Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

CUMHURİYET COŞKUSU BİRKEZ DAHA YAŞANDI

Birliğimizden Haberler

CUMHURİYET COŞKUSU BİRKEZ DAHA YAŞANDI

Cumhuriyet Bayramı'nın 93. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet'in ilanının 93. yıl dönümü kapsamında ilk olarak Valilikte düzenlenen programda Vali  Davut Gül, tebrikleri kabul etti. Daha sonra kutlamalar kent merkezindeki Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi önünde yapıldı. Tören Valimiz Davut Gül, 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip ve Belediye Başkanı Sami Aydın'ın tören aracı ile halkın bayramını kutlaması ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Vali Davut Gül, temelleri Sivas'ta atılan Türkiye Cumhuriyeti'nin 93'üncü yılını Cumhuriyet şehrinde kutlamanın sevinci ve gururunu birlikte yaşadıklarını ifade ederek, "Dünyada eşine az rastlanır bir zaferle sonlanan Kurtuluş Savaşı gibi zorlu bir mücadele, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilanı ile asıl hedefine ulaşmıştır. Sivas Kongresi, Cumhuriyet'e giden engebeli yolda önemli bir adım olmuş milletçe muasır medeniyetlere yükselme ve aydınlanma sürecini hızlandırmıştır. Bu nedenle Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurtuluşunu hazırlayan kararların alındığı Sivas'ta cumhuriyet bayramları daha özel bir anlam ve önem ifade etmektedir. Sivas Halkı 15 Temmuz’da da Cumhuriyet’e, milli iradeye sahip çıkmış topyekûn bu kalkışmaya karşı dik durarak Çanakkale ruhunu bir kez daha yansıtarak birlik beraberlik içinde 7’sinden 70’ine kadar milli iradeye destek vermiştir.

Bundan sonra bize düşen görev içerden ve dışarıdan her türlü saldırıları ve tehditleri soğukkanlılıkla bertaraf etmek, ilimiz ekonomisini büyütmek, demokrasimizi daha ileri standartlara kavuşturmak Sivas’ımızı her alanda hak ettiği üst seviyelere çıkartmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere O’nun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor. Daha nice Cumhuriyet sevinçlerini huzurla ve coşkuyla yaşamak dileğiyle en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.”dedi.

Konuşmanın ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Valimiz Davut Gül tarafından ödülleri verildi. Tören de ayrıca Sivas Okçuluk kulübü ve halk oyunları folklor ekibi gösteri yaptı. Kutlamalara halk da yoğun ilgi gösterdi. Program, tören geçidi ile sona erdi.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Virüse karşı tedbirlerimizi artırdık

ESNAF TEŞKİLATI OLARAK TEDBİRLERİMİZİ ALDIK
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaygınlaşmaya başlayan ve her türlü virüsü karşı gerekli tedbirleri alan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz, ilaçlama ve genel temizliğin ardından , çalışan personelin mesai saatlerini de kısalttı,
Kurumda çalışan personelinde virüse karşı tedbirlerini artıran Sesob, işlem yaptırmaya gelen esnafların da ateş ölçer cihazıyla ateşini ölçüyor. Esnaflar, el ve cilt dezenfektanı ve kolonya ile de virüsün yaygınlaşmaması için dezenfekte ediliyor.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Coronavirüse karşı alınan tedbirlerin önemli olduğunu dile getirerek, esnaf teşkilatı olarak gerekli tedbirleri de aldıklarını ifade etti.

DEVAMI

AÇIKTAN EKMEK SATIŞINA İZİN VERİLMEYECEK

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ekmek satışı ile ilgili bazı ihtiyati tedbirler alındığını ifade ederek, ambalajsız bir şekilde ekmek satışının yapılamayacağını ifade etti.
 Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında bazı bazı ihtiyati tedbirler alındığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, ekmek ve ekmek çeşitleri üreten işyerlerine yönelik resmi kontroller sıklaştırılacağını, ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ürünlerin ilgili mevzuat hükümlerini taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın gerekli işlem yapılacağını hatırlattı. 
 Çin Halk Cumhuriyetinin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşmaya başlaması nedeniyle coronavirüs (Covid-19) salgının devam ettiği müddetçe tüketicilerin hijyen kurallarına uymasının önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal, “Halkımızın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını azaltmak amacıyla 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunun 26. Maddesinin 5. Fıkrası gereğince bazı tedbirler alınmıştır.
 Bu kapsamda ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecektir.
Ekmekler hazır ambalajlı olarak satılacak. Ambalaj malzemesi içerisinde ekmek ve ekmek çeşitleri  gıda ile temasa uygun kağıt ve plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak  satışa sunulacak. Ambalaj malzemesinin ağız kısmının ürünün rutubetini bırakılması amacıyla açık bırakılmasında sakınca bulunmamaktadır.
 Bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulmak ve tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye arz edilmesi şartıyla ambalaj malzemesine konulmadan satışa sunulabilecek.
Ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde , sokaklarda , seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitlerinin  satışı yapılamayacaktır” dedi
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, ekmek ve ekmek çeşidi satan esnafların belirlenen kurallara uymalarını ve mağduriyet yaşamamalarını tavsiye etti.
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret