Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İzmirde Sivaslılar Güç Birliği Yaptı.

Etkinlik Haberleri

İzmirde Sivaslılar Güç Birliği Yaptı.

İZMİRDE SİVASLILAR GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI
Gurbette yaşayan Sivaslılar birlikteliği ile örnek teşkil ediyor. İzmirde yaşamını süren Sivaslılar tarafından kurulan derneklerin birleşmesi ile kurulan iki ayrı federayno tek çatı altında bir araya gelerek güç birliği yaptı.
İki federasyonun birleşmesi ile İzmir ve Ege Bölgesi Dernekleri Federasyonu çatısı altında bir araya gelen dernekler, yapmış olduğu birliktelik ile de takdir topladı. Birleşmenin ardından Sivas’a gelen İzmir ve Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu ( İZEBSİDEF) Başkanı Zeki Karaoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret etti.

İzmirde güzel bir örnek teşkil ederek federasyonların tek çatı adlında birleştiğini vurgulayan Federasyon Başkanı Zeki Karaoğlu, birleşme ile tek yumruk olduklarını dile getirerek, “Bizler yıllar önce Sivas’tan İzmire taşınarak orada yaşamaya başladık. İzmir’de çok sayıda Sivaslı derneklerimiz var. Bu derneklerimizin de iki federasyonu olduğu için yeterince birliktelik sağlanamıyordu. Bu birliktelik federasyonların tek çatı altında birleşmesi ile sonuçlanmıştır. Sivas’ımızı ve sizleri çok seviyoruz. Bu birleşimin ardından Sivas’ı ve sizleri ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunmak istedik. İzmirde büyük bir sivil toplum örgütü olarak sizlerin görüşlerinin ve tecrübelerinin bizler için ne kadar önemli olduğunu birkez daha ifade etmek istiyorum. İnşallah bundan sonra daha da güçlü olacağız. Bizleri misafir ettiğinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TESK Denetim Kurulu Başkanı ve SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivaslı olupta farklı illerde yaşayan çok sayıda hemşerilerinin olduğunu ifade ederek, birlik ve beraberliğini önemli olduğunu söyledi. Dernek başkanı ve yöneticilerinin Sivas sevdalısı olduğunu vurgulayan Köksal, bu oluşumun hazırlanmasında emeği geçen başkan ve yöneticilere de teşekkür ederek, Sivaslılar için güzel hizmetlerde bulunmalarını temenni etti.

Ziyarette yönetim kurulu üyeleri Aliağa Sivaslılar Derneği Başkanı Hamit Çelik, Kangal Hamal Köyü Derneği Başkanı Hasan Akkuş, Öz Sivaslar Derneği Başkanı Şahmerdan Şener, İmranlılar Derneği Başkanı Hüseyin Gelmez, Gürün-Kangal Derneği Başkanı Şerafettin Güneyli de hazır bulundu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Saniye Işık toprağa verildi

 Tenekeciler ve Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Ömer Işık’ın yengesi hakkın rahmetine kavuştu.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Tenekeciler ve Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Ömer Işık’ın Amcası Bekir Işık’ın hanımı Saniye Işık rahmetli oldu. Işık’ın cenazesi öyle namazını müteakiben Ulu camiinde kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke mezarlığında toprağa verildi.
Cenazeye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve oda başkanları da katıldı.
Cenazeye katılan SESOB Başkanı Beşir Köksal, yönetim kurulu üyesi Ömer Işık’a taziyede bulunduktan sonra 76 yaşında rahmetli olan Saniye Işık’a Allahtan rahmet, ailesine de başsağlığı dileğinde bulundu. 
 

DEVAMI

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen Ahilik Kültür Haftası

Sivas'ta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen Ahilik Kültür Haftasında ilimizin tanıtımına önemli katkı sunan ve baston imalatı yaparak ülkenin her tarafına pazarlayan Marangozlar Esnaf Odası üyesi Ali Tükek ustamız , Ahilik Kutlama komitesi tarafından yılın ahisi seçilmiştir. Ahimizin ödülü , Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve Vali Vekili Sezgin üçüncü tarafından verilmiş ve dualarla cübbesi giydirilmiştir

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret