Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi olağan genel kurulunu yaptı

Birliğimizden Haberler

Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi olağan genel kurulunu yaptı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin olağan genel kurulu yapıldı.
Esnaf ve Sanatkarlar salonunda gerçekleştirilen genel kurula tek liste ile gidildi.
Divan başkanlığını İmranlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Yurttaş’ın yaptığı genel kurulda saygı duruşunda bulunulduktan sonra istiklal marşı okundu.
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, kooperatifin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 2016 yılı itibariyle Sivas’ta 1602 esnaf ve sanatkara kredi kullandırdıklarını dile getiren Demirgil, bu kredi finansmanının ise 119 milyon 900 bin TL ye yükseldiğini belirterek, “Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de faaliyetini sürdüren esnaf ve sanatkarlarımız ekonomide dalgalanmalar nedeniyle büyük zorluklar yaşamaktadır. İlimizde göç artmaya ve işsizlik de her yıl artmaktadır. Kooperatif olarak esnaf ve sanatkarlarımıza tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam ediyoruz. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile esnafımıza her konuda yardımcı olmaya gayret gösteriyoruz”dedi.
Yönetim kurulu, denetim kurulu faaliyet raporlarının okunmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, ülke genelinde yaşanan terör olaylarından Türk milletinin ve esnafın da etkilendiğini buna rağmen Türk milletinin ne kadar asil bir millet olduğunun gösterildiğini dile getirerek , “Ülkemizin geleceği için hep birlikte mücadele ettik. Amacımız sadece hizmet etmektir”dedi.
Esnafa yapılan bazı düzenlemelere de değinen Sesob Başkanı Beşir Köksal, 50 bin liralık KOSGEB kredisinin tekrar başladığını , başvuruların 20 Şubat tarihine kadar yapılacağını kaydetti.
Her fırsatta esnafların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösterdiğini, görev yaptığı yerlerde esnafların sıkıntılarını gündeme getirdiğini söyleyen Köksal, kamu kurum ve kuruluşların esnafın işini yaptığını, , kahvehane ve çay ocağı işletmecisi esnafların 50 bin liralık krediden faydalanması için girişimlerde bulunduklarını , Ahilik fonunun kurulduğunu , Seyfebeli Sanayi Sitesinde çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi
Tek Liste ile gidilen seçim sonrasında Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetimi güven tazeledi.
 
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret