımız ile oda çalışanları Kavram Okullarından yüzde 10 oranında indirimli faydalanacaktır”dedi. 
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Kavram Okulları Genel Koordinatörü Yunus Emre Keleşoğlu ile birlikte eğitim sözleşmesini imzaladı
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret