Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Genç Girişimciler Halkbanktan destek

Birliğimizden Haberler

Genç Girişimciler Halkbanktan destek

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Halkbankasının genç girişimcilere destek vermesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Halkbank Şube Müdürlüğü görevine başlayan Fuat Yetkini makamında ziyaret ederek görevinin hayırlı olması temenni eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, Halkbankasının yeni girişimcilere yönelik olarak destek vermesinden dolayı memnun olduklarını belirterek, “Halkbankamız esnaflarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Halkbank üniversite mezunu olup kendi bölümü ile ilgili iş kurmak isteyenlere 50 bin lira, üniversite mezunu deneyimi olup kendi meslek dalında iki yıl tecrebesi olup  işyeri açmak isteyen cesur girişimcilere 75 bin lira, meslek kuruluşlarından sertifikası olup kendi işyerini açmak isteyenlerin en az 5 yıl tecrübesi olanlara 30 bin lira, teknokentlerde faaliyet gösteren mucit girişimcilere  75 bin lira, kredi desteği verilecektir. Bankamızın desteği yeni işyeri açacak esnaflarımıza da büyük destek sağlayacaktır. Esnafımıza her konuda yardımcı olan müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halkbank Müdürü Fuat Yetkin ise esnaf teşkilatı ile her zaman uyumlu çalıştıklarını söyledi.

Genç girişimcilere yönelik olarak verilen kredi desteği hakkında da bilgi veren Yetkin, “Üniversite mezunu , deneyimsiz, mezun olduğu bölümle ilgili kendi işini kurmak isteyen 30 yaşını aşmamış  girişimciler; 1 yıla varan anapara ödemesiz toplamda 36 ay vade ile kredi sağlanacaktır. Üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen en az iki yıl eğitim aldığı iş kolunda işyeri açmak isteyen 35 yaşını aşmamış cesur girişimciler, 1 yıla varan anapara ödemesi toplam 48 ay vade ile 75 bin lira kredi alabilecek. Meslek kuruluşlarından eğitim sertifikası veya belgesi alan ve iş kolunda deneyimi olan en az ilkokul mezunu olup kendi işyerini açmak isteyen 30 yaşını aşmamış, kuracağı iş konusunda faaliyet gösteren işyeride en az 5 çalıştığını gösteren belgeye sahip usta girişimciler 1 yıla varan anapara ödenmesiz toplamda 36 ay vade ile 30 bin lira destek alabilecek. Ayrıca, Teknokentlerde faaliyet gösteren, KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV   gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler ve patent hakkı satın almış sahibi olan30 yaşını aşmamış  mucit girişimciler1 yıla varan ana para ödemesiz dönem imkanı ile toplamda 48 ay vade ile 75 bin lira kredi desteği alabilecektir” diye konuştu.

Halkbank Müdürü Fuat Yetkin, şartları taşıyan girişimcilerin bankaya başvurarak kredi desteklerinden faydalanmalarını istedi.    

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları ,  Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaib, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim.
 Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, , dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel geçerelerdir.. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , berberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını  dilerim..
İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret