Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafa müjde: Sicil affı geliyor

Birliğimizden Haberler

Esnafa müjde: Sicil affı geliyor

SESOB Başkanı Beşir Köksal,  esnafın dört gözle beklediği sicil affı ile ilgili çalışmaların da tamamlanarak Başbakanlığına sunulduğunu ifade etti. Esnafların çoğunluğunun sicilinin bozuk olması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını , sicil affının çıkması için teşkilat olarak gayret gösterdiklerini , bu konuda yapılan çalışmaların tamamlandığını ve müjdeyi de Gümrük ve Ticaret Bakanı Nihat Tüfenkçi’nin verdiğini vurgulayarak, “Sicil affıyla ilgili çalışmalar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile banka yöneticileri tarafından hazırlandı. İşletmeler borçlarını yapılandırdığında veya tamamen belirlenen süre içerisinde bu borçlardan doğan sicil kayıtlarının dikkate alınması yönünde bir çalışma yapıldı.
  
Çek, senet, kredi kartı veya bireysel kredilerin ödenmemesiyle oluşan banka kayıtlarının dikkate alınmaması hususunda bir düzenleme yapılıyor. Bu düzenleme Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Torba Yasası taslağına yetiştirildi,İnşallah  2017 yılı içerisinde hayata geçirilecek”diye konuştu.
 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, gerek kobilere yönelik olarak sağlanan kredi desteği gerekse de sicil affından dolayı Başbakan Binali Yıldırım’ın şahsında Gümrük ve  Ticaret Bakanı Nihat Tüfenkçi’ye, bakanlara, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e, milletvekillerine desteklerinden dolayı teşekkür etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

SEYFEBELİ PROJESİ DEVAM EDECEK

Sivas’ta modern sanayi sitesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Sivas Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından kurulan Seyfebeli Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi yönetimi, alt kooperatiflerini bilgilendirdi.
Çatı Kooperatifinde yer alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, kurulan 14 kooperatifin başkanlarıyla bir araya geldi.
Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, Seyfebeli projesinin son durumu ve bundan sonraki süreci hakkında bilgi verilerek, kooperatif başkanlarının sorularına cevap verildi.
Seyfebeli projesinin devlet desteği ile devam edeceği ve projenin en kısa sürede alt kooperatiflerin ve üyelerin de desteği ile hayata geçirilmesi için gayret gösterileceği ifade edildi
 

DEVAMI

Geçmişten Günümüze tarım aletleri sergisi

Geçmişten Günümüze  Tarım Aletleri Sergisi açıldı. Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile tarım aletlerinin yen aldığı sergi açıldı.
Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve ilimiz protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan , tarımın stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekerek, "Tarım alanında Sivas’ın potansiyelini ortaya çıkarmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Belediyemizle yaptığımız ortak iş birliği ile şehrimize yeni bir tarım şirketi kazandırdık. Hayırlı olsun." dedi.
Yapılan konuşmalardan sonra Geçmişte kullanılan tarımsal aletlerin yer aldığı sergi gezerek tarım aletlerini yakından görme imkanı buldu.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, yıllarca tarımsal alanda kullanılan aletlerin yer aldığı sergiyi gezerek , geçmişte kullanılan teknolojiye yenik düşen tarım aletlerini görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Geçmişten Günümüze Tarım Aletlerinin yer aldığı sergi 22 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret