Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Birliğimizden Haberler

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Sivas Valisi Salih Ayhan, esnaf teşkilatına veda ziyaretinde bulundu.Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine atanan Sivas Valisi Salih Ayhan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’e hayırlı olsun ve veda ziyaretinde bulundu.
 Sesob Başkanı Hakan Demirgil tarafından çiçekle karışlanan Vali Salih Ayhan, Sivas’ta uzun yıllar görev yaptığını ve Sivaslıları çok sevdiğini ifade etti. Esnaf teşkilatının sorun ve sıkıntılarıyla da yakından ilgilendiğini çözümü için de her zaman  gayret gösterdiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, hiçbir başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin seçimleri tamamlanarak esnafların temsilcileri sizleri bu göreve layık gördü. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Şehrin ticaretine, esnafına, gelişmesine yön vereceksiniz. Esnaf ve sanatkarların sorun ve sıkıntılarını dile getirerek esnafınıza katkı sağlayacaksınız. İyi  niyet, gayret ve samimiyetle görevinizi en güzel şekilde yapacağınıza inanıyor, seçimlerinizin şahsınızda esnaf teşkilatına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Esnaf teşkilatının Şanlıurfada bir evinin olduğunu da hatırlatmak istiyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ise teşkilatı olarak her zaman esnafın sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen Vali Salih Ayhandan memnun olduklarını , kararname ile büyük şehirde görev yapacak olmasından dolayı da memnun olduklarını dile getirerek, “Sayın Valimiz Salih Ayhan, Sivas’ta görev yaptığı süre içerisinde esnaf teşkilatımıza yardımcı oldu ve sorunlarıyla yakından ilgilendi. Esnaf teşkilatımıza ve Sivas’ımıza sağladığı yatırım ve hizmetler için çok teşekkür ediyoruz. Sayın valimizin yaptığı hizmetleri ve başarılarını unutmak mümkün değildir. Valimize bu güne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor, yeni görev yerinde de hizmetlerinin devamını diliyoruz. “diye konuştu.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Vali Salih Ayhan’a ziyareti anısına kılıç hediye etti.
           
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret