Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İstiklal marşı milletimizin kahramanlık destanıdır

Birliğimizden Haberler

İstiklal marşı milletimizin kahramanlık destanıdır

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  İstiklal Marşının Kabülü ve Mehmet Akif Ersoy’u anmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
 12 Mart 1921 de İstiklal Marşımızın , TBMM tarafından kabulünün yıl  dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Türk milletinin İstiklal marşını yazdıran bağımsızlık mücadelesinde  olduğu gibi vatanı için her zaman can vermeye hazır olduğunu ifade etti. 
Sesob Başkanı Köksal, “ Milletimiz bağımsızlık uğruna tarih boyunca büyük zorluklar yaşamış ve mücadeleler vermiştir.  İstiklal Marşı halkımızın , bağımsızlığını ölümsüzleştiren eşsiz bir eserdir. İstiklal marşımız , tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır. İstiklal marşımız bütünüyle aziz milletimizin karakterini yansıtmaktadır. Bayrak, sancak, ezan , şehadet  din gibi kelime ve kavramlar en önemli değerlerimizdir. İstiklal mücadelesinde değerlerinin ayaklar altına alınmamasının mücadelesini veren   İstiklal Marşımız, milletimiz var oldukça da milletimizi ve ülkemizi tanımlayan bir eser olarak varlığını sürdürecektir.
 
Vatanı ve milleti için gerektiğinde canını  feda etmekten kaçınmayan milletimin kahramanlık destanı olan İstiklal marşı , bugün de bizlere vatanın kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Vatanımızı bölmeye çalışanlara bundan önce olduğu gibi bundan sonra da karşı koyacağız ve fırsat vermeyeceğiz. Türk milletinin var olma mücadelesini ölümsüzleştiren ve zor şartlarda yazılan  İstiklal marşımızın değerini bilmeliyiz Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın” dedi.
 Sesob Başkanı Köksal, 12 Mart 1921 tarihinde istiklal marşının kabulünün yıldönümünü kutlayarak başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal marşımızın yazarı şair Mehmet Akif Ersoy’a ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret