Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Firmalar sertifika ile daha güvenli olacak

Birliğimizden Haberler

Firmalar sertifika ile daha güvenli olacak

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Sivas’ta ilgili mevzuatların ve halk sağlığının gereklerini yerine getiren işletmelere 'Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı' projesi kapsamında "Güvenilir Gıda Sertifikası' verildi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin de yer aldığı projede  Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında; Sivas Mantı, Sarı Önder Sucuk İşletmesi, Has Döner ve Elit Yemekçilik firmaları ziyaret edilerek, 'Güvenilir Gıda' sertifikaları  verildi.
Vali Salih Ayhan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolünün katılımı ile gerçekleştirilen törende, firmalar tek tek ziyaret  edildi.
"Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam Projesi” çerçevesinde Sivas Valiliği olarak işletmeleri belgelendirmek, ödüllendirmek, halka duyurmak ve sektördeki diğer işyerlerini de daha iyi koşullarda çalışmaya teşvik etmek amacıyla  “Şehirlerin Sultanı Güvenli Gıda Diyarı” projesinin hayata geçirildiğini ifade eden Vali Salih Ayhan,  “Projemizde hedef grup olarak belirlenen işletmeler içerisinde sertifika almaya hak kazanan işletmeler, Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından izleme denetimlerine tabi tutularak standartlarını korumaları ve geliştirmeleri sağlanacaktır. Yapılan denetimlerde işletmelere ait bilgiler raporlanacak, böylece işletmelerdeki aksaklıklar tespit edilebilecek ve mesleki eğitim, proje, bilimsel çalışma, araştırmalar vb. çalışmalar için kaynak olacaktır. “5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” nun gereklerini yerine getiren ve bu kanun kapsamında son 1 yıl içerisinde yaptırıma uğramamış olanlardan, projeye başvuru yapan ve değerlendirme kriterleri açısından uygun görülen işletmeler 'Güvenilir Gıda' sertifikalarını alacak." dedi.
 
Sektörde faaliyet gösteren işletmeler arasında en iyi hizmeti sunma konusunda oluşacak rekabet ortamının, işletmecileri, çalışanları ve sivil toplum örgütlerini standartlarını yükseltmeleri için çalışmaya sevk edeceğine vurgu yapan Vali Ayhan, "Böylece bölge insanının ulaşabileceği hizmet seviyesi artacak, projenin etkisiyle ortaya çıkacak tanıtım ve yatırım fırsatları ile hem işletmelerin iş hacimleri hem de bölge turizmi canlanacaktır. Sektördeki diğer işletmeler de ödül sahibi işletmelerin standartını yakalamak ve rekabet ortamından kopmamak için gayret göstereceklerdir.” Diye konuştu.
 
Projenin içerisinde yer aldıklarını ve önemsediklerini ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, bu tür firma ve esnaf sayısının artması temennisinde bulunarak; “ Sivas Valiliğimiz öncülüğünde İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün öncülüğünde teşkilatımızın da yer aldığı proje çok önemlidir. Projenin hayata geçirilmesinin ardından yapılan başvurular değerlendirildikten sonra 4 işletmemize sertifikalarını ve bayraklarını teslim ettik. Temennimiz sektördeki daha fazla işletmelerimizin belirlenen şartları taşıması ve Güvenir Gıda Sertifikası almasıdır. Valimiz sayın Salih Ayhan’ın şahsında emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu tür işletme ve esnaf sayısının artmasını bekliyoruz” diye konuştu
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ak parti ilçe başkanından Sesoba ziyaret

Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Esnaf teşkilatına ziyarette bulunan Ak Parti İlçe Başkanı Kuruçay, Sesob Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.
Belediye Meclisi Üyesi iken Ak Parti ilçe başkanlığına atanan ve kısa sürede yönetim kurulu üyelerini oluşturarak çalışmalarına başlayan ilçe başkanı Kuruçay, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.
 
Ak Parti ilçe başkanlığına atandıktan sonra çalışmalara başladığını ve kısa sürede yönetim kurulunu oluşturduğunu ifade eden ilçe başkanı Kuruçay, Ak partinin gücünü daha da artırmak için mücadele edeceklerini, STK ile her zaman uyumlu çalışacaklarını ifade etti.
 
Partinin farklı kademelerinde hizmet verdiğini ve göreve geldiği günden itibaren Sivas halkına ve partililere hizmet verdiğini vurgulayan Kuruçay, “Ak Parti teşkilatlarında farklı birimlerde görev aldım ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevinde bulundum. Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle ilçe başkanlığına atandım. Yönetim kurulumuzu oluşturduktan sonra ziyaretler yaparak sorunları yerinde tespit ediyoruz. Her zaman bizlerle çalışmalar yapan, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Birlik Başkanımız, sayın Beşir Köksal ve yönetim kurulunu ziyaret ettik ve görüş alışverişinde bulunduk ve tecrübelerinden faydalandık. Başkanıma ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise , siyasi partilerin önemli olduğunu  dile getirerek, “Ak Parti ilçe başkanlığına atanan sayın Burak Kuruçay ile daha önce de birlikte çalıştık. Esnaflarımızın sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Sivasımızın gelişmesi ve kalkınması için gayret gösteren, esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen ilçe başkanımıza teşekkür ediyor ve şahsında yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek hizmet yarışında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ziyarette Ak Parti ilçe başkanı Muhammed Burak Kuruçay’a esnafların sorunları hakkında da bilgi verdi.  

DEVAMI

Lokantalar Maç Günü indirim yapacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas’ın gururu Demirgrup Sivasspor taraftarına destek olmak amacıyla maçın olduğu gün Lokantalarda Yüzde 20 indirim yapıldığını söyledi. Yapılan indirim ile ilgili olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde basın toplantısı düzenlendi.
Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazım Yiğit , taraftara destek olmak ve indirimli bir şekilde yemek yemelerini sağlamak amacıyla bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışma neticesinde taraftara destek olmak için yüzde 20’lin indirim yaptıklarını, bu indirim için lokantalarda yazı asıldığını ifade ederek, “ Lokantacı esnaflarımız Sivassporumuzun kendi sahasında oynadığı maç günleri tam pansiyon yemeklerde yüzde 20 oranında indirim yapacaktır. Passolig kartı olan taraftarlar bu indirimden faydalanacaktır. Takımımıza ve taraftarlarımızı elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Takımımıza şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz” dedi. 
Her zaman Sivasspora ve taraftara destek olmaya çalıştıklarını vurgulayan Sesob Başkanı Beşir Köksal, taraftara yüzde 20’lik indirimlerinden dolayı oda başkanı Nazmi Yiğit ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
 
Sesob Başkanı Köksal, “Sivasımızın  gururu Demir grup Sivasspor takımımızın başarısıyla gurur duyuyoruz. Sivasspor takımımız ilimizin tanıtımına önemli katkılar sağlamakta ve her zaman başarısıyla ilimziin adını duyurmaktadır. Takımımızın  süper ligde göstermiş olduğu başarı ilimizi de hareketlendirmiş esnafımıza da önemli katkılar sağlamıştır. Esnaf teşkilatı olarak taraftarımıza imkanlar dahilinde yardımcı oluyoruz. Lokantacılar Esnaf Odamız da maç günü lokantalarda indirim yaparak taraftara katkı sağlamıştır. Esnaflarımız Sivassporumuzun bayraklarını asmalı, maç günü gelen taraftarlara yardımcı olmalı ve müşteri memnuniyetine önem vermelidir. Lokantacılar Odamızın başlatmış olduğu indirim kampanyasına diğer esnaflarımızın da destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
 
Sesob Başkanı Köksal, Sivassporun her türlü desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, başarıda emeği olan başta başkanı olmak üzere , yöneticilerine, hocalarına, futbolcularına ve emek veren herkese teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret