Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

KOSGEBDEN FAYDALANDI KAFE AÇTI

Birliğimizden Haberler

KOSGEBDEN FAYDALANDI KAFE AÇTI

KOSGEB kurslarına katıldıktan sonra desteklerinden faydalanan iş kadını Miyase Kozani, kafe açarak esnaflık hayatına başladı.
Yıllarca başka yerlerde çalışan Miyase Kozani, Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerine katıldıktan sonra KOSGEB’den destek alarak kafe açtı.
 
Örtülüpınar mahallesinde açılan Gülsüm Kafenin açılış törenine katılan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ev hanımlarının girişimci olmasının ve destek alarak işyeri açmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.
KOSGEB kurslarının faydalı olduğunu ve kurslara katılanların projeler hazırlayarak devlet desteği ile işyeri açtığını vurgulayan Köksal, yıllarca başkalarının yanında çalışan ve projeden faydalanarak işyeri açan işletmeci Miyase Kozani’yi tebrik etti.
Okunan duanın ardından işyerinin açılışını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.
 
41 yaşındaki ev hanımı Miyase Kozani ise , KOSGEB desteğini de alarak işyeri açtığını ve  kafe sektöründe hizmet vermeye başladığını belirterek, açılışa katılan ve destek olan  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür etti.
Yıllarca farklı yerlerde çalıştığını kaydeden Kozani, KOSGEB’in desteği ile Sivas’a güzel bir mekan kazandırdığını, kafe ve aparat çeşitleriyle de en güzel şekilde hizmet vermeye gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret