Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

ESNAFIMIZA KİRALARDA İNDİRİM YAPILMALI

Birliğimizden Haberler

ESNAFIMIZA KİRALARDA İNDİRİM YAPILMALI

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  esnaf ve sanatkarın zor durumda olduğunu belirterek, kamu kurum ve kuruluşlarında kiracı olan esnaflara yardımcı olunması için girişimde bulunduklarını söyledi.
 
2016 yılında esnafın içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı zor durumda olduğunu ,15 Temmuz tarihinde yaşanan FETO Darbe Girişimi ve dünyanın içinde bulunduğu durumun esnafı da etkilediğini vurgulayan Köksal, kamuda kiracı olan esnafların kiralarının aşağı çekilmesi, artış yaşanmaması için devlet yetkililerdin destek istedi.
Bu konuda girişimlerde bulunduklarını kaydeden Köksal, “Esnaflarımız bir ülkenin bel kemiği ve omurgasıdır. Kendi imkanlarıyla ayakta durmakta, istihdam sağlamakta ve ekonomiye katkı sağlamaktadır. Bu yıl içerisinde yaşananlar elbette esnaf ve sanatkarımızı da etkilemiştir. Esnaf ve sanatkârımızın bu durumunun göz önüne alınarak kamuda kiracı olan esnaflarımızın kiralarında artış yapılmamasını ve esnafımıza yardımcı olunmasını istiyoruz.
 Bu konuda Başbakanımız Başbakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza, Vakıflar Genel Müdürlüğümüze,  Valilik, Belediye, İl Özel İdaresi ve Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze yazı yazarak esnafımızın mağduriyetini dile getirdik. Temennimiz, esnaf ve sanatkarımıza 2017 yılında kira konusunda yardımcı olunmalıdır” dedi.
 Özel mülk sahiplerine de seslenen SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnafın sıkıntılı olduğunu dile getirerek 2017 yılında dükkan kiraların konusunda duyarlı olmalarını ve esnafı zor durumda bırakmamalarını istedi.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Kandilimiz ve üç aylarımız mübarek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları ,  Ramazan ayının müjdecisi ve üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandilinin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.
Regaib kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, “Üç aylara girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rahmet, merhamet, şefkat ve yardımlaşma hislerinin en üst seviyeler çıktığı bu ayları ve içerisinde barındırdığı Regaib, Miraç ve Berat kandillerimizi de iyi değerlendirelim.
 Bu mübarek aylar içerisinde yer alan kandiller, Allahın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği zaman dilimledir.  Mübarek üç aylar  ve içerisinde barındırdığı kandiller, insanların kalplerini yakınlaştıran, , dostluk, komşuluk, akrabalık ve kardeşlik duygularını artıran, maneviyatımızın artırılmasına vesile olan  özel ve güzel geçerelerdir.. Üç aylar ve mübarek gecelerin kıymetini bilmeli ve dualarla geçirmeliyiz. Bu gecede dargınlıklara ve küskünlüklere son verilmeli, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Allahın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın, kalbiniz nur, Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, üç ayların başlangıcı ve müjdeleyicisi olan Regaip Kandili’nin ülkemizde ve ilimizde sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine , birlik , berberlik ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmasını  dilerim..
İslam âleminin, halkımızın ve esnaf ve sanatkarlarımızın mübarek Regaip kandilini tebrik eder,  Bu gecenin ülkemiz ve İslam Âleminin  birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi.
 

DEVAMI

Sesob Başkanı Köksaldan Eskişehir Başsavcısına ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu , Eskişehir Esnaf ve Sanatlarları Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile birlikte Sivas'tan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan başsavcı Murat İrcal’i makamında ziyaret etti.
Sivas heyeti, birlikte çalıştıkları Başsavcı Murat İrcala yeni görev yerinde başarılar diledikten sonra bir süre sohbet etti.

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret