Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Fasl-ı Hitap Kitap Kafe açıldı

Birliğimizden Haberler

Fasl-ı Hitap Kitap Kafe açıldı

Sivas’ta kafe sektöründe yeni bir işyeri daha hizmete açıldı. İçerisinde kitap köşesinin de bulunduğu ve iç kısımlardaki dekoruyla dikkat çeken , muhabbetin bol olduğu kafenin açılışı düzenlenen törenle ve okunan dualarla yapıldı.
Ömer Şeker, Sebahattin Çil ve Mehmet Çitil tarafından hizmete açılan Fasl-ı Hitap Kitap  Kafe’nin açılış törenine Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ın yanı sıra, oda başkanları, STK temsilclieri , dernek başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.
Açılış töreni öncesinde konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ticaretin bir cesaret olduğunu ifade ederek, “ Üç tane girişimci kardeşimiz, sermayelerini bir araya getirerek güzel bir kafe hizmete açtılar. Ticaret demek cesaret demektir.  Esnaf ve sanatkar bir ülke için çok önemlidir. Kendi imkanlarıyla ayakta durmakta, istihdam sağlamakta ve kazandığı parayla da vergini ödemektedir. Güzel bir mekan açarak insanları bir araya getiren girişimci kardeşlerimi tebrik ediyor, hayırlı bereketli bol kazançlar temenni ediyorum”dedi.
Emekli İmam Hatip Bekir Çöl tarafından okunan duanın ardından Fasl-ı Hitap Kitap Kafenin açılış kurdalesi kesildi. 
Fasl-ı Hitap Kitap Kafe, Eskikale Mahallesi 9. sokakta bulunan Kol Ağası konağı yanında hizmet verecek.
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları ,  Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaib, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim.
 Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, , dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel geçerelerdir.. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , berberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını  dilerim..
İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret