Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

CHP HEYETİ SESOBU ZİYARET ETTİ

Birliğimizden Haberler

CHP HEYETİ SESOBU ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı ve 24. dönem milletvekili Ekonomist Prof.Dr. Hurşit Güneş, Esna f ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, İl Başkanı Ulaş Karasu ve parti yöneticilerinin de katılımı ile gerçekleştirilen ziyarette Birlik Başkanı Beşir Köksal ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Güneş, 16 Nisan Referandumu hakkında görüş alışverişinde bulundu. Türkiye’de başta 15 Temmuz darbe girişimi olmak üzere başkaldırışlar olduğunu, ülkemizin farklı tehditlerle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Güneş, bu girişimler karşısında tüm siyasi partilerin bir araya gelerek milli birlik ve beraberliği sağladığını dile getirdi. Cumhurbaşkanını hakkında görüşlerini de belirten Güneş, Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini de sözlerine ekledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 2016 yılının esnaf açısından da ülkemiz açısından da iyi geçmediğini söyledi. Hükümetin esnafa yönelik bazı yapılandırmaları ve destekleri olduğunu vurgulayan Köksal, bu desteklerin daha da artırılmasını ümit ettiklerini dile getirerek, “Esnaf ve sanatkarımız kendi imkanlarıyla ayakta durmaktadır. Yaşanan olaylardan elbette esnaflarımız da etkilenmiştir. Teşkilat olarak yapılanları unutmuyoruz. Hükümetimiz, zor bir dönemden geçen esnaflarımıza kredi desteği ve yapılandırmalar yaparak destek olmuştur. İnşallah bu destekler devam edecektir”dedi. Esnaf teşkilatı olarak her zaman bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarını birkez daha vurgulayan Köksal, ziyaretlerinden dolayı Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili ve parti yöneticilerine teşekkür etti.

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Ahilik Haftası başlıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 32.. Ahilik Kültürü Haftasının 17-18  Eylül tarihleri arasında kutlanacağını söyledi. 
 Ahilik Bayramı hakkında bilgi veren Sesob Başkanı Beşir Köksal, Ahiliğin esnaf teşkilatı açısından önemli olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını söyledi.  
Ahiliğin kelime olarak kardeş, eli açık, konuksever ve yiğit anlamına geldiğini ifade eden Sesob Başkanı Köksal, “Ahiliğin dürüstlük, sevgi, dostluk, yardımlaşma, hoşgörü, bilgi ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren, günümüzde halen geçerliliğini koruyan , bu günün şartlarında bile birçok ülkede sağlanamamış adaletli, verimli ve son derece güzel sistemi Türk toplumuna kazandırmış bir kültürdür. 
Bu amaç doğrultusunda Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak, komite üyelerimizin de ortak çalışmaları doğrultusunda  17-18  Eylül tarihleri arasında  Ahilik Haftamızı kutlayacağız. Ahilik Haftamız yarın saat t 10.00’da Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başlayacak. Burada Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi çelenklerinin sunumunun ardından komite olarak Valimiz sayın Salih Ayhan  ve  Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgini  ziyaret edeceğiz.  Huzurevinde kalan büyüklerimizi de ziyaret ettikten sonra Saat 15.30 da ebediyete intikal etmiş esnaf ve sanatkârlarımız ile şehitlerimiz için Paşa camiinde mevlidi şerif okutacağız.  
 
18 Eylül  Çarşamba günü  Çarşamba günü saat 11.00’da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği önünden Ahi Emir Ahmet Türbesi önüne hareket edeceğiz. Burada il müftülüğü tarafından yapılacak olan duadan sonra Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde yapılacak olan  tören  için  mehter eşliğinde kortej yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz. Törende konuşmaların ardından Ahilik Onur ödülünü Valimiz Sayın Salih Ayhana takdim ettikten sonra  yılın ahisini ,  Yılın kalfası ve çırağını da ödüllendireceğiz. Yemin  eden  esnaflarımızın belgelerini takdim edeceğiz .
. Şet Kuşatma ekibinin sunumunun ardından katılımcılara ve vatandaşlara ahilik bulgur pilavı ikramında bulunacağız”  dedi. .
ESNAFLARIMIZ BAYRAKLARINI ASSIN
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnafın bayramına sahip çıkması gerektiğini belirterek, işyerlerinin önlerine  Türk bayrağı asmalarını ve Ahilik Haftası törenlerine katılmalarını istedi.
 
 

DEVAMI

Altın Eller Sivasta buluştu

Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde “ Altın Eller Sivas’ta Buluşuyor”  adlı Türk El Sanatları Festivali düzenlendi. Festivale Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de stant açarak destek oldu.
Tarihi kent meydanında düzenlenen etkinliklere 50 usta stant açarak sanatlarını sergiledi.
Açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın el sanatlarında ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, El Sanatları çarşısının ilimize kazandırılacağını ve el emeği eserlerin de burada sergileneceğini ifade etti.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü halk oyunları gösterilerinin ardından Türk El Sanatları Sergisinin açılışı yapıldı.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal 15 Eylül tarihine kadar açık kalacak olan el sanatlarının yer aldığı stantları gezerek yapılan sanatlar hakkında bilgi aldı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret