Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Kahvehanelerde okuma köşesi oluşturulacak

Birliğimizden Haberler

Kahvehanelerde okuma köşesi oluşturulacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ,  kahvehanelerde kitap okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla Okuma köşesi  oluşturulması için Milli Eğitim  Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak çalışma  başlatıldığını açıkladı
Kahvehanelerde kitaplık oluşturulması için girişimlerde bulunan konuyu Vali Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile de paylaşan Sesob Başkanı Beşir Köksal, okuma alışkanlığının yaygınlaşmasının kahvehanelere de yansıdığını belirterek, bu konuda Kahveciler Esnaf Odasının Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak  proje hazırlanacağını, bu sürecin ardından kahvehanelerde okuma köşelerinin hayata geçirileceğini ifade etti.  
 
Türk toplumunda kahvehaneler tarihsel süreç içerisinde önemli görevler üstlendiğini vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “ Kahvehaneler,  iş yaşamımın sıkıntılarından ve stresten kurtulmak isteyen  özellikle çalışanların, emeklilerin, iş ve işçi arayanların uğrak yerleri ve birçok edebi, siyasi ve sanatsal akımların ortaya çıkmasına da zemin hazırlayan, toplumsal sorunların tartışıldığı, sohbetlerin yapıldığı, dostlukların kurulduğu kültür mekanları olarak da bilinmektedir.
 
 Kahveciler Esnaf Odası ve Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak kahvehanelerimizde kitaplık oluşturulması ve buraya gelenlerin kitap okuma alışkanlığı kazanması, boş zamanını kitap okuyarak ve çay içerek değerlendirmesine katkı sunmak için okuma köşesi oluşturmak amacıyla  başlattık. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Kahveciler Esnaf Odamızın işbirliği ile hazırlanacak projeyi hayata geçirerek kahvehanemize gelen vatandaşlarımız, hem oyun oynayacak hem de kitap okuyacak. Projemizi Valimiz sayın Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz sayın Ebubekir Sıddık Savaşçı ile de paylaştık. Katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. .İnşallah proje en kısa zamanda hayata geçecektir.” dedi
 
Aynı zamanda Sivas Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı olan Sesob Başkanı Beşir Köksal, kahvehanelerde kitap okuma köşesi oluşturulması için çalışmaların devam ettiğini, projenin hayata geçirilmesinin ardından kahvehanelerde okuma köşesi oluşturulacağını da sözlerine ekledi. 
                                                                          

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Hayırlı ve Huzurlu Ramazanlar dilerim

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, bolluk ve bereket ayı 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin   mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek  islam alemine ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni etti. 
Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “Duaların ve ibadetlerin daha anlam kazandığı,, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın  arttığı mübarek ay olan Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımız, vatandaşlarımız bir yılı aşkın bir süredir koronavis salgını nedeniyle zor durumdadır. Özellikle işyerleri kapalı olan esnaflarımızın mağduriyeti devam etmektedir. Salgın nedeniyle zor günler geçiren esnafımıza inşallah Ramazan ayı bereketiyle gelecektir. Zor şartlar ve virüs salgını nedeniyle vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışan esnaf ve sanatkarlarımız bu mübarek ayda hizmetlerini devam ettireceklerdir.
  Esnafımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da müşteri memnuniyetine,  Ahilik gelenek ve göreneklerine göre hareket etmeye devam edecektir. Maske ,  mesafe ve hijyen kurallarına uyacaktır. Esnaflarımız kadar vatandaşlarımız da bu süreçte alışverişlerde hijyen kurallarına riayet etmelidir. Ramazan ayı inşallah Müslüman alemine, ülkemize, ilimize , esnaf ve sanatkarımıza bereket getirecek ve virüs salgınından kurtulmamıza vesile olacaktır” dedi.
 
Sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışmanın ön plana çıktığı islam alemi için önemli olan Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Sivas Esob Başkanı Köksal, “Şefkat, merhamet  ve rızkın bol olduğu, kültürümüzün ve inancımızın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan ayına girmiş bulunuyoruz. Bu ayda birlik ve beraberliğimiz daha da pekiştirilmeli, ihtiyaçlı aileler sevindirilmeli, yardımlar yapılmalıdır. Ramazan ayında tutulan oruçların, yapılan ibadet ve hayırların yüce mevlamızın dergahında kabul görmesinin temenni ediyorum. 
 Dostlukların sevgi ile beslendiği, kırgınlıkların yok olduğu  bu mübarek Ramazan ayının esnaf ve sanatkarlarımıza ve halkımıza hayırlı olmasını , esnafımıza bol kazançlı günler olmasını temenni ediyor, ülkemize, islam alemine, barış, kardeşlik
ve huzur getirmesini diliyorum. “ diye konuştu.
 
 

DEVAMI

Emniyet Teşkilatımız 176 yaşında

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, huzur ve güvenimizi sağlamak için gece gündüz hizmet veren Türk Polis Teşkilatının 176. Yıldönümünü gururla kutladıklarını ifade etti. 
10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Türk Polis Teşkilatının aradan geçen 176  yıl içerisinde her geçen gün kendisini her alanda yenileyerek başarılara imza attığını dile getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir  Köksal , “ Polisimizin hayatını ortaya koyarak vatanın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin huzuru için verdiği mücadele takdire şayandır.           
            Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanması, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek, polisimizin en önemli görevidir.  Demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında, ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
            Halkımız, esnaf ve sanatkârımız, gecesini gündüzüne katarak toplumun huzuru için çalışan polislerimize her zaman destek ve yardımcı olmuştur. Halkımızın duyduğu bu güveni zedelememek, tüm polislerimizin de öncelikli görevi olmalıdır.
Emniyet güçlerimiz ülkemizin güveni, huzuru ve bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan bu uğurda şehit olan  emniyet mensuplarımızı da her zaman olduğu gibi yine minnet ve şükranla anıyoruz. 
 Bu vesile ile görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimize ve  güvenlik güçlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize de tekrar geçmiş olmasını temenni ediyorum . Türk milletinin huzur ve güvenini sağlayan Emniyet  teşkilatımızın bu önemli haftasını kutluyorum,.” dedi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret