Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Güvenlik güçlerimizle gurur duyuyoruz

Birliğimizden Haberler

Güvenlik güçlerimizle gurur duyuyoruz

 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürünü ziyaret etti.
Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Adnan Oranı Makamında ziyaret ederek bir süre sohbet eden SESOB başkanı Beşir Köksal, gece gündüz demeden ülkemizin ve ilimizin asayişi için çalışan, hizmet veren güvenlik güçlerine yönelik yapılan saldırıdan dolayı başsağlığı dilediğinde bulundu
 
Ülkemizi karıştırmak isteyen , birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat verilmeyeceğini, dile getiren Kökrsal, “Emniyet teşkilatımıza yönelik olarak yapılan saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz. Şahsınız da tüm emniyet teşkilatına başsağlığı diliyorum. Hain terör örgütü tarafından yapılan bombalı saldırılarda hayatını kaybeden polislerimize Allahtan rahmet, yaralılara da geçmiş olsun diliyorum. Bu ülkede yaşayan millet olarak hain terör örgütüne karşı ortak duruşumuzu ve bu topraklarda birlikte yaşama kararımızı sergilemeye devam edeceğiz.”dedi.
 
 Polis Meslek Yüksek Okulunun açıldığı günden itibaren Afgan polis adaylarına eğitim verdiğini ve burada eğitim gören polis adaylarının esnafa katkısı olduğunu belirten Köksal,   Polis Meslek Yüksek Okulunun Sivas ekonomisine katkısı olduğunu kaydetti
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Adnan Oran,  Sivas’ı çok sevdiğini ve yabancı olmadığını vurgulayarak, cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta görev yapmaktan mutlu olduğunu ifade etti.
Oran, ziyaretinden dolayı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a teşekkür etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası başlıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 32.. Ahilik Kültürü Haftasının 17-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacağını söyledi. 
 Ahilik Bayramı hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemli olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.  
Ahiliğin kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür. 
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda  17-18  Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat t 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Salih Ayhan  ve  Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgini  ziyaret edeceğiz.  Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.  
 
18 Eylül  Çarşamba günü  Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz. Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duadan sonra Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören  için  mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü Valimiz Sayın Salih Ayhana takdim ettikten sonra  yılın ahisini ,  Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendireceğiz. Yemin  eden  esnaflarımızın belgelerini takdim edeceğiz .
. Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız”  dedi. .
ESNAFLARIMIZ BAYRAKLARINI ASSIN
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın bayramına sahip çıkması gerektiğini belirterek, işyerlerinin önlerine  Türk bayrağı asmalarını ve Ahilik Haftası törenlerine katılmalarını istedi.
 
 

DEVAMI

Altın Eller Sivasta buluştu

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde “ Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor”  adlı Türk El Sanatları Festivali düzenlendi. Festivale Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de stant açarak destek oldu.
Tarihi kent meydanında düzenlenen etkinliklere 50 usta stant açarak sanatlarını sergiledi.
Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın el sanatlarında ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, El Sanatları çarşısının ilimize kazandırılacağını ve el emeği eserlerin de burada sergileneceğini ifade etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü halk oyunları gösterilerinin ardından Türk El Sanatları Sergisinin açılışı yapıldı.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal 15 Eylül tarihine kadar açık kalacak olan el sanatlarının yer aldığı stantları gezerek yapılan sanatlar hakkında bilgi aldı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret