Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İş Yapmak isteyenlere yardımcı olacağız

Birliğimizden Haberler

İş Yapmak isteyenlere yardımcı olacağız

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün öncülüğünde Valilik onayı ile  kurulan Kamu-Üniversite ve Sanayi İşbirliği (KUSİ) heyeti Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Kamu ve Arge destekleri hakkında bilgi vermek yatırımcılara katkı sağlamak amacıyla kurumları ve STK’ları ziyaret eden KUSİ heyeti , SESOB Başkanı Beşir Köksal ile de bir araya geldi.

Kamu-Üniversite ve Sanayi (KUSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu Başkanı Cumhuriyet Üniversitesi Makine Mühendisliği Dekanı Prof. Dr. Mehmet Şimşir, KUSİ’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Amaçlarının sanayiyi canlandırmak ve esnafın kullanacağı krediler hakkında bilgi vermek istediklerini dile getiren Prof. Dr. Şimşir “Heyet olarak kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını, sanayi tesislerini ziyaret ederek kamu ve arge destekleri hakkında bilgi veriyoruz. Amacımız üniversite hocalarımızdan faydalanarak iş yapmak isteyenlere yardımcı olmak istiyoruz. Sanayinin canlanması için de yerli malının kullanılması ve yerli üretimin desteklenmesi için çalışıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşları aldıkları ürünlerde yerli malı olmasına özen göstermeli, yerli malı üretimi desteklenmelidir. Bu konuda KUSİ olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” Dedi.

KUSİ üyesi ve aynı zamanda Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tanzer Erdem,  ölçü ve tartı muayenelerinde son günün 28 Şubat 2017 olduğunu hatırlatarak , esnaf ve sanatkarın cezai işleme maruz kalmaması için verilen süre içerisinde mutlaka muayene yaptırmalarını istedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kamu kuruluşları ve üniversitenin Sivas için önemli olduğunu, yatırımcıları desteklemek için de oluşturulan KUSİ’nin güzel çalışmalar yaptığını ifade ederek, “Kurumlar arasında güzel bir birliktelik gördüm. Bu birliktelik KUSİ ile de daha da artmıtır. Esnaf ve sanatkârlarımızın, sanayicilerimizin, iş yapmak isteyenler KUSİ heyeti ile irtibata geçmelidir. Gerek yerli malı gerekse de esnaf ve sanatkarlarımızın kullanabilecekleri destekler hakkında da bilgilendirmeler yapılmaktadır. Bu birlikteliğin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KUSİ üyeleri Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Sivas 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, KOSGEB Müdürlüğü Kobi Uzmanı Yılmaz Mert, ORAN Kalkınma Ajansı Koordinatör Vekili Yunus Emre Şeker kurumlarının yaptığı destekler hakkında bilgi verdiler.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret