Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Genç Girişimciler Halkbanktan destek

Birliğimizden Haberler

Genç Girişimciler Halkbanktan destek

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Halkbankasının genç girişimcilere destek vermesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Halkbank Şube Müdürlüğü görevine başlayan Fuat Yetkini makamında ziyaret ederek görevinin hayırlı olması temenni eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, Halkbankasının yeni girişimcilere yönelik olarak destek vermesinden dolayı memnun olduklarını belirterek, “Halkbankamız esnaflarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Halkbank üniversite mezunu olup kendi bölümü ile ilgili iş kurmak isteyenlere 50 bin lira, üniversite mezunu deneyimi olup kendi meslek dalında iki yıl tecrebesi olup  işyeri açmak isteyen cesur girişimcilere 75 bin lira, meslek kuruluşlarından sertifikası olup kendi işyerini açmak isteyenlerin en az 5 yıl tecrübesi olanlara 30 bin lira, teknokentlerde faaliyet gösteren mucit girişimcilere  75 bin lira, kredi desteği verilecektir. Bankamızın desteği yeni işyeri açacak esnaflarımıza da büyük destek sağlayacaktır. Esnafımıza her konuda yardımcı olan müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halkbank Müdürü Fuat Yetkin ise esnaf teşkilatı ile her zaman uyumlu çalıştıklarını söyledi.

Genç girişimcilere yönelik olarak verilen kredi desteği hakkında da bilgi veren Yetkin, “Üniversite mezunu , deneyimsiz, mezun olduğu bölümle ilgili kendi işini kurmak isteyen 30 yaşını aşmamış  girişimciler; 1 yıla varan anapara ödemesiz toplamda 36 ay vade ile kredi sağlanacaktır. Üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen en az iki yıl eğitim aldığı iş kolunda işyeri açmak isteyen 35 yaşını aşmamış cesur girişimciler, 1 yıla varan anapara ödemesi toplam 48 ay vade ile 75 bin lira kredi alabilecek. Meslek kuruluşlarından eğitim sertifikası veya belgesi alan ve iş kolunda deneyimi olan en az ilkokul mezunu olup kendi işyerini açmak isteyen 30 yaşını aşmamış, kuracağı iş konusunda faaliyet gösteren işyeride en az 5 çalıştığını gösteren belgeye sahip usta girişimciler 1 yıla varan anapara ödenmesiz toplamda 36 ay vade ile 30 bin lira destek alabilecek. Ayrıca, Teknokentlerde faaliyet gösteren, KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV   gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler ve patent hakkı satın almış sahibi olan30 yaşını aşmamış  mucit girişimciler1 yıla varan ana para ödemesiz dönem imkanı ile toplamda 48 ay vade ile 75 bin lira kredi desteği alabilecektir” diye konuştu.

Halkbank Müdürü Fuat Yetkin, şartları taşıyan girişimcilerin bankaya başvurarak kredi desteklerinden faydalanmalarını istedi.    

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası başlıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 32.. Ahilik Kültürü Haftasının 17-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacağını söyledi. 
 Ahilik Bayramı hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemli olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.  
Ahiliğin kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür. 
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda  17-18  Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat t 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Salih Ayhan  ve  Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgini  ziyaret edeceğiz.  Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.  
 
18 Eylül  Çarşamba günü  Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz. Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duadan sonra Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören  için  mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü Valimiz Sayın Salih Ayhana takdim ettikten sonra  yılın ahisini ,  Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendireceğiz. Yemin  eden  esnaflarımızın belgelerini takdim edeceğiz .
. Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız”  dedi. .
ESNAFLARIMIZ BAYRAKLARINI ASSIN
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın bayramına sahip çıkması gerektiğini belirterek, işyerlerinin önlerine  Türk bayrağı asmalarını ve Ahilik Haftası törenlerine katılmalarını istedi.
 
 

DEVAMI

Altın Eller Sivasta buluştu

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde “ Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor”  adlı Türk El Sanatları Festivali düzenlendi. Festivale Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de stant açarak destek oldu.
Tarihi kent meydanında düzenlenen etkinliklere 50 usta stant açarak sanatlarını sergiledi.
Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın el sanatlarında ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, El Sanatları çarşısının ilimize kazandırılacağını ve el emeği eserlerin de burada sergileneceğini ifade etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü halk oyunları gösterilerinin ardından Türk El Sanatları Sergisinin açılışı yapıldı.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal 15 Eylül tarihine kadar açık kalacak olan el sanatlarının yer aldığı stantları gezerek yapılan sanatlar hakkında bilgi aldı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret