Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Divriğide Tekin Kök güven tazeledi

Birliğimizden Haberler

Divriğide  Tekin Kök güven tazeledi

Divriği Otomobilciler ve Şoförler Esnaf odasının olağan genel kurulu yapıldı. İki liste ile gidilen genel kurulda oyların çoğunluğunu alan Tekin Kök, tekrar oda başkanı seçildi.
Divriği Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Salonunda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açıklamalarda bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafın sorun ve sıkıntılarına değinerek, “ Esnaf ve sanatkarlarımız zor bir süreçten geçiyor. Pandemi ve kur artışında esnafımız çok mağdur oldu. Esnafımızın sorunlarının çözümü için de gerek yerel düzeyde gerekse de Denetim Kurulu Başkanı olduğum Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunda  dile getiriyorum. Esnaf ve sanatkarlarımız artan maliyetlerini ve giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Bu yüzden 50 bin lira ile 100 bin lira arasında iki yıl ödemesiz sıfır faizli cansuyu kredisine ihtiyacı vardır” dedi.
 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ilçe şoför esnafının en büyük sıkıntılarından biri olan korsan araçlarla  mücadele ve Araç Muayene istasyonu ile ilgili de çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.
 
 Otomobilciler ve Şoförler Esnaf  Odasının faaliyet raporu , denetim kurulu raporu, gelir ve gider bilançoları ve yeni dönem çalışma programı Sesob Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından okundu.
Dilek ve Temenniler bölümünde ise mevcut başkan Tekin Kök, şoför esnafının sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, araç muayene istasyonu ile de girişimlerde bulunduklarını ifade ederek, kendilerine her zaman yardımcı olan Sesob Başkanı Beşir Köksal’a, Esnaf Odası Başkanı Ömer Gürele, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kamil Pancaroğluna teşekkür etti. 
Oda başkanlığına aday olan Ali Altun ise  seçilmesi halinde şoför esnafına yapacağı hizmetler hakkında bilgi verdi. 
İki  liste ile gidilen genel kurulda oda başkanı Tekin Kök 82 oy alarak tekrar başkanlığa seçilirken, diğer aday Ali Altun ise 50 oy aldı
   
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret