Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Kapalı işletmelere Belediyeden 1500 TL destek

Birliğimizden Haberler

Kapalı işletmelere Belediyeden 1500 TL destek

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, pandemi sürecinde genelge kapsamında  kapalı olan işletmelere 1500 TL maddi katkı sağlayacaklarının müjdesini verdi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, pandemi sürecinden etkilenen sektörlerin temsilcileri ile Revag otelde istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksal, TSO Başkanı Mustafa Eken,   oda başkanları ve sektör temsilcileri katıldı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, pandemi sürecinde esnafın mağduriyeti hakkında bilgi verdiler.
Pandemi sürecinden en fazla esnaf ve sanatkarların etkilendiğini ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, COVİD19 salgını nedeniyle esnafların çok mağdur olduğunu ,  devlet desteğinin olması gerektiğini ifade etti.
Özellikle kahveci, kırtasiyeci, kantinci, öğrenci servisi başta olmak üzere farklı sektörlerden çok sayıda esnafın Mart ayından itibaren iş yapamadığını ve  sıkıntılı olduğunu, nakdi yardımların yapılması gerektiğini  dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu süreçte Belediye’nin azda olsa esnafımıza destekleri olduğunu belirterek, her zaman esnafın yanında yer alan Başkan Hilmi Bilginin şahsında Başkan yardımcılarına, meclis üyelerine, başkan yardımcılarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 ESNAFIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise pandemi sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İmkanlar ölçüsünde Belediye olarak yardımcı olduklarını , genelge ile kapatılan 1540 işletme sahiplerine 1000 TL maddi destek olduklarını, işyerleri kapanan Belediye kiracısı esnaflardan kapalı kaldıkları süre boyunca kira alınmadığını , açık olan işyerlerinin kira borçlarının 6 ay boyunca gecikme zammı olmaksızın ertelendiğini , Halk otobüslerine yakıt desteği sağlandığını işgaliye bedelinin yüzde 50’ye düşürülerek 420 biletten 210 bilete düşürdüklerini , hijyen setleri dağıttıklarını söyledi.
Belediye olarak esnaflara desteklerinin devam edeceğini vurgulayan Bilgin, “Belediye olarak genelge doğrultusunda kapatılan işletmelerimize bir defaya mahsus olmak üzere meclis kararımızı aldıktan sonra 1500 TL nakit desteği vereceğiz. 2021 yılında Belediye kiracılarına yeni zam yapmayacağız. Yine genelge doğrultusunda işyeri kapanan ve belediye kiracısı olan esnaflarımızdan Aralık, Ocak ve Şubat aylarında kira almayacağız. Belediye kiracısı olup ta genelge kapsamında girmeyen esnaflarımızdan da Aralık , Ocak ve Şubat ayı kiralarını faizsiz olarak öteleyeceğiz. Halk otobüslerimize de desteğimiz devam ediyor.”  Dedi
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Hayırlı ve Huzurlu Ramazanlar dilerim

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, bolluk ve bereket ayı 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin   mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek  islam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni etti. 
Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “Duaların ve ibadetlerin daha anlam kazandığı,, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın  arttığı mübarek ay olan Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımız, vatandaşlarımız bir yılı aşkın bir süredir koronavis salgını nedeniyle zor durumdadır. Özellikle işyerleri kapalı olan esnaflarımızın mağduriyeti devam etmektedir. Salgın nedeniyle zor günler geçiren esnafımıza inşallah Ramazan ayı bereketiyle gelecektir. Zor şartlar ve virüs salgını nedeniyle vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışan esnaf ve sanatkarlarımız bu mübarek ayda hizmetlerini devam ettireceklerdir.
  Esnafımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da müşteri memnuniyetine,  Ahilik gelenek ve göreneklerine göre hareket etmeye devam edecektir. Maske ,  mesafe ve hijyen kurallarına uyacaktır. Esnaflarımız kadar vatandaşlarımız da bu süreçte alışverişlerde hijyen kurallarına riayet etmelidir. Ramazan ayı inşallah Müslüman alemine, ülkemize, ilimize , esnaf ve sanatkarımıza bereket getirecek ve virüs salgınından kurtulmamıza vesile olacaktır” dedi.
 
Sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı islam alemi için önemli olan Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Sivas Esob Başkanı Köksal, “Şefkat, merhamet  ve rızkın bol olduğu, kültürümüzün ve inancımızın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Bu ayda birlik ve beraberliğimiz daha da pekiştirilmeli, ihtiyaçlı aileler sevindirilmeli, yardımlar yapılmalıdır. Ramazan ayında tutulan oruçların, yapılan ibadet ve hayırların yüce mevlamızın dergahında kabul görmesinin temenni ediyorum. 
 Dostlukların sevgi ile beslendiği, kırgınlıkların yok olduğu  bu mübarek Ramazan ayının esnaf ve sanatkarlarımıza ve halkımıza hayırlı olmasını , esnafımıza bol kazançlı günler olmasını temenni ediyor, ülkemize, islam alemine, barış, kardeşlik
ve huzur getirmesini diliyorum. “ diye konuştu.
 
 

DEVAMI

Emniyet Teşkilatımız 176 yaşında

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, huzur ve güvenimizi sağlamak için gece gündüz hizmet veren Türk Polis Teşkilatının 176. Yıldönümünü gururla kutladıklarını ifade etti. 
10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Türk Polis Teşkilatının aradan geçen 176  yıl içerisinde her geçen gün kendisini her alanda yenileyerek başarılara imza attığını dile getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir  Köksal , “ Polisimizin hayatını ortaya koyarak vatanın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin huzuru için verdiği mücadele takdire şayandır.           
            Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanması, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek, polisimizin en önemli görevidir.  Demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında, ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
            Halkımız, esnaf ve sanatkârımız, gecesini gündüzüne katarak toplumun huzuru için çalışan polislerimize her zaman destek ve yardımcı olmuştur. Halkımızın duyduğu bu güveni zedelememek, tüm polislerimizin de öncelikli görevi olmalıdır.
Emniyet güçlerimiz ülkemizin güveni, huzuru ve bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan bu uğurda şehit olan  emniyet mensuplarımızı da her zaman olduğu gibi yine minnet ve şükranla anıyoruz. 
 Bu vesile ile görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimize ve  güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize de tekrar geçmiş olmasını temenni ediyorum . Türk milletinin huzur ve güvenini sağlayan Emniyet  teşkilatımızın bu önemli haftasını kutluyorum,.” dedi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret