Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

KÖKSAL, DEMİRCİLER ODASININ İFTARINA KATILDI

Birliğimizden Haberler

KÖKSAL, DEMİRCİLER ODASININ İFTARINA KATILDI

Demirciler Esnaf Odası tarafından iftar programı düzenlendi. Şelale Düğün salonunda gerçekleştirilen iftar programına Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, oda başkanları ile oda üyesi esnaflar katıldı.

 

İftar yemeği sonunda okunan duanın ardından kürsüye gelen Demirciler Esnaf Odası Başkanı Harun Koç, geleneksel hale getirdikleri iftar programında bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Demirciler Esnaf Odası olarak Birlik başkanımız, oda başkanlarımız ve üyelerimizle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda iftarda bir araya geldik. Ramazan ayının manevi havasını birlikte iftarı açarak solumaya gayret gösterdik. Bu mübarek ramazan ayının İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyor, katılımınızdan dolayı da herkese teşekkür ediyorum”dedi.

İftar yemeğine katılan katılan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yaparak, Bolluk ve bereket ayı olarak nitelendirilen Ramazan ayında esnaflarımız ile oda başkanlarımız ile hep birlikte iftarımızı yapıyoruz.  Ramazan birlik beraberlik, rahmet , sevgi ve bereket ayıdır.Bu mübarek ayda Demirciler Esnaf Odamızın organizesi ile  şu anda birlikte iftar yaparak yaşıyoruz. Bizleri sizlerle buluşturan oda başkanımız Harun Koç ve yönetimini teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Birliğin ve odaların esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini de sözlerine ekledi.

Son aylarda artan terör olaylarına da değinen Köksal, ülkenin güçlü olduğunu ve mutlaka bu sıkıntıların üstesinden geleceğini belirterek, şehitlere Allahtan rahmet, yaralılara  da birkez daha acil şifalar diledi

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret