Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Divriğide Tekin Kök güven tazeledi

Birliğimizden Haberler

Divriğide  Tekin Kök güven tazeledi

Divriği Otomobilciler ve Şoförler Esnaf odasının olağan genel kurulu yapıldı. İki liste ile gidilen genel kurulda oyların çoğunluğunu alan Tekin Kök, tekrar oda başkanı seçildi.
Divriği Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Salonunda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açıklamalarda bulunan Sesob Başkanı Beşir Köksal, esnafın sorun ve sıkıntılarına değinerek, “ Esnaf ve sanatkarlarımız zor bir süreçten geçiyor. Pandemi ve kur artışında esnafımız çok mağdur oldu. Esnafımızın sorunlarının çözümü için de gerek yerel düzeyde gerekse de Denetim Kurulu Başkanı olduğum Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunda  dile getiriyorum. Esnaf ve sanatkarlarımız artan maliyetlerini ve giderlerini karşılamakta zorlanmaktadır. Bu yüzden 50 bin lira ile 100 bin lira arasında iki yıl ödemesiz sıfır faizli cansuyu kredisine ihtiyacı vardır” dedi.
 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, ilçe şoför esnafının en büyük sıkıntılarından biri olan korsan araçlarla  mücadele ve Araç Muayene istasyonu ile ilgili de çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.
 
 Otomobilciler ve Şoförler Esnaf  Odasının faaliyet raporu , denetim kurulu raporu, gelir ve gider bilançoları ve yeni dönem çalışma programı Sesob Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan tarafından okundu.
Dilek ve Temenniler bölümünde ise mevcut başkan Tekin Kök, şoför esnafının sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, araç muayene istasyonu ile de girişimlerde bulunduklarını ifade ederek, kendilerine her zaman yardımcı olan Sesob Başkanı Beşir Köksal’a, Esnaf Odası Başkanı Ömer Gürele, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kamil Pancaroğluna teşekkür etti. 
Oda başkanlığına aday olan Ali Altun ise  seçilmesi halinde şoför esnafına yapacağı hizmetler hakkında bilgi verdi. 
İki  liste ile gidilen genel kurulda oda başkanı Tekin Kök 82 oy alarak tekrar başkanlığa seçilirken, diğer aday Ali Altun ise 50 oy aldı
   
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret