Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Jandarma Komutanından esnaf teşkilatına ziyaret

Birliğimizden Haberler

Jandarma Komutanından esnaf teşkilatına ziyaret

Sivas İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Sinan Şen, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iadei ziyarette bulundu. 
 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Jandarma Komutanı J.Albay Sinan Şen, bir süre sohbet etti.
 İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sinan Şen, Sivas’ın huzuru ve güvenliği için çalıştıklarını, bu çalışmalarda kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerin çok önemli olduğunu belirterek birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Sivas gibi güzel bir şehirde görev yaptığını ve Esnaf teşkilatı ile her zaman uyumlu çalıştıklarını dile getirerek, SESOB Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür etti. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatının yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Esnaf teşkilatı olarak emniyet ve jandarmanın gücünü sürekli yanlarında hissettiklerini dile getirerek, “Sivas’ımızın emniyeti merkezi yerlerde emniyete, diğer bölgelerde ise jandarmamıza emanettir. Her zaman iki kurumumuzun da gücünü yanımızda hissettik ve hissetmeye de devam edeceğiz. Ülkemizde ve gerekse de ilimizde asayiş ve huzur varsa güvenlik güçlerimiz sayesindedir. Esnaf teşkilatı olarak kanun ordusu, cefakar, fedakar jandarma teşkilatı ile dün olduğu gibi bugünde el ele, omuz omuza vererek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizleri ziyaret ederek sohbet eden komutanımıza teşekkür ediyor, ilimizin huzuru ve güvenliği için birlikte çalışmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası başlıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 32.. Ahilik Kültürü Haftasının 17-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacağını söyledi. 
 Ahilik Bayramı hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemli olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.  
Ahiliğin kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür. 
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda  17-18  Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat t 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Salih Ayhan  ve  Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgini  ziyaret edeceğiz.  Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.  
 
18 Eylül  Çarşamba günü  Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz. Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duadan sonra Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören  için  mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü Valimiz Sayın Salih Ayhana takdim ettikten sonra  yılın ahisini ,  Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendireceğiz. Yemin  eden  esnaflarımızın belgelerini takdim edeceğiz .
. Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız”  dedi. .
ESNAFLARIMIZ BAYRAKLARINI ASSIN
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın bayramına sahip çıkması gerektiğini belirterek, işyerlerinin önlerine  Türk bayrağı asmalarını ve Ahilik Haftası törenlerine katılmalarını istedi.
 
 

DEVAMI

Altın Eller Sivasta buluştu

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde “ Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor”  adlı Türk El Sanatları Festivali düzenlendi. Festivale Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de stant açarak destek oldu.
Tarihi kent meydanında düzenlenen etkinliklere 50 usta stant açarak sanatlarını sergiledi.
Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın el sanatlarında ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, El Sanatları çarşısının ilimize kazandırılacağını ve el emeği eserlerin de burada sergileneceğini ifade etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü halk oyunları gösterilerinin ardından Türk El Sanatları Sergisinin açılışı yapıldı.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal 15 Eylül tarihine kadar açık kalacak olan el sanatlarının yer aldığı stantları gezerek yapılan sanatlar hakkında bilgi aldı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret