Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Halk Otobüsçüleri Kooperatifi yöneticilerinden Sesoob Başkanına ziyaret

Birliğimizden Haberler

Halk Otobüsçüleri Kooperatifi yöneticilerinden Sesoob Başkanına ziyaret

   S.S 39 Nolu Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Davut Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret etti.Geçtiğimiz aylarda yapılan genel kurul sonrasında Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanlığına seçilen Davut Yıldırım, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sesob Başkanı Beşir Köksal’a iadei ziyarette bulunarak bir süre görüş alışverişinde bulundular.

Esnaf ve sanatkarların her zaman sorunlarıyla yakından ilgilenen Sesob Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür eden Yıldırım, “Göreve geldiğimiz başkanım bizleri ziyaret ederek ,  her zaman esnafın yanında olduğunu göstermiş ve sorunlarımızla yakından ilgilenmişti. Halk Otobüsçüleri olarak zor zamanlarımızda yanımızda olan ve bizlere destek olan Birlik başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şoför esnafı olarak başkanımızı her zaman seviyor ve yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Halk otobüsü sahiplerinin ve çalışanlarının zor bir meslek üstlendiğini ,  buna rağmen en güzel şekilde mesleğini yapmaya gayret gösterdiğini dile getirerek , başkan ve yönetim kuruluna iadei ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Köksal, Halk Otobüsçüleri Kooperatifi Başkanı Davut Yıldırım’ın şahsında yönetim kurulu üyelerine ve tüm esnaflara hayırlı bereketli bol kazançlar temennisinde bulundu.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, ziyaretin sonunda halk otobüsçülerin sorunlarını dinledi.

 

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

TBMM Başkanımızı karşıladık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop için düzenlenen karşılama törene katıldı.
Çeşitli ziyaretler ve programlara katılmak üzere ilimize gelen TBMM Başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, Vali  Salih Ayhan ve beraberindeki protokol tarafından Valilik önünde karşılandı. Daha sonra Valilik makamına geçen Prof. DR. Şentop, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i de ziyaret ettikten sonra Cumhuriyet Üniversitesinde gerçekleştirilen 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Yıl Açılış törene katıldıktan sonra Sivas'tan ayrıldı

DEVAMI

Hocamızın esnafımızı eleştirmesini yadırgadık

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın her zaman üniversite öğrencilerine yardımcı olduğunu belirterek, şehrin hiçbir zaman üniversiteden kopmadığını ifade etti.
 
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın açıklamalarına cevap veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafların kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalıştığını, vergisini, sigortasını yatırarak, istihdam yaratarak ekonomiye katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf teşkilatı ve STK’lar olarak 10 bin kişilik yurdun tek bir merkeze Üniversite yerleşkesine yapılmasının yanlış olduğunu beyan ettik. Şehir merkezinde farklı bölgelere yapılsa idi elbette daha iyi olurdu. Üniversitenin yurtları kampüs alanı içerisine yapması esnaflarımızı da  mağdur etti. Özellikle yurt ve pansiyon işletmeciliği yapan esnaflarımız öğrenci olmayınca işletmelerini kapatmak zorunda kaldı. Üniversite öğrencilerimizi bizlerde seviyor ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile işbirliği yaparak bazı sektörlerde indirim uyguladık.
 
Esnaf teşkilatları olarak öğrencilerimize burs desteğinde bulunuyoruz. Teşkilatımızın verdiği burs paraları esnafımızın parası değil mi.  İlimizi tanıtan, gittiği yerlerde rehber olan öğrencilerimizi seviyoruz. Her zamanda elimizi taşın altına koymaya çalışıyoruz. Ancak; Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı açıklama ile esnafımızı eleştirmesini de yanlış buluyoruz.   “dedi.
 
Devletin esnaflık yapamayacağını her platformda gündeme getirdiklerini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, Üniversite’de Vakıf adına işletilen işletmelerin esnafa devredilmesinin de memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.
 
Sesob Başkanı Köksal, Cumhuriyet Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas için çok önemli olduğunu, şehrin üniversiteden uzak olamayacağını da sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret