Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Her Şey Sivas İçin

Birliğimizden Haberler

Her Şey Sivas İçin

Sivas Valisi Davut Gül, ilimizde bulunan kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
Susamışlar Konağında Vali Davut Gül başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’da katıldı.
İlimizin sorunları , yatırımlarının ve bundan sonra yapılacak olan çalışmalarında ele alındığı toplantıda görüşlerini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın genel durumu hakkında bilgi verdikten sonra Sivas’ın en büyük ihtiyaçlarından birinin el sanatları çarşısı olduğunu, bu konuda sürekli girişimlerde bulunduklarını , piyasada kalifiye eleman olmadığı için köylerden çocukların getirilerek mesleğe kazandırılmasını ve bu konuda çırak sıkıntısının giderilmesi için yurt yapılmasını ve kamu kurumlarında kiracı olan esnafların kiralarında artış yaşanmaması ve genel olarak bu sene esnafın durumunun iyi olmaması nedeniyle  dükkan kiralarında bu sene fazla artış olmamasını önerdi. .  
Vali Davut Gül’ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda İlimizin ekonomik durumu ve potansiyelini, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konuları masaya yatırıldı.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları ,  Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaib, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim.
 Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, , dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel geçerelerdir.. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , berberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını  dilerim..
İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret