Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Divriği Esnaf Odasında Ömer Gürel güven tazeledi

Birliğimizden Haberler

Divriği Esnaf Odasında Ömer Gürel güven tazeledi

Divriği Esnaf ve Sanatkarlar Odasının olağan genel kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ömer Gürel birkez daha güven tazeledi.
İlçedeki Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Salonunda yapılan genel kurulda divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı  Beşir Köksal yaptı.
Saygı duruşu ve istiklal marşısın okunmasının ardından divan Başkanı olan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafların pandemi sürecinden sonra kur artışı nedeniyle de mağdur olduğunu ifade ederek, cansuyu kredileriyle de desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, yerel ve yasal sorunların çözümü için de gayret gösterdiklerini ifade etti.
Köksal ayrıca esnaf ve sanatkarların  KOSGEB tarafından Mikro ve Küçük İşletmelere Covid-19 salgını kapsamında  istihdam performansına dayalı  faizsiz ve teminatsız geri ödemeli destek programından da faydalanmalarını tavsiye etti.
Yönetim, denetim Kurulu raporları, bilançolar, gelir ve gider tablosu ile yeni dönem çalışma programı okunduktan sonra ibra edildi.
 
 Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Divriği Esnaf Esnaf ve Sanatkarlar Odasaı Başkanı Ömer Gürel,  yılardır ilçe esnafın hizmet etmeye gayret gösterdiğini, sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiğini belirterek, kendilerine her zaman destek olan , esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal’a, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı  Kamil Pancaroğluna, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Tekin Kök’e  teşekkür etti.
Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Ömer Gürel, birkez daha başkanlığa seçilerek güven tazeledi .
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Berber ve kuaförlerin bir gün kapanması Ocak ayına ertelendi

 
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 1 Ocak 2023 Pazar gününe ertelendiğini ifade etti.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için karar alındığını, bu kararın bazı illerde valilikler ve ilgili meslek kuruluşları arasında görüşmelerin devam etmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiğini vurgulayarak, “6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunun13.üncü maddesi ve Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kuralar Hakkında Yönetmeliğin çalışma gün saatleri  hükümleri doğrultusunda Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonunun talebi ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonunun uygun görüşleri alındıktan sonra  haftada bir gün kapalı olmaları için karar alınmıştı. Alınan bu karar sonrasında uygulama 1 Ekim 2022 itibariyle yürürlüğe girecekti. Bazı illerde Valilik ve ilgili meslek kuruluşları arasında devam eden görüş alma ve istişare süreçlerinin uzaması nedeniyle Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının oluru alınarak Berber , Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımızın haftada bir gün işyerlerini kapatmaları 1 Ocak 2023 ‘e ertelenmiştir”dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta Berber , Kuaför ve Güzellik Salonlarının Pazar günü kapatılmasına karar verildiğini;  ancak uygulamanın 1 Ocak 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.
 

DEVAMI

Önce ziyaet sonra yaşlıların saç bakımını yaptılar

 Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları devam ediyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 35. Ahilik Kültürü Haftası nedeniyle İsmail Hakkı Toprak Huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret ederek bir süre sohbet  etti.
 
Ticaret İl Müdürü Selim Baş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ile Sesob Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Huzurevi Müdürü İsmail Üstün tarafından karşılanan Sesob Başkanı Demirgil ve beraberindekiler , yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldılar. Huzurevinde din görevlisi olarak hizmet veren Fazıl Kuru ise ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için Kur’anı kerim tilaveti okunarak dua edildi.Ziyarette ayrıca Huzurevi sakinlerinin yapmış olduğu el sanatlarından oluşan sergide gezildi.
 
KUAFÖRLER, SAÇ VE SAKAL TRAŞI YAPTI
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, huzurevi ziyaretinde Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ile istişare ederek, bay ve bayan kuaförlerinde saç ve sakal bakımlarının yapılmasını sağladı. Bay ve bayan kuaförler; huzurevinde kalan büyüklerin bakımlarını yaparak onlara ahde vefa gösterdi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yaşlanmış büyüklerine karşı ahde vefa göstermek, gönüllerini almak amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ederek, “ Bizlerin bu günlere gelmesinde emeği olan büyüklerimizi ziyaret ederek ellerini öptük . Burada kalan huzurevi sakinlerimizi ziyaret ederek , onlara yardımcı olmak, hatırlarını sormak hepimizin görevidir. Ziyaretlerimizde bay ve bayan kuaförlerimizi de getirdik. Yaşlılarımızın saç ve sakal bakımlarını yaptırarak bir nebze de olsa gönüllerini almaya gayret gösterdik. Oda başkanımız Ömer Şeker’e ve kuaförlerimize ve bizleri misafir eden müdürümüz İsmail Üstün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret