Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafımızın sorunlarını CHP Genel Başkan Yardımcısına iletildi

Birliğimizden Haberler

Esnafımızın sorunlarını CHP Genel Başkan Yardımcısına iletildi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarın sorun ve sıkıntılarını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya iletti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili,  Esnaf ve Sanatkarlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba. Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve il başkanı Yılmaz Coşkun, geçtiğimiz günlerde genel kurulunu tamamlayan Sivas Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığına tekrar seçilen oda başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek hayırlı olması temennisinde bulundular.. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın sorun ve sıkıntıları hakkında  bilgi verdi. Pandemiden sonra piyasada yaşanan hareketlilik , kur artışı, akaryakıt artışından sonra esnafın giderlerin karşılayamadığını dile getirerek, “Esnaf ve Sanatkarımız piyasadaki hareketlilik , elektrik ve doğalgaz artışı nedeniyle zor durumdadır. Vergi, sigorta, dükkan kirası ve giderlerini karşılayamamaktadır. Esnafımızın acilen 50 bin liradan az olmamak kaydıyla faizsiz , bir yıl ödemesiz, üç yıl ödemeli kredi desteği verilmelidir.  Esnaflarımız emekli maaşlarıyla geçinmekte zorlanmaktadır. Bağkur emekli maaşları yükseltilmelidir. Esnaf ve Sanatkarlarımızın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile almış olduğu kredilerin faizleri düşürülmelidir” dedi. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ziyaretlerinden dolayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya, milletvekili Ulaş Karasu’ya ve İl Başkanı Yılmaz Coşkun’a teşekkür etti. 
Esnaf ve Sanatkarlardan sorumlu genel başkan yardımcısı da olan Veli Ağbaba, tekrar seçilmesinden dolayı oda başkanı ve aynı zamanda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksalı tebrik ettikten sonra, esnaf ve sanatkarların sorunlarını genel merkeze ileteceklerini dile getirdi.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret