Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Halkbank Şube Müdüründen Sesoba ziyaret

Birliğimizden Haberler

Halkbank Şube Müdüründen Sesoba ziyaret

 Halk bankası Sivas’ta üçüncü şubesini hizmete açtı. Esnaf ve Sanatkarlara yönelik olarak hizmetlerini sürdüren Halkbankası, Atatürk caddesi üzerinde 4 Eylül Şubesini hizmete açarak hizmete sundu.
 
Üç katlı binada hizmet verecek olan 4 Eylül Şube Müdürlüğüne ise Halkbank Zara Şube Müdürü İhsan Yazıcıoğlu atandı.
Görevine başlayan banka müdürü İhsan Yazıcıoğlu, Kobi Müşteri İlişkiler Sorumlusu Zehra Kalabak ile birlikte ilk ziyaretini Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini yaparak Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüş alışverişinde bulundu.
 
Yeni bir şube olduklarını ve özellikle sanayi esnafına daha yakın olmak istediklerini belirterek, “Kobi bankacılığının lideri olan Halk bank olarak Sivas’ta 4 Eylül şubemizi faaliyete geçirmiş bulunuyoruz. Sivas merkezde iki şubemiz vardı. Bu şubelerimizin ikisi de halkın ve esnafın yoğun talebi nedeniyle yoğunluk yaşanıyordu. Genel müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda Atatürk Caddesi kepçeli mevkiinde yeni şubemizi açarak çalışmalarımıza başladık. İlk ziyaretimizi de Esnaf teşkilatının değerli başkanı olan büyüğümüz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Beşir Köksal’a yaptık. Başkanımız ilçeye geldiği zaman esnaf ziyaretleri yapıyordu. İlçe esnafı da başkanı çok seviyor. Bizlerde banka olarak her zaman esnafımızın yanında yer almaya gayret gösteriyoruz. Başkanımızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak ve tanışmak amacıyla bu ziyaretimizi gerçekleştirdik” dedi.
 
Halkbankasının Sivas’ta yeni bir şube açmasından dolayı esnaf teşkilatı adına mutlu olduklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal ise bankacılık sektöründe Sivas’ın önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Esnaf ve sakatlarların kredi işlemleri başta olmak üzere birçok işlemini de Halk Bankasında yaptırdığını vurgulayan Köksal, teşkilat olarak her zaman bankaya yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade etti.
 
Köksal, “Halkbankası 4 Eylül Şube Müdürümüz daha önce Zara ilçemizde görev yapıyordu. Sürekli ilçe ziyaretimizde müdürümüzle de sohbet ediyorduk. Esnafımız müdürümüzü çok seviyor , mesleğinde de başarılıdır. Başarısından dolayı da Sivas’ta yeni açılan şubeye müdür olarak atanmıştır. Yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret