Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Elektrik ve Doğalgaza yapılan zam geri çekilmeli

Birliğimizden Haberler

Elektrik ve Doğalgaza yapılan zam geri çekilmeli

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal  kış öncesinde elektrik ve doğalgaza zam yapılmasının doğru olmadığını belirterek, bu zamların esnafı ve vatandaşları mağdur ettiğini ve geri çekilmesi gerektiğini söyledi.
 Pandemi sürecinde esnafın mağdur olduğunu , vatandaşların da bu süreçte   günün çoğunluğunu evde geçirdiğini ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal,” COVİD-19 salgını nedeniyle esnaflarımız çok mağdur olmuştur. Devletimizden destek beklerken, kış öncesinde elektrik ve doğalgaza zam yapılmıştır. Bu zaman hem esnafımızı hem de vatandaşlarımızı zor durumda bırakmıştır. Kış öncesinde bizler indirim bekliyorduk ama zam yapılması zor durumda olan esnafı daha da sıkıntıya soktu. Esnaflarımızın çoğunluğu salgın nedeniyle giderlerini karşılamakta zorlanıyor.  Bu zamanlar enflasyonla mücadele ettiğimiz dönemde enflasyonu attırır.
  Binlerce kişi çalışma ödeneği ile geçinmeye çalışırken, elektrik ve doğalgaz kullanımı da artmış ve kışın daha da çok artacakken, havaların soğumaya başladığı  bu günlerde elektrik ve doğalgaza yapılan zam  geri çekilerek destek verilmelidir” dedi. 
 Bu yılın ilk 6 aylık verilerine göre elektrik ve doğalgaza ödenen ücretin yüzde 30’un üzerinde arttığını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Virüs salgını başlaması nedeniyle üçüncü aydan itibaren pandemi ile mücadele ediyoruz. Bu süreçte işyerleri giderlerini karşılayamadığı için bir bir kapanmaya başladı. 
Esnaflarımız zor durumda kaldı. Kerdi çekerek  borçlarını kapatmaya çalıştılar. Kredilerin de taksitlerini ödeme zamanı geldi. Hal böyleyken giderler artmış, kazanç azalmıştır. Buna rağmen borçlar, vergi, sigorta ve diğer giderler, faturalarda gelmeye devam etmiştir. Tebliğ gereği evde kalındığı sürece doğalgaz ve elektrik kullanımı daha da artmıştır. Hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın bir nebze olsa rahatlaması için elektrik ve doğalgazda yapılan zammın geri çekilmesini bekliyoruz. Devletimizden ve üretici firmalarımızdan fedakarlık ve müjde bekliyoruz “ diye konuştu.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

KAMU-STK İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü  Ahmet Başkal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, birlik başkanı Beşir Köksali ile bir süre sohbet etti.
T.C İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve uygulamaya konulan Kamu-STK işbirliği projesi kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’ı  müdürlük personeli Yılmaz Alçalı ve Mehmet Duman ile birlikte ziyaret eden İl Müdürü Ahmet Başkal, proje hakkında bilgi vererek, Kamu-STK işbirliğini önemsediklerini söyledi.
Kamu ve STK’ların ortak projeler üretmesi , işbirliği yapması ve birbirine yardımcı olması amacyıla projenin hayata geçirildiğini vurgulayan il müdürü Başkal, “İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzün  hayata geçirdiği projede sivil toplum kuruluşlarının gerek merkezi gerekse de idaresindeki kamu görevlileriyle etkin bir iletişim kurabilmesi, iletişimi güçlendirecek ortam tesis edilmesi , toplumsal bağlamın yeniden yapılanması amaçlanıyor. Bizlerde bu işbirliği çerçevesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız sayın Beşir Köksal’ı ziyaret hem karmu görevlilerinin hem de sivil toplum kuruluşlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak  işbirliğine uygun ortamın hazırlanması için görüş alışverişinde bulunduk.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal ise , Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu , projenin de sivil toplum kuruluşlarının faydasına olacağını belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, sorunların çözümünde , ortak proje hazırlanmasında, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının birbirine yardımcı olmaları noktasında Kamu-STK işbirliğinin önemli olduğunu sözlerine ekledi
İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Başkal, ziyaret anısına Sivas Valiliği tarafından hazırlanan “Milli Mücadele’de Sivas’ta 108 Gün” kitabını hediye ederken, Sesob Başkanı Beşir Köksal’da “ Osmanlı Döneminde Sivas’ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı” kitabını hediye etti.
 

DEVAMI

Yozgat Kahveciler Odası Başkanından Sesob Başkanı Köksala ziyaert

Yozgat Kahveciler ve Lokantaclıar Esnaf Odası Başkanı Eyüp Coşkun, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksalı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Sivas Birlik Başkanı Kökssal 'ın esnaf teşkilatına güzel hizmetler yaptığını, her zaman örnek aldıkları bir başkan olduğunu belirterek, misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Coşkun'a Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yayınlanan " Osmanlı Döneminde Sivas 'ta Ahilik ve Esnaf Teşkilatı " kitabını ve " Müşteri Memnuniyeti" kitabını hediye etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret