Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Geleceği İşleyen Hünerli Eller

Birliğimizden Haberler

Geleceği İşleyen Hünerli Eller

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin de proje ortağı olduğu ‘Geleceği İşleyen Hünerli Eller’ projesi hayata geçiriyor.
Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve çalışmalarına başlanan projede,  24-64 yaş arasındaki kadınların kurslara katılarak el becerilerinin geliştirilmesi, üretime katkı sunması ve kurslar süresince üretilen ürünlerin oluşturulacak olan Pazar ile satışa sunulması amaçlanıyor.
Ulaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Çezik,  Ulaş Vali Lütfi Fikret Tüncel Ortaokulu Müdürü Ramazan Baker ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştükten sonra  proje kapsamında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
Projenin amacı ve yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi veren ilçe Milli Eğitim şube Müdürü Bülent Çezik, “Projemizin  genel amacı; mesleki vasfı olmadığı için çalışma hayatı içinde yer edinemeyen 25 – 64 yaş aralığındaki kadınlara hayat boyu öğrenme kültürünün benimsetilmesi yoluyla işgücüne katılımlarını arttırarak kendilerinin ve ailelerinin ekonomik ve sosyal statülerinin iyileşmesini sağlamaktır. Bu kapsamda ilçe halk eğitim merkezi binamızda bir tadilat çalışması başlattık. 25-64 yaş arası kursiyerlerimize gümüş işçiliği, takı çizimi-üretimi, sippovaki eğitimi vereceğiz. Proje uygulama süresi içinde Hayat Boyu  Öğrenme kapsamında Ulaş halkına yönelik Aile içi iletişim, Kişisel gelişim, Anne sağlığı ve çocuk eğitimi konularında, her biri kendi alanında uzman eğitimciler tarafından seminerler verilecek. Kursiyerlerimizin ürettikleri Ulaş Belediyesi tarafından Sivas-Malatya Karayolu üzerinde kurulacak olan ofiste satışa sunulacak” dedi.
Şube Müdürü Çezik, Hayat Boyu Öğrenme Hibe programı kapsamında 27 Ekim Perşembe günü saat 18.00’da projenin açılışının olacağını ve Prof.Dr. Sadegül Akbaba Altun ve Prof. Dr. Servet Özdemir’in katılımı ile bir konferans verileceğini kaydetti. Çezik, projeye destek olan ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a da teşekkür etti.
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SESOB Başkanı Beşir Köksal, kadınların kendilerine ve aile ekonomisine katkı sağlamaları ve meslek sahibi olmaları açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak bu tür etkinlikleri ve projeleri önemsiyoruz. Daha önce kadınlarımıza yönelik olarak iş kurma ve iş geliştirme eğitimleri vererek kadınlarımızın iş kurmalarına yardımcı olduk. KOSGEB Müdürlüğü ile birlikte Uygulamalı Girişimcilik Kursları düzenledik. Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün de hayata geçirdiği Geleceği İşleyen Hünerli Eller projesi de amacına ulaşacağına inanıyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Esnaf teşkilatı olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerine de her zaman yardımcı olmaya çalıştığımızı ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, gece gündüz demeden fedakarca çalışan gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazetecilerin  özel ve müstesna gününü kutladı 
Gazetecilerin toplumu bilgilendirme ve ülke gündemine katkıda bulunma adına zor şartlarda görev yaptığını ifade eden SESOB  Başkanı Beşir Köksal , “Basınımız  demokrasinin temel taşlarından biridir.  Gazetecilik, esnaf teşkilatımızı , halkımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı gözetmeksizin  haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde  objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan , diğer taraftan da vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini dile getiren bir meslektir.   
 
Basın kuruluşları ve çalışanları kişilerin, esnaf ve sanatkârımızın her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasında ve sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadırlar.  Gazetecilik mesleği, büyük fedakarlık isteyen ve  zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. 
Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren yazılı, görsel ve işitsel medya çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi 
Sesob Başkanı Beşir Köksal,   Sivas’ımızın her alanda  kalkınmasına katkı sağlayan,  esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının gündeme getiren basın kuruluşlarının, yöneticilerinin ve çalışanların bu anlamlı günlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.
 

DEVAMI

Esnafın sorunları milletvekili Semiha Ekinciye sunuldu

Ak Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Ak parti İl Başkanı Hakan Aksu ve İl Başkan Yardımcısı Rüveyda Uçar ile birlite Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulunan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
 Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafların sorunları hakkında bilgi milletvekili Semiha Ekinciye bilgi verdi. Esnaf açısından 2019 yılının iyi geçmediğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, maliyetlerin ve piyasada yaşanan gelişmelerin sürekli değişmesi nedeniyle esnafın zor durumda olduğunu ifade ederek, yerel ve yasal sorunlar hakkında bilgi verdi.
Sorunları bir dosya haline getiren Sesob Başkanı Köksal, esnafların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösterdiklerini, yerel sorunlar için girişimlerde bulunduklarını, yasal sorunlar için de üst kuruluşları bilgilendirdiklerini ifade etti.
Sesob Başkanı Köksal, ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlediğinden dolayı milletvekili Semiha Ekinci ve il başkanı Hakan Aksu’ya teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, yerel ve yasal sorunların çözümü için hazırlanan dosyayı milletvekili Semiha Ekinciye sundu.
 Zaman zaman ziyaretler yaparak sorunları yerinde tespit etmeye gayret gösterdiklerini vurgulayan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, esnafın yaşamış olduğu sıkıntıları ve sorunları bildiklerini, çözümü için de Hükümet nezdinde çalışmalar yapıldığını , faiz oranlarının düşürülerek piyasaya bir hareketlenme getirdiklerini belirtti. 
Milletvekili Ekinci, hep birlikte sorunların üstesinden geleceklerini hazırlatarak, “ Ak parti iktidarında hep sizlerden destek gördük. Bundan sonraki süreci de ortak akılla hep birlikte yöneteceğiz. Bizim eksikliklerimizi siz tamamlayacaksınız, Noksan kaldığımız yerlerde yol göstereceksiniz, Yanlış yaptığımız konu olur ise uyaracaksınız. Hep birlikte şehrimizin ve ülkemizin daha iyi bir seviyede olması için hep birlikte çalışacağız” dedi.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret