Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnaflarımıza destekler devam etmeli

Birliğimizden Haberler

Esnaflarımıza destekler devam etmeli

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal pandemi sürecinden dolayı esnafların mağduriyetlerinin devam ettiğini belirterek, destek verilmesi gerektiğini ifade etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden Halk Otobüsü işletmeci esnaflarının sorunlarını dinleyen Sesob Başkanı Beşir Köksal, COVİD-19 nedeniyle bazı meslek gruplarındaki esnafların mağduriyetlerinin devam ettiğini belirterek, esnaflara sahip çıkılmasını , devlet desteğinin devam etmesini talep etti. 
Yaşanan salgın nedeniyle esnafların dükkanlarının kapalı olduğunu , açık olanların da iş yapamaz hale geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Pandemi süreci öncesinde halk otobüslerimiz günlük ortalama 90 bin yolcu taşırken, şu anda 30 bin yolcu taşıyor. Otobüs işletmecilerimiz iki yıl önce kredi kullanarak taşıtlarını yeniledi. 6 bin lira kredi ödüyor. Pendemiden dolayı da 25 bin liralık krediyi de kullandı. Şu anda onların da taksitlerinin günü geldi. Okulların ve üniversitenin de açık olmaması, vatandaşların otobüsleri de fazla kullanmaması nedeniyle çok zor durumdalar. Günlük kazancı yakıtlarını ve şoförün maaşını karşılamıyor. Halk Otobüsçülerimize ve servis sürücülerimize  Belediyemizden ve devlet büyüklerimizden destek bekliyoruz” dedi. 
Virüs salgınından esnafların olumsuz etkilendiğini , dükkan kirası, vergisi, sigortası ve kredi taksitlerini ödemekte zorlandığını  vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Okulların tam olarak açılmaması nedeniyle yaklaşık 7 aydır servisçi esnafımız kontak açamadı. Kantinci esnaflarımızın mağduriyeti devam ediyor. Kahvehanelerimizde oyun oynanmadığı için sadece çay satarak para kazanması mümkün değildir. Eğlence yerleri faaliyet gösteremiyor Esnaflar iş yapamadığı ve giderlerini karşılayamadığı için bir bir kapanmaya başladı. Esnaflarımız,  vergisini, sigortasını, dükkan kirasını, elektrik, doğalgaz ve diğer giderlerini karşılayamadığı için zor durumdadır .
 Devlet büyüklerimizin esnafımıza yönelik olarak yapmış olduğu desteklere devam etmesini, faizsiz kredi sağlayarak zor günden bir nebze de olsa kurtarmasını, halk otobüslerimize mazot desteğinde bulunmalarını, kahvehanelerimizin tekrar eski günlerine kavuşturmalarını arzu ediyoruz” diye konuştu.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnafa destek başvuruları devam ediyor

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, , Sivas Belediyesi tarafından esnafa verilecek olan 1500TL’lik destek başvurularının başladığını söyledi.
Pandemi nedeniyle mağdur olan ve genelge kapsamında kapanan işletmelere destek verecek olan Sivas Belediyesi, destek müracaatların almaya başladı.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal, destek müracaatlarının yapıldığı Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezine giderek, başvuruları yakından takip ediyor. 
Bilgileri eksik olan esnaflara da öncülük eden ve yardımda bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, Belediyenin desteğinin zor durumda  olan esnaflar için çok önemli olduğunu dile getirdi. 
Başvuruların yapıldığı alanda açıklama yapan Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Odası Başkanı ve Sesob Başkanı Beşir Köksal , “Pandemi nedeniyle esnaflarımız çok etkilendi. Özellikle kahvehaneler, okul servisleri, kırtasiyeciler ,kantinciler  olmak üzere farklı sektörlerden çok sayıda esnafımız mağdur oldu. Dükkna kirasını, vergi,  sigorta , dükkan kirası ve diğer giderlerini karşılayamadı. Bu süreçte elbette devletimiz destek oldu. Belediyemiz de daha önce mağdur olan esnaflarımıza 1.000 TL destek olmuştu. Yine 1.500 Tl destek olacak. Bu destekler esnafımıza zor gününde destek olmuştur. Bu süreçte bizlere destek olan yardım yapan Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgine, başkan yardımcılarına, meclis üyelerine ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 
Esnafların sıra beklemeden Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde başvurularının belirlenen gruplar halinde alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, okul servisi , bilardo salonu, çay ocağı, kır bahçesi, kahvehane, kafe , kafeterya restaurant,. Lokanta, pastane, okul kantini, internet kafe , nargile, sinema salonu, halı saha, düğün salonu ve hamam işletmecisi esnafların istenen belgelerle birlikte 15 Ocak tarihi mesai bitimine kadar destek için başvuruda bulunmasını istedi.
 

DEVAMI

İyi günde kötü günde esnafımızın yanında oldunuz

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, gece gündüz demeden fedakarca çalışan gazetecilerin 10 Ocak çalışan gazetecilerin  gününü kutladı 
Gazetecilerin ,toplumu bilgilendirme ve ülke gündemine katkıda bulunma adına her türlü olumsuzluğa rağmen zor şartlarda görev  yaptığını vurgulayan SESOB  Başkanı Beşir Köksal , “Basın kuruluşları ve çalışanları kişilerin, esnaf ve sanatkârımızın her türlü sorunlarını dile getirmelerine ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini duyurmalarına imkân tanıyarak bir taraftan haberleşme özgürlüğünü sağlarken bir taraftan da kamuoyu oluşturulmasında ve sorunların giderilmesinde yardımcı olmaktadırlar.  Gazetecilik mesleği, büyük fedakarlık isteyen ve  zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir 
Gazetecilik, esnaf teşkilatımızı, halkımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek adına mesai kavramı gözetmeksizin  haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde  objektif haberler ile halkın bilgilendirilmesini sağlayan , diğer taraftan da vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini dile getiren bir meslektir.   
Basınımız  demokrasinin temel taşlarından biridir Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız bir anlayışla kısıtlı imkânlara rağmen görevini yerine getiren gazeteciler ve basın kuruluşlarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren yazılı, görsel ve işitsel medya çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi 
Sesob Başkanı Beşir Köksal,   Sivas’ımızın her alanda  kalkınmasına katkı sağlayan,  esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının gündeme getiren basın kuruluşlarının, yöneticilerinin ve çalışanların bu anlamlı günlerini kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret