Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnafa gurbetçi Dopingi

Birliğimizden Haberler

Esnafa gurbetçi Dopingi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, gurbetçi vatandaşların gelmesiyle birlikte piyasada bir canlanma olduğunu belirterek, esnafın bir nebze de olsa sevindiğini söyledi. 
Yıllık izinlerini Türkiye’de ve memleketlerinde geçirmek için yurt dışından gelen vatandaşların ve tatillerini memleketlerinde geçirmek isteyen hemşerilerinin Sivas’a gelmesi ile birlikte piyasada bir hareketlilik olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Salgın sürecinde esnaflarımız çok zor durumda kaldı ve iş yapamaz hale geldi. Gurbetçilerimiz de memleketlerine gelemediği için esnafımız iş yapamadı. Bundan sonra piyasada yaşanan hareketlilik, kur artışı, akaryakıt fiyatlarının sürekli artması esnafımızı olumsuz etkiledi. Esnaflarımız, iş yapamadığı için giderlerini de karşılayamadı. Okulların tatil olması, gurbetçi vatandaşlarımızın da yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmesi nedeniyle esnaf ve sanatkarlarımızda genel anlamda bir hareketlilik oluşturdu. Okulların tatil olması ve kurban bayramının da 9 güne çıkarılması nedeniyle memleketlerine dönen vatandaşlarımız da esnafımıza katkı sağladı. 
 
 Gurbetçi vatandaşlarımız Eylül ayına kadar memleketinde izinlerini geçirmesi nedeniyle esnafımıza ve ekonomimize önemli katkı sağlamaktadır. Yaz döneminde gurbetçilerimizin alışverişleriyle, ihtiyaçlarını karşılamalarıyla ekonomimizi hareketlendirdiğini , esnafımıza alışverişleriyle destek olduğunu görüyoruz.
Gurbetçilerimiz; izin sürecince memleketlerinde araçlarının bakım ve onarımlarını yaptırıyor, alışverişleriini ve ihtiyaçlarını da yine esnaftan karşılıyor. Dönüşte ise hediyeler alarak esnafa destek oluyor” dedi. 
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNE ÖNEM VERİN 
Esnaf ve Sanatkarların ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil,  esnaf ve sanatkarlara da seslenerek; gerek gurbetçi vatandaşların gerekse de başka şehirlerden gelen hemşerilerimize yardımcı olunmasını, müşteri memnuniyetine ve ahilik geleneğine önem vermelerini tavsiye etti.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret