Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Esnaf teşkilatında kredi yoğunluğu yaşanıyor

Birliğimizden Haberler

Esnaf teşkilatında kredi yoğunluğu yaşanıyor

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Küçük ve Orta İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB)’in KOBİ’lere yönelik olarak 50 bin liraya kadar destek vereceğinin açıklanmasının ardından yoğunluk yaşanmaya başladığını söyledi.
 
Terör olaylarında meydana gelen patlamalarda şehit düşen askerlere başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyen SESOB Başkanı Beşir Köksal, KOBİ’le yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla ‘İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği’ uygulamasının hayata geçirileceğini belirterek, “Ülkemizde son dönemde yaşanan olaylar esnaf ve sanatkârımızı da olumsuz etkilemektedir. Kendi imkânlarıyla ayakta durmaya ve ekonomiye katkı sunmaya, istihdam sağlamaya gayret gösteren KOBİ’lerimiz, yaşanan olaylardan sıkıntıya düşmüştür. Bu nedenle hükümetimiz KOBİ’lerimize destek olmak amacıyla yeni bir çalışma içerisine girerek işletme başına üst limit 50 bin TL olmak üzere bankalar aracılığı ile kredi desteği vereceğini, faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacaktır. Kredi vadesi ise ilk 12 ayı ödemesiz, kalan üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay şeklinde faizsiz olacak” dedi.Esnafların krediden faydalanmaları için gerekli desteği vermeye gayret gösterdiklerini dile getiren Köksal, 19-21 Aralık 2016 tarihleri arasında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde yoğunluk yaşandığını, personelin geç saatlere kadar çalışarak esnafın sicil kaydını verdiğini ve esnafı mağdur etmediğini kaydetti.
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları ,  Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaib, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim.
 Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, , dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel geçerelerdir.. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , berberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını  dilerim..
İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret