Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnaflara Denetim Yapılacak

Birliğimizden Haberler

Esnaflara Denetim Yapılacak

Ticaret İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekip tarafından esnaf ve sanatkara yönelik olarak denetim yapılacak.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki 6502 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından illerde Ticaret İl Müdürlüğü aracılığı ile tüketici ürünlerinin piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin personel görevlendirildi. Ekipler, mal veya hizmet sunulan her yerde denetleme, inceleme ve araştırmalar yapabilecek.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı ziyaret ederek, yapılacak olan denetimler hakkında bilgi veren Ticaret İl Müdürü Selim Baş, genelge sonrasında denetim ekipleri oluşturduklarını , bu ekiplerin esnafları denetleyeceğini söyledi.Denetimlerde esnafları önce uyaracaklarını dile getiren Baş, fiyat tarifelerine uymayanlara da  6502 sayılı kanunun 76 ncı maddesine istinaden   Bakanlığın sorumlu olduğu  tüketici ürünlerinin piyasa gözetimi ve denetimini ürünlere ilişkin teknik mevzuata uymayanları her bir işlem için  para cezası uygulanacağını kaydetti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise esnaflara fiyat tarifesi verdiklerini, bu tarifeler üzerinde çalıştıklarını ifade ederek, esnafın hiçbir zaman mağdur olmasını istemediklerini kaydetti.

Esnafın zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyleyen Köksal, “Birçok sektördeki esnafımız fiyat tarifeleri üzerinden çalışmaktadır. Esnafımızın mağdur olmaması için mutlaka fiyat tarifelerini işyerlerine asmalarını, tarifeye uymalarını, yapılacak olan denetimlerde mağdur olmamalarını ümit ediyoruz. Bu konuda Ticaret İl Müdürümüz Selim Baş ile gerekli görüşmeleri yaptık. Görüşmelerimiz neticesinde esnaflarımız zor durumda olduğu için denetimlerde eksiği bulunanlar öncelikle  uyarılarak mağdur edilmeyecektir. Bu konuda müdürümün göstermiş olduğu hassasiyete teşekkür ediyoruz ”dedi.Ziyarette Terziler Esnaf Odası Başkanı Ali Kılıç ve Ticaret İl Müdürlüğü personeli de bulundu.

 

 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları ,  Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaib, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim.
 Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, , dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel geçerelerdir.. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , berberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını  dilerim..
İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret