Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İmranlıda Celalettin Demirer güven tazeledi

Birliğimizden Haberler

İmranlıda Celalettin Demirer güven tazeledi

İmranlı Esnaf  Sanatkârlar ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf  Odasının olağan genel kurulu yapıldı. . Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Celalettin Demirer tekrar seçilerek güven tazeledi..
İlçede bulunan  Anadolu Lisesi salonunda gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının açıklamalarda bulunan divan başkanı Beşir Köksal, piyasada yaşanan gelişmelerin esnafı çok etkilediğini söyledi.
Elektrik ve doğalgaza yapılan zamların esnafı olumsuz etkilediğini, dükkanlarındaki giderlerini karşılayamadıkları için mağdur olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal., “ Esnaf ve sanatkarlarımız pandemiden sonra kur artışından da mağdur oldu. Elektrik , doğalgaz ve akaryakıta yapılan zamlar esnafımızın belini bükmüştür. Esnaflarımız giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Esnafımıza acil olarak 50 bin ile 100 bin lira arasında sıfır faizli cansuyu kredisi verilmelidir. Ayrıca esnafın kooperatiften kullandığı faizlerde indirim yapılmalı, elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar asgariye indirilmelidir. “ dedi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiklerini, yerel ve yasal sorunların çözümü için de gayret gösterdiklerini dile getirerek, üyelerinin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen oda başkanı Celalettin Demirer’e teşekkür etti.   
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan İmranlı Esnaf Sanatkarlar ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Celalettin Demirer, tek liste ile gidilen genel kurulda destek veren üyelere ve esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Sivas Esob Başkanı Beşir Köksala teşekkür etti.  Demirer, esnafa yönelik yapılan ve bundan sonra yapacakları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından yönetim kurulu , denetim kurulu , bilânçolar, gelir gider tablosu ve yeni dönem çalışma programı okunduktan sonra ibra edildi  .
Genel kurulda yönetim kurulunda tekrar yer almayan Çağlar Bal’a katkılarından ve bu güne kadar yaptığı görevden dolayı oda başkanı Celalettin Demirer tarafından plaket verildi.
Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Celalettin Demirer, üyelerin oylarıyla birkez daha oda başkanlığına seçildi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret