Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnaflarımıza destekler devam etmeli

Birliğimizden Haberler

Esnaflarımıza destekler devam etmeli

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal pandemi sürecinden dolayı esnafların mağduriyetlerinin devam ettiğini belirterek, destek verilmesi gerektiğini ifade etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden Halk Otobüsü işletmeci esnaflarının sorunlarını dinleyen Sesob Başkanı Beşir Köksal, COVİD-19 nedeniyle bazı meslek gruplarındaki esnafların mağduriyetlerinin devam ettiğini belirterek, esnaflara sahip çıkılmasını , devlet desteğinin devam etmesini talep etti. 
Yaşanan salgın nedeniyle esnafların dükkanlarının kapalı olduğunu , açık olanların da iş yapamaz hale geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Pandemi süreci öncesinde halk otobüslerimiz günlük ortalama 90 bin yolcu taşırken, şu anda 30 bin yolcu taşıyor. Otobüs işletmecilerimiz iki yıl önce kredi kullanarak taşıtlarını yeniledi. 6 bin lira kredi ödüyor. Pendemiden dolayı da 25 bin liralık krediyi de kullandı. Şu anda onların da taksitlerinin günü geldi. Okulların ve üniversitenin de açık olmaması, vatandaşların otobüsleri de fazla kullanmaması nedeniyle çok zor durumdalar. Günlük kazancı yakıtlarını ve şoförün maaşını karşılamıyor. Halk Otobüsçülerimize ve servis sürücülerimize  Belediyemizden ve devlet büyüklerimizden destek bekliyoruz” dedi. 
Virüs salgınından esnafların olumsuz etkilendiğini , dükkan kirası, vergisi, sigortası ve kredi taksitlerini ödemekte zorlandığını  vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Okulların tam olarak açılmaması nedeniyle yaklaşık 7 aydır servisçi esnafımız kontak açamadı. Kantinci esnaflarımızın mağduriyeti devam ediyor. Kahvehanelerimizde oyun oynanmadığı için sadece çay satarak para kazanması mümkün değildir. Eğlence yerleri faaliyet gösteremiyor Esnaflar iş yapamadığı ve giderlerini karşılayamadığı için bir bir kapanmaya başladı. Esnaflarımız,  vergisini, sigortasını, dükkan kirasını, elektrik, doğalgaz ve diğer giderlerini karşılayamadığı için zor durumdadır .
 Devlet büyüklerimizin esnafımıza yönelik olarak yapmış olduğu desteklere devam etmesini, faizsiz kredi sağlayarak zor günden bir nebze de olsa kurtarmasını, halk otobüslerimize mazot desteğinde bulunmalarını, kahvehanelerimizin tekrar eski günlerine kavuşturmalarını arzu ediyoruz” diye konuştu.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

KAMU-STK İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü  Ahmet Başkal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, birlik başkanı Beşir Köksali ile bir süre sohbet etti.
T.C İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan Kamu-STK işbirliği projesi kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı  müdürlük personeli Yılmaz Alçalı ve Mehmet Duman ile birlikte ziyaret eden İl Müdürü Ahmet Başkal, proje hakkında bilgi vererek, Kamu-STK işbirliğini önemsediklerini söyledi.
Kamu ve STK’ların ortak projeler üretmesi , işbirliği yapması ve birbirine yardımcı olması amacyıla projenin hayata geçirildiğini vurgulayan il müdürü Başkal, “İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzün  hayata geçirdiği projede sivil toplum kuruluşlarının gerek merkezi gerekse de idaresindeki kamu görevlileriyle etkin bir iletişim kurabilmesi, iletişimi güçlendirecek ortam tesis edilmesi , toplumsal bağlamın yeniden yapılanması amaçlanıyor. Bizlerde bu işbirliği çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız sayın Beşir Köksal’ı ziyaret hem karmu görevlilerinin hem de sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak  işbirliğine uygun ortamın hazırlanması için görüş alışverişinde bulunduk.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ise , Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu , projenin de sivil toplum kuruluşlarının faydasına olacağını belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, sorunların çözümünde , ortak proje hazırlanmasında, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının birbirine yardımcı olmaları noktasında Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu sözlerine ekledi
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Başkal, ziyaret anısına Sivas Valiliği tarafından hazırlanan “Milli Mücadele’de Sivas’ta 108 Gün” kitabını hediye ederken, Sesob Başkanı Beşir Köksal’da “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 

DEVAMI

Yozgat Kahveciler Odası Başkanından Sesob Başkanı Köksala ziyaert

Yozgat Kahveciler ve Lokantaclıar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşkun, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Sivas Birlik Başkanı Kökssal 'ın esnaf teşkilatına güzel hizmetler yaptığını, her zaman örnek aldıkları bir başkan olduğunu belirterek, misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Coşkun'a Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yayınlanan " Osmanlı Döneminde Sivas 'ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı " kitabını ve " Müşteri Memnuniyeti" kitabını hediye etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret