Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Genel Sekreterden SESOBA ziyaret

Birliğimizden Haberler

Genel Sekreterden SESOBA ziyaret

İl Özel İdare Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya , Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iadei ziyarette bulundu.SESOB Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, esnaf teşkilatının çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra bir süre görüş alışverişinde bulundu.

Gerek ilçelerde gerekse de merkezde esnafına yönelik yaptığı çalışmalar nedeniyle SESOB Başkanı Beşir Köksalı yakından tanıdığını, daha önce görev yaptığı Divriği ilçesine de sürekli ziyaretler yaptığını vurgulayan Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya,   “Beşir Başkanım, Divriği ilçesine yaptığı ziyaretlerde mutlaka Kaymakamlığımızı da ziyaret ederek ilçe esnafının sorunları hakkında bilgi verirdi.

Ben İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olduktan sonra da görüşmelerimiz devam etti. Birlik Bakanımıza iadei ziyarette bulunmak istedik. Her zaman esnaf teşkilatı ile uyumlu çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri olarak görev yapmanın yeni yükümlülük ve sorumluluk getirdiğine vurgu yapan Kaya, vatandaşların desteği ve Özel İdarenin özverili çalışmalarıyla hizmetlere devam edeceklerini kaydetti

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SESOB Başkanı Beşir Köksal, İl Özel İdaresinin Sivas’ın gelişmesi ve hizmetlerin yapılması noktasında gayretli çalışmaları olduğunu belirterek,  “Sayın Genel Sekreterimiz, Divriği ilçesinde görev yaptığı için Sivas’ı da yakından tanıyor. Sayın Genel Sekreterimizi Kaymakamlık yaptığı Divriği ilçesinde görev yaptığı dönemde ne kadar başarılı çalışmalar yaptığını  ilçe halkı çok iyi bilmektedir. İlçeye yaptığı hizmetleri de bizzat görme imkanı buldum.  İnşallah gayretli çalışmalarını İl Özel İdaresinde de sürdürecektir. Göreve başladığı günden itibaren yatırımların takibi ve hizmetler noktasında çalışmaları var. Esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile her zaman uyumlu çalışmaya devam edeceğiz. İadei ziyarette bulunarak teşkilatımızı yakından tanıma imkanı bulan Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya’ya teşekkür ediyorum”diye konuştu.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ziyaret anısına kurum tarafından yaptırılan ve Sivas’ın her yönüyle tanıtımının yapıldığı takvimden SESOB Başkanı Beşir Köksala hediye etti. 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret