Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafımıza cansuyu talep ediyoruz

Birliğimizden Haberler

Esnafımıza cansuyu talep ediyoruz

  Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarın sıkıntılı olduğunu belirterek, cansuyu kredisi verilmesini talep etti. Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul sonrasında Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığına seçilen oda başkanı Beşir Köksalı TBMM Grup Başkanvekili Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz , Sivas milletvekilleri ve parti yöneticileriyle birlikte ziyarette bulundu.
 
Sivas Milletvekilleri Mehmet Habip Soluk, Semiha Ekinci. Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Ak Parti İl Başkanı Hakan Aksu, İlçe Başkanı M.Burak Kuruçay, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat ile birlikte ziyarette bulunan milletvekili İsmet Yılmaz, Köksal ile bir süre sohbet etti.
Pandemiden sonra ülke genelinde yaşanan gelişmelerden, kur artışı ve akaryakıta yapılan zamlardan esnafın çok etkilendiğini dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, kira , vergi, sigorta ve diğer giderlerin de arttığını dile getirerek acil olarak destek verilmesi gerektiğini vurguladı.
Köksal,  esnaf ve sanatkara acil olarak 50 bin liradan az olmamak üzere cansuyu kredisi verilmesini talep etti.
Sesob Başkanı Beşir Köksal, nezaketlerinden ve ziyaretlerinden dolayı milletvekillerine ve parti yöneticilerine de teşekkür etti. 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı odaların genel kurullarının yapılmasından sonra ziyaretler yaparak hayırlı olması temennisinde bulunduklarını ifade eden Ak Parti TBMM Grup Başkanvekili Sivas milletvekili İsmet Yılmaz, ziyaretlerde esnafların sorunlarını da dinlediklerini vurgulayarak, özellikle kredi taleplerinin de mecliste ilgili bakanlıklarda gündeme getireceğini belirtti. 
Sivas Milletvekili  İsmet Yılmaz, uzun yıllar Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığına tekrar seçilen oda başkanı Beşir Köksal’ı da tebrik ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret