Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafımıza yardım elinizi uzattınız

Birliğimizden Haberler

Esnafımıza yardım elinizi uzattınız

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Bir Elde Sen Uzat Kadınlar Yardımlaşma Derneğini ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların ve çalışanlarının işyerlerini kapatarak mağdur olması nedeniyle esnafa gıda kolisi desteğinde bulunan Bir Elde Sen  Uzat Derneğine ziyarette bulunan Sivas Esob Başkanı, dernek başkanı Nurgül Yıldız ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek destekleri için teşekkür etti. 
Derneği ziyaret ederek, başkanı Nurgül Yıldız ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, “Koronavirüs salgınında en büyük sıkıntısı esnaf ve sanatkarlarımız çekmiştir. Bu süreçte esnaf ve sanatkarlarımız ve çalışanları işyerlerinin kapalı olması nedeniyle çok mağdur olmuş ve zor durumda kalmıştır. Bir Elde Sen Uzat Kadınlar Derneğimiz esnafımıza, çalışanlarına ve ailelerine yiyecek ve giyecek desteğinde bulunarak zor günlerinde yanlarında olmuştur. Bizlerde derneğimizi ziyaret ederek başkanımız sayın Nurgül Yıldız’ın şahsında yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik ve katkılarından dolayı esnaf ve sanatkarımız adına plaket vererek onura etmek istedik. Esnafımız a katkıları için tekrar teşekkür ediyoruz” dedi. 
 Bir Elde Sen Uzat Kadınlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurgül Yıldız ise  pandemiden dolayı esnafa yöneldiklerini ve karar alarak mağdur olan , zor durumda kalan esnaf ve sanatkarları  evlerinde ziyaret ederek yiyecek ve giyecek desteğinde bulunduklarını söyledi. 
Dernek olarak vatandaşların yanısıra esnafa da yardımcı olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, esnaf için gönüllü dernek üyelerinin seferber olduğunu vurgulayan Yıldız, kendilerini plaketle onure eden Sesob Başkanı Beşir Köksala da teşekkür ederek her zaman esnafın yanında olacaklarını sözlerine ekledi.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarlara pandemi sürecinde desteğinden dolayı dernek başkanı Nurgül Yıldız’a plaket takdim etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret