Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Genç Girişimciler Halkbanktan destek

Birliğimizden Haberler

Genç Girişimciler Halkbanktan destek

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Halkbankasının genç girişimcilere destek vermesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Halkbank Şube Müdürlüğü görevine başlayan Fuat Yetkini makamında ziyaret ederek görevinin hayırlı olması temenni eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, Halkbankasının yeni girişimcilere yönelik olarak destek vermesinden dolayı memnun olduklarını belirterek, “Halkbankamız esnaflarımıza her konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Halkbank üniversite mezunu olup kendi bölümü ile ilgili iş kurmak isteyenlere 50 bin lira, üniversite mezunu deneyimi olup kendi meslek dalında iki yıl tecrebesi olup  işyeri açmak isteyen cesur girişimcilere 75 bin lira, meslek kuruluşlarından sertifikası olup kendi işyerini açmak isteyenlerin en az 5 yıl tecrübesi olanlara 30 bin lira, teknokentlerde faaliyet gösteren mucit girişimcilere  75 bin lira, kredi desteği verilecektir. Bankamızın desteği yeni işyeri açacak esnaflarımıza da büyük destek sağlayacaktır. Esnafımıza her konuda yardımcı olan müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Halkbank Müdürü Fuat Yetkin ise esnaf teşkilatı ile her zaman uyumlu çalıştıklarını söyledi.

Genç girişimcilere yönelik olarak verilen kredi desteği hakkında da bilgi veren Yetkin, “Üniversite mezunu , deneyimsiz, mezun olduğu bölümle ilgili kendi işini kurmak isteyen 30 yaşını aşmamış  girişimciler; 1 yıla varan anapara ödemesiz toplamda 36 ay vade ile kredi sağlanacaktır. Üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen en az iki yıl eğitim aldığı iş kolunda işyeri açmak isteyen 35 yaşını aşmamış cesur girişimciler, 1 yıla varan anapara ödemesi toplam 48 ay vade ile 75 bin lira kredi alabilecek. Meslek kuruluşlarından eğitim sertifikası veya belgesi alan ve iş kolunda deneyimi olan en az ilkokul mezunu olup kendi işyerini açmak isteyen 30 yaşını aşmamış, kuracağı iş konusunda faaliyet gösteren işyeride en az 5 çalıştığını gösteren belgeye sahip usta girişimciler 1 yıla varan anapara ödenmesiz toplamda 36 ay vade ile 30 bin lira destek alabilecek. Ayrıca, Teknokentlerde faaliyet gösteren, KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV   gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler ve patent hakkı satın almış sahibi olan30 yaşını aşmamış  mucit girişimciler1 yıla varan ana para ödemesiz dönem imkanı ile toplamda 48 ay vade ile 75 bin lira kredi desteği alabilecektir” diye konuştu.

Halkbank Müdürü Fuat Yetkin, şartları taşıyan girişimcilerin bankaya başvurarak kredi desteklerinden faydalanmalarını istedi.    

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnafa destek başvuruları devam ediyor

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, , Sivas Belediyesi tarafından esnafa verilecek olan 1500TL’lik destek başvurularının başladığını söyledi.
Pandemi nedeniyle mağdur olan ve genelge kapsamında kapanan işletmelere destek verecek olan Sivas Belediyesi, destek müracaatların almaya başladı.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal, destek müracaatlarının yapıldığı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezine giderek, başvuruları yakından takip ediyor. 
Bilgileri eksik olan esnaflara da öncülük eden ve yardımda bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, Belediyenin desteğinin zor durumda  olan esnaflar için çok önemli olduğunu dile getirdi. 
Başvuruların yapıldığı alanda açıklama yapan Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Odası Başkanı ve Sesob Başkanı Beşir Köksal , “Pandemi nedeniyle esnaflarımız çok etkilendi. Özellikle kahvehaneler, okul servisleri, kırtasiyeciler ,kantinciler  olmak üzere farklı sektörlerden çok sayıda esnafımız mağdur oldu. Dükkna kirasını, vergi,  sigorta , dükkan kirası ve diğer giderlerini karşılayamadı. Bu süreçte elbette devletimiz destek oldu. Belediyemiz de daha önce mağdur olan esnaflarımıza 1.000 TL destek olmuştu. Yine 1.500 Tl destek olacak. Bu destekler esnafımıza zor gününde destek olmuştur. Bu süreçte bizlere destek olan yardım yapan Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgine, başkan yardımcılarına, meclis üyelerine ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 
Esnafların sıra beklemeden Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde başvurularının belirlenen gruplar halinde alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, okul servisi , bilardo salonu, çay ocağı, kır bahçesi, kahvehane, kafe , kafeterya restaurant,. Lokanta, pastane, okul kantini, internet kafe , nargile, sinema salonu, halı saha, düğün salonu ve hamam işletmecisi esnafların istenen belgelerle birlikte 15 Ocak tarihi mesai bitimine kadar destek için başvuruda bulunmasını istedi.
 

DEVAMI

İyi günde kötü günde esnafımızın yanında oldunuz

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, gece gündüz demeden fedakarca çalışan gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazetecilerin  gününü kutladı 
Gazetecilerin ,toplumu bilgilendirme ve ülke gündemine katkıda bulunma adına her türlü olumsuzluğa rağmen zor şartlarda görev  yaptığını vurgulayan SESOB  Başkanı Beşir Köksal , “Basın kuruluşları ve çalışanları kişilerin, esnaf ve sanatkârımızın her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasında ve sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadırlar.  Gazetecilik mesleği, büyük fedakarlık isteyen ve  zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir 
Gazetecilik, esnaf teşkilatımızı, halkımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı gözetmeksizin  haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde  objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan , diğer taraftan da vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini dile getiren bir meslektir.   
Basınımız  demokrasinin temel taşlarından biridir Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren yazılı, görsel ve işitsel medya çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi 
Sesob Başkanı Beşir Köksal,   Sivas’ımızın her alanda  kalkınmasına katkı sağlayan,  esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının gündeme getiren basın kuruluşlarının, yöneticilerinin ve çalışanların bu anlamlı günlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret