Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Birliğimizden Haberler

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Sivas Valisi Salih Ayhan, esnaf teşkilatına veda ziyaretinde bulundu.Valiler Kararnamesi ile Şanlıurfa Valiliğine atanan Sivas Valisi Salih Ayhan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’e hayırlı olsun ve veda ziyaretinde bulundu.
 Sesob Başkanı Hakan Demirgil tarafından çiçekle karışlanan Vali Salih Ayhan, Sivas’ta uzun yıllar görev yaptığını ve Sivaslıları çok sevdiğini ifade etti. Esnaf teşkilatının sorun ve sıkıntılarıyla da yakından ilgilendiğini çözümü için de her zaman  gayret gösterdiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, hiçbir başarının tesadüf olmadığını vurgulayarak, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin seçimleri tamamlanarak esnafların temsilcileri sizleri bu göreve layık gördü. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Şehrin ticaretine, esnafına, gelişmesine yön vereceksiniz. Esnaf ve sanatkarların sorun ve sıkıntılarını dile getirerek esnafınıza katkı sağlayacaksınız. İyi  niyet, gayret ve samimiyetle görevinizi en güzel şekilde yapacağınıza inanıyor, seçimlerinizin şahsınızda esnaf teşkilatına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Esnaf teşkilatının Şanlıurfada bir evinin olduğunu da hatırlatmak istiyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ise teşkilatı olarak her zaman esnafın sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilenen Vali Salih Ayhandan memnun olduklarını , kararname ile büyük şehirde görev yapacak olmasından dolayı da memnun olduklarını dile getirerek, “Sayın Valimiz Salih Ayhan, Sivas’ta görev yaptığı süre içerisinde esnaf teşkilatımıza yardımcı oldu ve sorunlarıyla yakından ilgilendi. Esnaf teşkilatımıza ve Sivas’ımıza sağladığı yatırım ve hizmetler için çok teşekkür ediyoruz. Sayın valimizin yaptığı hizmetleri ve başarılarını unutmak mümkün değildir. Valimize bu güne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor, yeni görev yerinde de hizmetlerinin devamını diliyoruz. “diye konuştu.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Vali Salih Ayhan’a ziyareti anısına kılıç hediye etti.
           
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret