Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

İl İstihdam Toplantısı yapıldı

Birliğimizden Haberler

İl İstihdam Toplantısı yapıldı

2017 yılının ilk İstihdam Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Muammer Bey Salonu’nda Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Belediye Başkan Yardımcısı Mahir Kuzucu, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hikmet Canpolat, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Organize Sanayi Bölge Müdürü Sıtkı Eminoğlu ve diğer kurul üyeleri katıldı.
Toplantıda; Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Hikmet Canpolat, kurumun çalışmalarıyla ilgili kurul üyelerine bilgi verdi.
Personel istihdamı, işsizlik ve mesleki kurs konularının masaya yatırıldığı toplantıda, şehirde kalifiye eleman yetiştirmek için mesleki kurslara ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çekildi.
Toplantıda konuşan Vali  Davut Gül, işsizlikle ilgili birçok talebin geldiğini ve iş arayanların büyük bir bölümünün mesleği olmadığını ifade ederek, "İl İstihdam Kuruluna düşen görev, iş arayanları meslek sahibi yapabilmek, sanayinin istediği ara elamanı yetiştirmek ve teknik liselerimizin kurslarına destek vermektir. Sivas’taki sanayici istediği işçiyi bulabilmelidir. Bu noktada hem bizlere, hem iş arayanlara hem de ailelere büyük görevler düşüyor." dedi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret