Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Cansuyu desteği esnafımızı memnun etti

Birliğimizden Haberler

Cansuyu desteği esnafımızı memnun etti

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , açıklanan esnafa destek paketinin  zor durumda olan esnaf ve sanatkarları sevindirdiğini söyledi. 
Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapmış olduğu açıklamanın esnaf teşkilatının memnun ettiğini vurgulayan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal,  salgın tedbirleri sebebiyle ara vermek mecburiyetinde kalan  esnaflara iki grup halinde destek vereceğini açıklaması ,sıkıntı içerisinde olan esnaf ve sanatkarlarımızı memnun ettiğini ifade etti. 
Pandemi sürecinde özellikle bazı sektörlerdeki esnafların yaklaşık 15 aydır dükkanlarını açamadıklarını ,  mağdur olduklarını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, bir defaya mahsus olmak üzere esnafa yapılacak olan desteğin çok değerli olduğunu, esnafa önemli katkılar sağlayacağını dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan destek ile salgın tedbirleri nedeniyle işyerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımıza iki grup halinde destek verilecek. Birinci grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler, okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeciler, internet kafeler, hamamlar, apart gibi işletmeler yer alacak. Bu işletmelere bir defaya mahsus olmak üzere 5.000 liralık hibe ödemesi yapılacak. 
Destek verilecek ikinci grupta ise bakım onarım, tamirat, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar ve hediyelik eşya satıcıları , camcılar, çilingirciler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular,, tuhafiyeciler, züccaciye işletmecileri , daha önce destek ödemelerinden yararlanan lokantalar, pastaneler, dondurmacılar, terziler, berberler, taksiciler, minibüsçüler, , otobüsçüler ile pazarcılarda  dahil olmak üzere bir defaya mahsus olmak üzere 3.000 TL hibe desteği alacaktır.
Zor durumda olan ve sıkıntı çeken esnaflarımıza sağlanan bu hibe desteği için Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, kabine üyelerine , bakanlarımıza, milletvekillerimize, her zaman esnafımızın sorunlarını gündeme getiren TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e  esnaf teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi. 
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, yapılacak hibe yardımları ile ilgili gerekli açıklamaların en kısa sürede açıklanacağını da sözlerine ekledi.
 
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret