Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN SESOBA ZİYARET

Birliğimizden Haberler

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN SESOBA ZİYARET

Sivas Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iadei ziyarette bulundu. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine iade ziyarette bulunarak Birlik Başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet eden Emniyet Müdürü Turan Aksoy, esnaf teşkilatı hakkında bilgi aldı. Güzel bir şehirde görev yaptığını, teşkilat olarak kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını dile getiren Emniyet Müdürü Turan Aksoy, “Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretimize gelmişti. Başkanımıza iadei ziyarette bulunmak için buradayım. Emniyet teşkilatı olarak ülkemizin ve Sivas’ın huzuru ve güvenliği için çalışıyoruz. Bu konuda gerek esnaflarımızın gerekse de vatandaşlarımızın da desteğini görüyoruz. Görev sürem boyunca da birlikte çalışmalarımız devam edecektir” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, “Müdürümüz göreve başladıktan sonra yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyarette bulunarak görevinde başarılar dilemiştik. Müdürümüzün iadei ziyarette bulunması bizleri de memnun etmiştir. Müdürümüz, esnafımızın sorunlarının çözümü için bizlere her konuda yardımcı oluyor. Emniyet güçlerimiz, ilimiz ve esnafımızın huzuru için gece gündüz demeden çalışıyor. Esnaf teşkilatı olarak her zaman güvenlik güçlerimize yardımcı olacağız. Ziyaretinden dolayı tekrar Emniyet Müdürümüz sayın Turan Aksoy’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

1 Temmuz itibariyle sarma sigara satışı yasaklandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , tütün satışları ile ilgili kanunun yayınlandığını ifade ederek, 1 Temmuz itibariyle makaron veya yaprak sigara kağıdı satışının yasaklandığını ifade etti
 
  7247 sayılı “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, “7061 sayılı Kanunun 62 nci maddesi ile 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanunun 6 ncı maddesine dokuzuncu fıkradan sonra gelmek üzere eklenen onuncu fıkrasındaki Ticari amaçla makaron veya yaprak sigara kağıdı içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün, tütün harici herhangi bir madde doldurmak, bu şekilde üretilen ürünleri satışa arz etmek, satmak, bulundurmak veya nakletmek 1 Temmuz itibariyle yasaklanmıştır.
 
93 üncü maddesiyle 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunun 3 üncü maddesinin yeniden düzenlenen yırminci fıkrası; Ticari amaçla; makaron veya yaprak sigara kâğıdını, içine kıyılmış tütün, parçalanmış tütün ya da tütün harici herhangi bir madde doldurmuş olarak satanlar, satışa arz edenler, bulunduran ve nakledenlere, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası verilir.
 
Ayrıca, 1 Temumz 2021 tarihinden itibaren de Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapılması yasaklanmıştır. ”dedi.
Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, tüttün ürünleri satan esnafların mağduriyet yaşamaması ve gerekli cezaya maruz kalmaması için yasaklara riayet etmelerini tavsiye etti.
 

DEVAMI

Sesob Başkanından SGK müdürüne ziyaret

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Sivas Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Kadir Boztepe'yi makamında ziyaret ederek, COVİD-19 sürecinde esnafa yönelik yapılan erteleme ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere esnaf teşkilatı olarak kamu kurum ve kuruluşları ile uyumlu çalıştıklarını ,esnafın sorunlarını her platformda dile getirerek çözümü için gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret