Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İstiklal marşı milletimizin kahramanlık destanıdır

Birliğimizden Haberler

İstiklal marşı milletimizin kahramanlık destanıdır

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  İstiklal Marşının Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
 12 Mart 1921 de İstiklal Marşımızın , TBMM tarafından kabulünün yıl  dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Türk milletinin İstiklal marşını yazdıran bağımsızlık mücadelesinde  olduğu gibi vatanı için her zaman can vermeye hazır olduğunu ifade etti. 
Sesob Başkanı Köksal, “ Milletimiz bağımsızlık uğruna tarih boyunca büyük zorluklar yaşamış ve mücadeleler vermiştir.  İstiklal Marşı halkımızın , bağımsızlığını ölümsüzleştiren eşsiz bir eserdir. İstiklal marşımız , tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır. İstiklal marşımız bütünüyle aziz milletimizin karakterini yansıtmaktadır. Bayrak, sancak, ezan , şehadet  din gibi kelime ve kavramlar en önemli değerlerimizdir. İstiklal mücadelesinde değerlerinin ayaklar altına alınmamasının mücadelesini veren   İstiklal Marşımız, milletimiz var oldukça da milletimizi ve ülkemizi tanımlayan bir eser olarak varlığını sürdürecektir.
 
Vatanı ve milleti için gerektiğinde canını  feda etmekten kaçınmayan milletimin kahramanlık destanı olan İstiklal marşı , bugün de bizlere vatanın kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Vatanımızı bölmeye çalışanlara bundan önce olduğu gibi bundan sonra da karşı koyacağız ve fırsat vermeyeceğiz. Türk milletinin var olma mücadelesini ölümsüzleştiren ve zor şartlarda yazılan  İstiklal marşımızın değerini bilmeliyiz Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” dedi.
 Sesob Başkanı Köksal, 12 Mart 1921 tarihinde istiklal marşının kabulünün yıldönümünü kutlayarak başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal marşımızın yazarı şair Mehmet Akif Ersoy’a ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Her zaman bizlere destek oldunuz

Kantin işletmecileri , Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek, pandemi sürecinde desteklerinden dolayı teşekkür ettiler
Sivas Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Eyüp Çelik, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulundu.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ile görüşen ve desteklerinden dolayı teşekkür eden dernek başkanı Çelik, “Pandemi sürecinde kantinlerimiz kapalı kaldı. Okullarımız açılmadığı için kantinlerimiz de faaliyet gösteremedi. Çok mağdur olduk ve evimize ekmek götüremedik. Bu zaman zarfında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımızın da girişimleriyle destekler aldık. Bu destek işletmelerimizin kapalı olduğu süreç boyunca bizlere önemli katkılar sağladı. Her zaman esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen değerli  başkanımız sayın Beşir Köksalı ziyaret ederek teşekkür etmek istedik.” Dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir köksal, salgın sürecinde esnafın çok mağdur olduğunu, özellikle bazı meslek gruplarının dükkanlarını sürekli kapatarak zor durumda kaldığını söyledi. 
Yaklaşık bir yıldır esnafların genelge ile işyerlerini kapatmasından dolayı zor durumda kaldığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Özellikle kahveci, kantinci, kırtasiyeci, okul servisleri, eğlence yerlerinde faaliyet gösteren esnafımız perişan oldu. Dükkanlarını açamadıkları için giderlerini karşılayamadı. Gerek kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası gerekse de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak esnafımızın mağduriyetlerini giderilmesi için girişimlerde bulunduk. Valiliğimiz  ve Belediyemiz esnafımıza maddi destek sağladı.. Belediye ekiplerimiz tarafından işletmelerimiz dezenfekte edildi. Katkı ve desteklerinden dolayı Valimiz sayın Salih Ayhan ve Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgine teşekkür ediyoruz.  Ayrıca  Kahveciler Odası olarak üyelerimize maske ve dezenfektanın bulunduğu hijyen seti hediye ettik. Ayrıca Ticaret Bakanlığımızın yapmış olduğu gelir ve kira desteği de esnafımıza katkı sağladı. Esnafımızın yanında olmaya ve sorunlarına çözüm bulmaya devam edeceğiz.. Ziyaretlerinden dolayı kantinci esnafımız adına başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
  
 
 

DEVAMI

Kademeli normalleşmede esnafa destek şart

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların zor bir dönem yaşadığını ifade ederek, kademeli normalleşme sürecinde esnafın desteklenmesi gerektiğini söyledi.
 
Yaklaşık bir yıldır esnaf ve sanatkarların kredi çekerek ayakta kalmaya çalıştığını , bu süreçte çok mağdur olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Mart ayı itibariyle kademeli olarak normalleşme süreci başlayacak. Ancak, pandemiden dolayı esnafımız çok mağdur oldu ve kazancı düştü . Dükkanının aylarca kapalı olması esnafımızı perişan etti. Dükkanları tamamen kapalı olan ,kahvehane, okul kantinleri, okul servisleri, kırtasiyeciler , eğlence yerlerinde faaliyet gösteren8 esnaflarımız pandemiden bu yana çok mağdur oldu. Esnafımızın eski günlerine kavuşması için mutlaka sermaye gerekmektedir. Esnafımızın ayakta kalabilmesi , dükkanlarına sermaye yapabilmeleri için faizsiz ve 6 ay geri ödemesiz ayağa kalkış kredisi sağlanmalıdır. Bu kredi ile normalleşme sürecinde esnafımız ayağa kalkacaktır” dedi.
 
Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart ayı itibariyle kademeli olarak normalleşme sürecinin başlayacağını müjdelemesinin ardından bu zamana kadar zor ayakta kalabilen esnafımızda bir heyecan oluştuğunu  dile getiren Sesob Başkanı Köksal., esnafa sermaye desteği verilmesi gerektiğini , bu kredinin de 6 ay geri ödemesiz  ve sıfır faizli kredi olması gerektiğini vurgulayarak, bu kredinin esnafa can suyu olabileceğini kaydetti.
 
KREDİLER FAİZSİZ ÖTELENMELİDİR
 
Esnafların ilk altı ayının ayakta kalmak, toparlanmak, tezgahlarındaki mallarını yenilemek, temizlik ve benzeri işleri yapmak için harcayacağını hatırlatan Sesob Başkanı Köksal, Mart ayından itibaren esnafımızdan 6 ay elektrik, su, doğalgaz, internet faturalarında vergilerin alınmaması, ayrıca var olan tüm kredi borçlarının da faizsiz olarak 2022 yılına ötelenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret