Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Divriği Esnaf Odasında Ömer Gürel güven tazeledi

Birliğimizden Haberler

Divriği Esnaf Odasında Ömer Gürel güven tazeledi

Divriği Esnaf ve Sanatkarlar Odasının olağan genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ömer Gürel birkez daha güven tazeledi.
İlçedeki Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Salonunda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı  Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşısın okunmasının ardından divan Başkanı olan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafların pandemi sürecinden sonra kur artışı nedeniyle de mağdur olduğunu ifade ederek, cansuyu kredileriyle de desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, yerel ve yasal sorunların çözümü için de gayret gösterdiklerini ifade etti.
Köksal ayrıca esnaf ve sanatkarların  KOSGEB tarafından Mikro ve Küçük İşletmelere Covid-19 salgını kapsamında  istihdam performansına dayalı  faizsiz ve teminatsız geri ödemeli destek programından da faydalanmalarını tavsiye etti.
Yönetim, denetim Kurulu raporları, bilançolar, gelir ve gider tablosu ile yeni dönem çalışma programı okunduktan sonra ibra edildi.
 
 Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Divriği Esnaf Esnaf ve Sanatkarlar Odasaı Başkanı Ömer Gürel,  yılardır ilçe esnafın hizmet etmeye gayret gösterdiğini, sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiğini belirterek, kendilerine her zaman destek olan , esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı  Kamil Pancaroğluna, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tekin Kök’e  teşekkür etti.
Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ömer Gürel, birkez daha başkanlığa seçilerek güven tazeledi .
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Sel felaketi esnaflarımızı da mağdur etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Gemerek ilçesinde sel felaketi nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
Geçtiğimiz günlerde ani yağış nedeniyle derelerin taşması sonucu Gemerek ilçesinde hayat felç olmuştu. Sel felaketinde esnaflarımızın da işyerleri zarar görmüştü. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketinde mağdur olan esnafları işyerlerinde ziyaret etti.
Gemerek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Emre Başçı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oğuz Gemereklioğlu ile birlikte sel felaketinde mağduriyet yaşayan başta Çepni Alabalık tesisi olmak üzere felaketten etkilenen esnaflara ziyarette bulunarak bu doğal afetlerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
İlçe esnafına yapılan ziyaretlerle ilgili açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sel felaketi sonrasında esnafın mağduriyetini dile getirerek, “Gemerek ilçemizde meydana gelen doğal afet ve sel felaketi ilçede büyük izler bırakmıştır. Sel felaketinden esnaflarımızla etkilenmiş Esnaf teşkliatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz.
 
Esnaf ve Şoförler Odası başkanlarımızla birlikte felaketten etkilenen esnaflarımızı ziyaret ettik. Selden işyerlerinin ve kullandıkların ürünlerin zarar gördüğüne şahit olduk. Bu süreçte devletimiz esnafımızın yanında yer almıştır. İnşallah en kısa zamanda esnafımızın mağduriyeti de giderilecektir. Esnafımıza ve Gemerek halkımıza geçmiş olsun temennisinde bulunuyor, bu doğal afetlerin bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum “ dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, esnaf ve şoförler odası başkanlarıyla birlikte Gemerek Kaymakamı İlhan Kayatürk,  Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Gazi Sağırkayayı’da ziyaret ederek esnafın mağduriyetini dile getirdikten sonra geçmiş olsun temennisinde bulundu.
 
 

DEVAMI

Akaryakıt zamları esnafı mağdur ediyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, her  geçen gün artan akaryatık zammı karşısında esnafın dayanacak gücü kalmadığını ifade ederek, yapılan zamların esnafı ve vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti
Benzin, motorin ve LPG’ye sürekli zam yapılmasının ulaştırma sektöründe hizmet veren esnaf ve sanatkarı çok etkilediğini belirten Demirgil, “Akaryatıkta maliyetler her geçen gün artıyor. Bu zamlar özellikle evine ekmek götürmekte zorlanan ulaştırma sektöründe hizmet veren esnafımızı hayal kırıklığına uğratmıştır. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Bazı esnaflarımız giderlerini karşılayamadığı için kontak kapatmıştır.
Akaryakıta sürekli zam gelmesi diğer ürünlerin de fiyatlarının artmasına neden olmaktadır. Taksici, nakliyeci, servisçi, otobüs ve minibüs işletmeciliği yapan esnaflarımız maliyetleri karşılayamaz hale gelmiştir. Hükümetimizden acil olarak akaryakıt fiyatlarını geri çekmesini bekliyoruz” dedi.
 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, üç kuruş ekmek parası için gece gündüz, yaz kış demeden ulaşım sektöründe hizmet veren şoför esnafının dayanacak gücü kalmadığını vurgulayarak, ÖTV indiriminden faydalanması gerektiğini kaydetti.
 
Pandemi sürecinde imkansızlıklara rağmen hizmet veren esnaflar ve sanatkarların sermayesini tükettiğini, dayanacak gücü kalmadığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, başta mazot olmak üzere yapılan zamlara dur denmesini, şoför esnafına acil olarak faizsiz kredi desteğinde bulunulması gerektiğini sözlerine ekledi.  
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret