Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Geleceği İşler Hünerli Eller Projesi tanıtıldı

Birliğimizden Haberler

Geleceği İşler Hünerli Eller Projesi tanıtıldı

Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Geleceği İşleyen Hünerli Eller’ projesinin tanıtımı yapıldı.
Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Esnaf ve Sanatkaralr Odaları Birliğinin de ortak olduğu projede,  24-64 yaş arasındaki kadınların kurslara katılarak el becerilerinin geliştirilmesi, üretime katkı sunması ve kurslar süresince üretilen ürünlerin oluşturulacak olan Pazar ile satışa sunulması amaçlanıyor.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, Ulaş Kaymakamı Orhan Altun , Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürü Cemil  Aslan ,  eğitimciler ve davetliler katıldı.
Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Mili Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, projenin faydalı olduğunu ve bir yıl süreceğini ifade ederek, “Ulaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen proje de 24-64 yaş arasındaki kadınlarımız kurslara katılarak el becerilerini geliştirecek ve sanatkar kazandıracaktır. Güzel hazırlanan bir projedir. Bu projenin diğer ilçelere de örnek olmasını temenni ediyor, emeği geçenleri kutluyorum”d edi.
Ulaş Kaymakamı Orhan Altun ise projenin ilçeye ve özellikle kadınlara önemli katkılar sağladığını ifade ederek, proje kapsamında eğitimler, aktiviteler ve kurslar verileceğini dile getirerek, projede görev alan tüm ekibe teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. Sadegül Akbaba Altun ve Prof.DR. Servet Özdemir tarafından konferans verildi.
Prof.Dr. Sadegül Akbababa Altun, Kadının Toplumdaki Yeri başlığı adı altında sunumunu yaparken, Prof.Dr. Servet Özdemir ise Eğitimde Liderlik konusunu ele aldı. Konferansın sonunda konuşmacılara günün anısına hediye takdim edildi.
Geleceği İşleyen Hünerli Eller Projesinin amacı;  mesleki vasfı olmadığı için çalışma hayatı içinde yer edinemeyen 25 – 64 yaş aralığındaki kadınlara hayat boyu öğrenme kültürünün benimsetilmesi yoluyla işgücüne katılımlarını arttırarak kendilerinin ve ailelerinin ekonomik ve sosyal statülerinin iyileşmesini sağlamaktır. 25-64 yaş arası kursiyerlere gümüş işçiliği, takı çizimi-üretimi, sippovaki eğitimi verilecek Proje uygulama süresi içinde Hayat Boyu  Öğrenme kapsamında Ulaş halkına yönelik Aile içi iletişim, Kişisel gelişim, Anne sağlığı ve çocuk eğitimi konularında, her biri kendi alanında uzman eğitimciler tarafından seminerler düzenlenecek. 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Üniversitelerimiz Sivasımız için çok önemlidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kulu makamında ziyaret ederek bir süre görüş alışverişinde bulundu.
Bir ilin gelişmesinde üniversitelerin önemli katkıları olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ta ikinci bir üniversite açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, “ Cumhuriyet Üniversitemizden sonra ikinci üniversitemiz olan Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de hizmet vermeye başladı. Rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte Üniversitemizde alt yapı çalışmaları hızlandırıldı. Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi de önemsiyor, işbirliğimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Esnafımıza büyük katkı sağlayan Üniversitemizin biran önce eğitime açılmasını bekliyoruz. İkinci üniversitemizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sektöründe ihtisaslaşmayı hedeflediklerini, bu hedef doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, üniversiteye tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerle ortak çalışmalar yapacaklarını ve işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kul, Teknokent binasında faaliyetlerine devam ettiklerini vurgulayarak  Üniversitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, esnaf teşkilatı ile işbirliği içerisinde olacaklarını hatırlatarak, ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Köksal’a teşekkür etti
 
 

DEVAMI

Kooperatif kredilerine düzenleme getirildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcanın kredilerle ilgili verdiği müjdenin esnafı sevindirdiğini ifade etti.
Esnaf ve sanatkarların kullandıkları kredilerle ilgili Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıklamalarını memnuniyetle karşıladıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Esnaf ve sanatkarlarımız  ishihdam sağlamakta,  kendi imkanlarıyla ayakta durmakta ve ailesinin geçimini sağlamaktadır. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bu günlerde esnafımız da elini taşın altına koymuştur. Esnaflarımız ayakta kalabilmek ve mesleğini sürdürmek için kredi destekleriyle hayatını sürdürmektedir.  Bazı esnaflarımızı kredilerini ödemekte zorlanmaktadır. Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’ın kredilerle ilgili yapmış olduğu açıklama esnaf teşkilatımızı ve esnaflarımızı sevindirmiştir.
 
Bakanımızın açıklamalarından sonra yeni kredi ödemelerinde  esnafımız çektiği krediyi ister 3 ayda isterse de 6 ayda ödeyebilecek. Ödeme süreleri 4 yıldan 5 yıla çıkarılacak. 100 bin TL’ye olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak, 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2 olan komisyon yüzde 1’e düşürülecektir.”dedi.
 
Esnafın sıfır faizli cansuyu kredileri noktasında da beklentileri olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu konuda da girişimlerde bulunduklarını belirterek, en kısa sürede sıfır faizli kredilerin de çıkacağına , esnafımızın da kredilerden faydalanmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Sesob Başkanı Köksal konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; Her koşulda esnafımızın yanında olan cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kredilerle ilgili düzenleme yaparak esnafımıza destek olan Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan’a, TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken’e, TESKOMB Başkanımız sayın Abdulkadir Akgül’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret