Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Birlik ve Beraberlik için Ahilik önemlidir

Birliğimizden Haberler

Birlik ve Beraberlik için Ahilik önemlidir

34. Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri kapsamında komite üyeleri Sivas Valisi Salih Ayhan makamında ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal başkanlığında oluşturulan Ahilik Kutlama Komitesi,  Belediye Başkanı Hilmi Bilginin ziyaret ettikten sonra Vali Salih Ayhanla’da bir araya geldi.
 
Vali Salih Ayhan’a çiçek takdim ettikten sonra günün anlam  önemini belirten Komite Başkanı Beşir Köksal, Ahilik’ in  yiğitlik, dürüstlük , doğruluk olduğunu dile getirdi.
Komite Başkanı Köksal, dünya genelinde yaşanan pandemi nedeniyle Ahilik Haftasında bazı etkinliklere yer vermediklerini de sözlerine ekledi.
Köksal, Covid-salgınında esnafa devlet desteğinin yapılmasından dolayı  katkı ve destekleri için Vali Salih Ayhan’a teşekkür etti.
 
Ahilik Teşkilatının milli ve manevi değerleri muhafaza etmeye ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğini belirten Vali Salih Ayhan, “Osmanlı ve Selçuklunun esnaflık kültürünün özünde birlik, beraberliği sağlamada  ekonomik hayatı yönlendirmede  Ahiliğin özel bir yeri vardır. Her şey para kazanma değil, birliktelikte önemlidir. Bundan dolayı da  oda başkanlarına ve komite üyelerine , ekibine teşekkür ediyorum. Bu süreçte esnaflarımız zor bir süreç yaşadı. Salgın en çok küçük esnafımızı , hizmet sektörünü hırpaladı. Ama devletimiz  bu süreçte elinden gelen gayreti ve desteği sağladı. Elimizden geldiğince bu süreçte esnafımızı sert denetimlerle bunaltmamaya çalıştık . Bu konuda esnaflar bizi üzmediler. Bu süreçte belki Türkiye’de bu konuda en insaflı illerin başında geliyoruz. Esnaf ve Sanatkarlarımızın  Ahilik Haftasını kutluyorum” dedi.
 
Vali Salih Ayhan “Yılın Ahisi seçilen 33 yıllık terzi Ahmedi Mahmut Yedikardeş’in kaftanını giydirdikten sonra plaket takdim etti. Ziyarette komite üyelerinin yanısıra Divriği Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Gürel’de  yer aldı
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Esnaflarımızı işyerlerinde ziyaret ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, çarşı esnafını ziyaret etti.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildikten sonra zaman zaman esnafları da işyerlerinde ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Kunduracılar ve Terziler Çarşısında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarları ziyaret etti.
Çarşı içerisinde esnaflık yapan Terziler Ayakkabıcılar ve Ev Tekstilcileri Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yıldız ile birlikte çarşı esnafını ziyaret eden Demirgil, esnaflarla hayırlı işler diledikten sonra sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Esnaflarla sohbet eden Sesob Başkanı Demirgil, piyasadaki canlanmanın esnafı da bir nebze olsa memnun ettiğini ifade eden Sesob Başkanı Demirgil, düğün sezonun açılması, gurbetçilerin gelmesi nedeniyle esnafta canlılık oluşmasından memnun olduklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığına seçildiği günden itibaren istişareye önem verdiklerini, sorun ve sıkıntıları da esnafları ziyaret ederek yerinde dinlemeye gayret gösterdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Geçtiğimiz günlerde Sirer pasajında bulunan esnaflarımızı ziyaret ettikten sonra sanayi bölgesindeki esnaflarlımızı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledik. Kunduracılar ve Terziler Çarşısında bulunan esnaflarımızı da işyerlerinde ziyaret ederek istek, talep ve sorunları varsa dinlemeye gayret gösterdim. Özellikle yurt dışından ve başka ilerden memleketlerine gelen vatandaşlarımız ihtiyaçlarını alışveriş yaparak karşılamaları , düğün sezonunun açılması esnaflarımızı da olumlu etkilediğini gördüm. Piyasanın canlanması , esnaflarımız kadar bizleri de memnun etmiştir. Esnaff teşkilatı olarak camiamıza , esnaflarımıza ziyaretlerlimiz devam edecektir” dedi
 
Esob Başkanı Hakan Demirgil, ziyaretlerde yer alan İbrahim Yıldız olmak üzere çarşı esnaflarının  gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ayrıca hemşerilerinin, esnafların, usta, kalfa , çırakların ve vatandaşların Sivaslılar Gününü de kutladı
 

DEVAMI

Sekiz On İki Kurs merkezi ile protokol imzaladık

 Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  ile Sivas sekiz on iki kurs merkezi arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen törene Sesob Başkan vekili Sadi Aytak, Başkan Yardımcısı Ömer Şeker ile Sekiz on iki Kurs Merkezi Müdürü İshak Görücü ve Genel Koordinatör Adem Kurt katıldı.
 
Sekiz On İki Kurs Merkezi Koordinatörü Adem Kurt, yapılan protokol ile esnaf çocuklarına ve 2022-2023 eğitim öğretim döneminde yüzde 30’lara varan indirim yapılacağını belirterek, bu imkandan faydalanmalarını tavsiye etti.
 
Sivas Esob Başkan Vekili Sadi Aytak ise, esnaf çocuklarının özel okullardan ve kurs merkezlerinden indirimli faydalanmaları için  çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, amaçlarının esnaf çocuklarının eğitimine katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Aytak, bir yıl gerçekli olacak protokolün hayırlı olmasını temenni ederek bu protokol ile esnafların resmi kimlik veya üye kimliğini ibraz ederek indirimli ürün ve hizmetlerden faydalanacaklarını dile getirdi.
 
 Yapılan açıklamalardan sonra Sivas Esob Başkan vekili Sadi Aytak ile Sekiz On İki Kurs Merkezi Genel Koordinatörü Adem Kurt arasında indirim protokolü imzalandı
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret