Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Girişimcilik ve kariyer Günü etkinliği düzenlendi

Birliğimizden Haberler

Girişimcilik ve kariyer Günü etkinliği düzenlendi

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Girişimcilik ve Kariyer Günü etkinliği gerçekleştirildi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin de destek verdiği program Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Vlaie Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, resmi daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrencilerin de katılımı ile gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat yaptı. Belediye Başkanı Sami Aydın ve TSO Başkan Vekili Zeki Özdemir’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Sivas Valisi Davut Gül, düz liselerin fazla olması nedeniyle meslek liselerinin yeterli olmaması nedeniyle çıraklar ve meslek erbabının azaldığını vurgulayarak düz liselerin daha çok mesleksiz  mezunlar vermeye başladığını söyledi. Orgnaize Sanayi Bölgesinde 8 binin üzerinde istihdam sağlandığını vurgulayan Vali Davut Gül, “  Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliği ile ilimizde 3 bin 150 kişi istihdam edildi. Hedefimiz yıl içerisinde 15 bin kişiyi istihdam etmektir”dedi. 
Konuşmalardan sonra Çalışma ve İş Kurumu ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen kurslara katılanlara sertifikaları verildi.
 Programda ayrıca panele ve sonrasında Münir Arıkan tarafından ‘İş Arayanları İş Bulanlara Çevirme Sanatı’ hakkında bilgi verildi. 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Alaaddin Hotel yöneticilerinden Başkanımıza ziyaret

Sivas'a yeni kazandırılan ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken Alaaddin Hotel yöneticileri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Otelin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirkaynak ve Genel Müdürü Zülal Demirkaynak, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ile görüşerek otelin hizmetleri hakkında bilgi verdi.
Sivas'ta güzel bir otel kazandırdıklarını ifade eden işletme sahibi Mustafa Demirkaynak, otelin 110 yatak kapasitesine sahip olduğunu, 12´si suit oda, VIP toplantı salonu, Açık büfe, VIP kahvaltı salonu, konferans salonun bulunduğunu , çok amaçlı etkinlikler için hizmet verebileceklerini ifade etti
Otel işletmecilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, "Sivas'ımıza son yıllarda yapılan yatırımlar hem istihdam sağlamakta hem de otel sektöründe yenilikler katmaktadır. İlimize güzel bir otel kazandıran işadamımız Mustafa Demirkaynak'a teşekkür ediyoruz."diye konuştu

DEVAMI

İmranlı Belediye Başkan Aday adayından sesoba ziyaret

Ak Partiden İmranlı Belediye Başkan Aday adayı olan Murat Sevindik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Belediye Başkan Aday Adayı Sevindik , Partiye ve ilçeye hizmetleri bulunduğunu, bu dönemde Belediye Başkanı olarak ilçeye hizmet etmek istediğini vurgulayarak yapacağı projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Sesob Başkanı Beşir Köksal ise İmranlı ilçesinin hizmetine talip olan Murat Sevindik'e çalışmalarında başarılar diledi.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Esnaf ve Sanatkarlar Kültür Evi Açılış  2018
  • Jandarma Komutanı İdris Tataroğluna ziyaret
  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret