Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Geleceği İşleyen Hünerli Eller

Birliğimizden Haberler

Geleceği İşleyen Hünerli Eller

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin de proje ortağı olduğu ‘Geleceği İşleyen Hünerli Eller’ projesi hayata geçiriyor.
Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve çalışmalarına başlanan projede,  24-64 yaş arasındaki kadınların kurslara katılarak el becerilerinin geliştirilmesi, üretime katkı sunması ve kurslar süresince üretilen ürünlerin oluşturulacak olan Pazar ile satışa sunulması amaçlanıyor.
Ulaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Çezik,  Ulaş Vali Lütfi Fikret Tüncel Ortaokulu Müdürü Ramazan Baker ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştükten sonra  proje kapsamında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
Projenin amacı ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi veren ilçe Milli Eğitim şube Müdürü Bülent Çezik, “Projemizin  genel amacı; mesleki vasfı olmadığı için çalışma hayatı içinde yer edinemeyen 25 – 64 yaş aralığındaki kadınlara hayat boyu öğrenme kültürünün benimsetilmesi yoluyla işgücüne katılımlarını arttırarak kendilerinin ve ailelerinin ekonomik ve sosyal statülerinin iyileşmesini sağlamaktır. Bu kapsamda ilçe halk eğitim merkezi binamızda bir tadilat çalışması başlattık. 25-64 yaş arası kursiyerlerimize gümüş işçiliği, takı çizimi-üretimi, sippovaki eğitimi vereceğiz. Proje uygulama süresi içinde Hayat Boyu  Öğrenme kapsamında Ulaş halkına yönelik Aile içi iletişim, Kişisel gelişim, Anne sağlığı ve çocuk eğitimi konularında, her biri kendi alanında uzman eğitimciler tarafından seminerler verilecek. Kursiyerlerimizin ürettikleri Ulaş Belediyesi tarafından Sivas-Malatya Karayolu üzerinde kurulacak olan ofiste satışa sunulacak” dedi.
Şube Müdürü Çezik, Hayat Boyu Öğrenme Hibe programı kapsamında 27 Ekim Perşembe günü saat 18.00’da projenin açılışının olacağını ve Prof.Dr. Sadegül Akbaba Altun ve Prof. Dr. Servet Özdemir’in katılımı ile bir konferans verileceğini kaydetti. Çezik, projeye destek olan ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a da teşekkür etti.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SESOB Başkanı Beşir Köksal, kadınların kendilerine ve aile ekonomisine katkı sağlamaları ve meslek sahibi olmaları açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak bu tür etkinlikleri ve projeleri önemsiyoruz. Daha önce kadınlarımıza yönelik olarak iş kurma ve iş geliştirme eğitimleri vererek kadınlarımızın iş kurmalarına yardımcı olduk. KOSGEB Müdürlüğü ile birlikte Uygulamalı Girişimcilik Kursları düzenledik. Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün de hayata geçirdiği Geleceği İşleyen Hünerli Eller projesi de amacına ulaşacağına inanıyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Esnaf teşkilatı olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerine de her zaman yardımcı olmaya çalıştığımızı ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret