Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İmranlıda Celalettin Demirer güven tazeledi

Birliğimizden Haberler

İmranlıda Celalettin Demirer güven tazeledi

İmranlı Esnaf  Sanatkârlar ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf  Odasının olağan genel kurulu yapıldı. . Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Celalettin Demirer tekrar seçilerek güven tazeledi..
İlçede bulunan  Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının açıklamalarda bulunan divan başkanı Beşir Köksal, piyasada yaşanan gelişmelerin esnafı çok etkilediğini söyledi.
Elektrik ve doğalgaza yapılan zamların esnafı olumsuz etkilediğini, dükkanlarındaki giderlerini karşılayamadıkları için mağdur olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal., “ Esnaf ve sanatkarlarımız pandemiden sonra kur artışından da mağdur oldu. Elektrik , doğalgaz ve akaryakıta yapılan zamlar esnafımızın belini bükmüştür. Esnaflarımız giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Esnafımıza acil olarak 50 bin ile 100 bin lira arasında sıfır faizli cansuyu kredisi verilmelidir. Ayrıca esnafın kooperatiften kullandığı faizlerde indirim yapılmalı, elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar asgariye indirilmelidir. “ dedi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiklerini, yerel ve yasal sorunların çözümü için de gayret gösterdiklerini dile getirerek, üyelerinin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen oda başkanı Celalettin Demirer’e teşekkür etti.   
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan İmranlı Esnaf Sanatkarlar ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Celalettin Demirer, tek liste ile gidilen genel kurulda destek veren üyelere ve esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Sivas Esob Başkanı Beşir Köksala teşekkür etti.  Demirer, esnafa yönelik yapılan ve bundan sonra yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından yönetim kurulu , denetim kurulu , bilânçolar, gelir gider tablosu ve yeni dönem çalışma programı okunduktan sonra ibra edildi  .
Genel kurulda yönetim kurulunda tekrar yer almayan Çağlar Bal’a katkılarından ve bu güne kadar yaptığı görevden dolayı oda başkanı Celalettin Demirer tarafından plaket verildi.
Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Celalettin Demirer, üyelerin oylarıyla birkez daha oda başkanlığına seçildi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret