Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Genel Sekreterlerimizin eğitimi önemlidir

Birliğimizden Haberler

Genel Sekreterlerimizin eğitimi önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından merkez ve llçe odalarda görevli genel sekreterlere yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi. 
 Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim semineri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği Salonunda gerçekleştirildi. 
Seminere Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cevat Akgönüllü, Ticaret Uzmanları  Ünal Okumuş, Nazan Zer Irak ve Canan Yıldız katıldı. 
Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, odalarda görev yapan genel sekreterlerin görevlerine en güzel şekilde yerine getirdiğini, bu tür eğitimlerin de faydalı olduğunu ifade ederek, “ Genel Sekreterlerimiz, bizler ile esnaflarımız arasında köprü oluşturmakta ve  onlara yardımcı olmaktadır. Esnaf teşkilatı olarak bu tür eğitimlerin önemli olduğunu dile getiriyoruz. Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu eğitimi yapıyoruz. Sekreterlerimizin her konuda bilgi olması esnafımıza katkı sağlamaktadır. Faydalı ve yararlı bir eğitim olduğunu ifade ediyor, genel müdürümüzün şahsında emeği geçenlere , daire başkanımıza ve uzmanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
 Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Daire Başkanı Cevat Akgönüllü ise genel sekreterlerin belirli konularda ve ESBİS sisteminde sıkıntı yaşadığını , bu sıkıntıları da bu tür eğitimlerle yüz yüze çözdüklerini dile getirerek faydalı bir eğitim olduğunu dile getirdi.
Ticaret Bakanlığı uzmanları  Nazan Zer Irak ve Canan Yıldız teşkilat yapısı,  5362  sayılı kanunla ilgili mevzuatlar, oda kayıtları , meslek kuruluşları , teşkilat yapısı hakkında bilgi verdi.
 Ticaret Uzmanı Ünal Okumuş ise Ticaret Bakanlığı ve esnaf teşkilatlarının kullanmış olduğu ESBİS sistemi ve sistem içerisinde yaşanan sıkıntılara değindi.
Eğitimin sonunda genel sekreterlere  odaların genel sekreterlerine katılım sertifikası verildi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret