Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İl Protokolünden kaldırım işgali uyarısı

Birliğimizden Haberler

İl Protokolünden kaldırım işgali uyarısı

Sivas Belediyesi öncülüğünde "kaldırım işgali hak ihlali" sloganıyla yürütülen çalışma kapsamında; Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksal,oda başkanları,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla esnaflar ziyaret edilerek, yaya kaldırımlarının yayalar için olduğunu, yaya kaldırımlarını  işgal etmenin  yayaların hakkını ihlal ihlal ettiğini  belirterek kaldırım işgali konusunda uyarılarda bulunuldu. 
Atatürk Caddesi üzerindeki iş yerlerini ziyaret eden Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve beraberindeki heyet, kaldırım işgalinin bir hak ihlali olduğunu anlatan broşürlerle esnafları uyararak şehirdeki nizam ve intizam adına kaldırım işgali yapılmamasını istediler.
Ziyarette konuşan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal,"Bizim eşlerimiz, çocuklarımız, ailelerimiz bu kaldırım işgalinden şikâyetçi. Esnafımız kaldırıma mallarını dizdikleri için kendileri de kaldırımdan faydalanamıyor ve kazaya sebebiyet veriyorlar. Amacımız esnaflarımıza ceza verilmeden önce, onları uyarmak ve ikaz etmek. İlimiz protokolü ile esnaflarımızı ziyaret ediyoruz ve kaldırım işgali konusunda hassas olmalarını tavsiye ediyoruz” dedi. 
 Esnafların ve kamu kurumlarının temsilcileri ile birlikte şehrin önemli bir sorununu çözmek adına birlikte hareket ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Bilgin "Bugün buradaki birlikteliğin amacı şehrimizi daha yaşanabilir bir hale getirmektir. Göreve geldiğimiz günden bu yana en çok şikâyet aldığımız nokta kaldırım işgali. Biz ceza uygulayan bir belediye anlayışında değiliz. O yüzden bugün esnafımızı gezerek kaldırım işgalinin bir hak ihlali olduğunu, kul hakkı olduğunu anlatalım istedik. Ayrıca yapılan bu ihlalin esnafın işine olumsuz yansıdığını belirtmek istedik. Yola çıkarken gönül belediyeciliği ve istişareye vurgu yaptık. Bugün de yapmak istediğimiz tam olarak bu... Bir cezai işlem uygulamadan önce kendilerine bu durumu anlatmak istedik. Hemşerilerimizin daha rahat alışveriş yapacağı bir ortam oluşturma noktasında esnafımız da bizimle aynı görüşü paylaşıyor. Kimseyi kırmadan bu şehri daha yaşanabilir bir hale getireceğiz." İfadelerine yer verdi.
 
Toplumsal yaşamın sağlıklı yürümesi açısından herkesin kurallara uyması gerektiğini ifade eden Vali Salih Ayhan ise, "Belediyemizin ceza yazmadan önce esnafları bu şekilde broşürlerle uyarması çok güzel bir uygulama. İstişare kültürünün benimsenmesi ve odalarımızın bunu benimsemesi açısından önem arz etmektedir. Esnaflarımızın ürünlerini teşhir etmek açısından kaldırım işgali yapması bir kul hakkıdır. Cenabı Allah 'bana her şeyle gelin ancak kul hakkıyla gelmeyin' buyurmaktadır. Dolayısıyla kul hakkına riayet etmek bizim inancımızın bir gereğidir." Diye konuştu.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ak parti ilçe başkanından Sesoba ziyaret

Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Esnaf teşkilatına ziyarette bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Kuruçay, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
Belediye Meclisi Üyesi iken Ak Parti ilçe başkanlığına atanan ve kısa sürede yönetim kurulu üyelerini oluşturarak çalışmalarına başlayan ilçe başkanı Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.
 
Ak Parti ilçe başkanlığına atandıktan sonra çalışmalara başladığını ve kısa sürede yönetim kurulunu oluşturduğunu ifade eden ilçe başkanı Kuruçay, Ak partinin gücünü daha da artırmak için mücadele edeceklerini, STK ile her zaman uyumlu çalışacaklarını ifade etti.
 
Partinin farklı kademelerinde hizmet verdiğini ve göreve geldiği günden itibaren Sivas halkına ve partililere hizmet verdiğini vurgulayan Kuruçay, “Ak Parti teşkilatlarında farklı birimlerde görev aldım ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundum. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ilçe başkanlığına atandım. Yönetim kurulumuzu oluşturduktan sonra ziyaretler yaparak sorunları yerinde tespit ediyoruz. Her zaman bizlerle çalışmalar yapan, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Birlik Başkanımız, sayın Beşir Köksal ve yönetim kurulunu ziyaret ettik ve görüş alışverişinde bulunduk ve tecrübelerinden faydalandık. Başkanıma ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise , siyasi partilerin önemli olduğunu  dile getirerek, “Ak Parti ilçe başkanlığına atanan sayın Burak Kuruçay ile daha önce de birlikte çalıştık. Esnaflarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Sivasımızın gelişmesi ve kalkınması için gayret gösteren, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen ilçe başkanımıza teşekkür ediyor ve şahsında yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek hizmet yarışında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ziyarette Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay’a esnafların sorunları hakkında da bilgi verdi.  

DEVAMI

Lokantalar Maç Günü indirim yapacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ın gururu Demirgrup Sivasspor taraftarına destek olmak amacıyla maçın olduğu gün Lokantalarda Yüzde 20 indirim yapıldığını söyledi. Yapılan indirim ile ilgili olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde basın toplantısı düzenlendi.
Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazım Yiğit , taraftara destek olmak ve indirimli bir şekilde yemek yemelerini sağlamak amacıyla bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışma neticesinde taraftara destek olmak için yüzde 20’lin indirim yaptıklarını, bu indirim için lokantalarda yazı asıldığını ifade ederek, “ Lokantacı esnaflarımız Sivassporumuzun kendi sahasında oynadığı maç günleri tam pansiyon yemeklerde yüzde 20 oranında indirim yapacaktır. Passolig kartı olan taraftarlar bu indirimden faydalanacaktır. Takımımıza ve taraftarlarımızı elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz” dedi. 
Her zaman Sivasspora ve taraftara destek olmaya çalıştıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, taraftara yüzde 20’lik indirimlerinden dolayı oda başkanı Nazmi Yiğit ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
 
Sesob Başkanı Köksal, “Sivasımızın  gururu Demir grup Sivasspor takımımızın başarısıyla gurur duyuyoruz. Sivasspor takımımız ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlamakta ve her zaman başarısıyla ilimziin adını duyurmaktadır. Takımımızın  süper ligde göstermiş olduğu başarı ilimizi de hareketlendirmiş esnafımıza da önemli katkılar sağlamıştır. Esnaf teşkilatı olarak taraftarımıza imkanlar dahilinde yardımcı oluyoruz. Lokantacılar Esnaf Odamız da maç günü lokantalarda indirim yaparak taraftara katkı sağlamıştır. Esnaflarımız Sivassporumuzun bayraklarını asmalı, maç günü gelen taraftarlara yardımcı olmalı ve müşteri memnuniyetine önem vermelidir. Lokantacılar Odamızın başlatmış olduğu indirim kampanyasına diğer esnaflarımızın da destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
 
Sesob Başkanı Köksal, Sivassporun her türlü desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, başarıda emeği olan başta başkanı olmak üzere , yöneticilerine, hocalarına, futbolcularına ve emek veren herkese teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret