Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Berber ve Kuaförler 11 Mayısta açılıyor

Birliğimizden Haberler

Berber ve Kuaförler 11 Mayısta açılıyor

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, ,Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarının 11 Mayıs itibariyle tekrar hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.
 Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan, COVİD 19 salgınının tehlike oluşturması nedeniyle alınan karar doğrultusunda belirlenen esnaflarımız dükkan kapatmıştı  
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın koronaviüs tedbirleri kapsamında kapatılan berber, kuaför ve güzellik salonlarının 11 Mayıs 2020 itibariyle tekrar hizmet vereceği açıklaması esnafımızı da sevindirmiştir. Virüs nedeniyle esnaflarımız işyerlerini kapatmış ve mağdur olmuştur. Devletimiz esnaflarımızın mağduriyetinin giderilmesi için kredi desteği sağlamış, vergi, sigorta , kiralar, kredi ödemelerini ileri tarihlere  ertelenerek esnaflarımıza bir nebze de olsa katkı sağlanmıştır.
 Bu süreçte esnaflarımız ailesinin geçimini sağlamakta zorlanmış, yanlarında çalışanlarda zor durumda kalmıştır. Sürecin uzaması esnafımızı da sıkıntıya sokmakta, , borçlarını ödemekte zorlanmaktadır. Süreç nedeniyle ertelenen borçların da yaklaşması esnafımızı  düşündürmeye başlamıştır. .Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecisi esnaflarımız mutlu etmiştir. Esnaflarımız 11 Mayıs itibariyle dükkanlarını tekrar açarak, mesleki faaliyetlerine devam edecektir. İnşallah,  kahvehane, internet kafe ve kafe sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımızın da biran önce işyerlerini açmalarını bekliyoruz” dedi. 
Sivas Esob Başkanıı Beşir Köksal, hizmet sektöründe faaliyet gösteren berber , kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin temizlik şartlarına uymalarını, dükkanlarına fazla müşteri almamalarını, randevu sistemiyle çalışmalarını, maske ve eldiven kullanmalarını, virüse karşı tedbirli olmalarını tavsiye etti. 
Sesob Başkanı Köksal, diğer sektörlerde hizmet veren ve kapalı olan işyerlerinin de biran önce açılması temennisinde bulundu.
 
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

COVİD-19 ESNAFIMIZI MAĞDUR ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.
Parti yöneticileri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden milletvekili Ulaş Karasu, Sesob Başkanı Beşir Köksal ile görüşerek esnafın durumu hakkında bilgi aldı.
Esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili Karasu, Covid-19 sürecinde en fazla esnaf kesiminin mağdur olduğunu ifade ederek, ilkokulların açılması ve üniversitelerin açılmaması nedeniyle esnafın mağduriyeti ile ilgili bir çalışma yaptıklarını bu çalışmanın sonucunun da rapor halinde genel başkanları  Kemal Kılıçdaroğluna ileteceklerini belirti. 
Mart ayından itibaren esnafın sorunlar ve sıkıntılar yaşadığını , mağduriyetinden dolayı kepenk kapattığını vurgulayan Karasu, “Esnafımızı çok zor şartlar bekliyor. Bizlerde esnafımızın bu zor şartlarda ayakta kalabilmesi için STK başkanlarımızla görüş alışverişi yapıyoruz. Esnafımızın sorunlarını dinliyoruz. Üniversitelerimizin açılmaması  pansiyon, kafe, kahvehane, yurt ve kantinci gibi farklı sektörlerdeki esnafları mağdur etti. Okulların tam anlamıyla açılmaması nedeniyle kantinciler, kırtasiyeciler ve servis sürücüleri de ciddi sıkıntılar  yaşıyor. Esnaflarımıza mutlaka destek verilmeli. Esnafımızın sorunlarına çare olmak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. “ dedi. 
            CHP milletvekili Ulaş Karasu’nun ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlemesinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, hükümetin esnafa yönelik destekleri olduğunu,  ancak, COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurguladı.
 Esnafların bu süreçteki mağduriyetlerinin devam ettiğini vurgulayan Köksal, “ Salgın sürecinden dolayı esnaflarımızın sıkıntıları devam etmektedir. Oyun oynanmaması nedeniyle kahvehanelerimiz, eğlence yerlerimiz kapanıyor.  Okullar açılmadığı için kantincilerimiz, kırtasiyecilerimiz, servisçi esnaflarımız zor durumda.  Esnaflarımıza faizsiz veya hibe olarak destek verilmelidir. Kredi taksitleri, elektrik, doğalgaz,  SSK primleri, vergiler yıl sonuna kadar ertelenmelidir.  Pandemi sürecinde mağdur olan esnaflarımızın yaraları sarılarak mağduriyeti giderilmelidir. “diye konuştu.
Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatını ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinleyen ve bu sorunları genel merkeze taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerine de teşekkür etti.
 
 

DEVAMI

Daha nice yıllar diliyorum

Sivas'ta uzun bir süredir yayın hayatını devam ettiren Bizim Sivas Gazetesinin yıl dönümünü kutluyorum. Bizim Sivas Gazetesi, halkımıza, esnaf ve sanatkârımıza kuruluşundan bu güne kadar doğru, tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde görevini layıkıyla yerine getirmiş,  yayıncılık anlayışı, misyonu ve haberleriyle okuyucularının güvenini kazanmıştır.
 
Yıllardır esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarının duyurulmasında, sorunlarımızın çözümü yolunda kamuoyu desteği oluşturulmasında,  yetkililere sorunlarımızın aktarılmasında, Sivas ve Sivas dışında yaşayanlarla aramızda köprü oluşturulmasında ve ilimizin her alanda tanıtımında Bizim Sivas Gazetesi  önemli bir görev üstlenmiştir ve üstlenmeye de devam edecektir. 
 
  Meslek ahlak ve ilkelerine bağlı kalarak halkımızı, doğru, zamanında ve etkin bir biçimde bilgilendirmek, gelişmelerden haberdar etmek basınımızın üstlendiği toplumsal bir görevdir. Basının geçmişte olduğu gibi günümüzde ve toplumsal yaşantımızda çok önemli bir yeri vardır. Kamuoyunu aydınlatmak için her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren gazetenizin 33.yılını  kutluyorum.
 
Bizim Sivas Gazetesi sahibi Muhsin Kaya’nın şahsında, yazı işleri ailesine,   muhabirine, çalışanlarına  ve  kuruluşundan bu güne kadar tüm emek verenlere teşekkür eder yayın hayatında başarılarının devamını dileyerek sevgi ve saygılar sunarım. 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Beşir KÖKSAL
Sivasesob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar

  • Beşir KÖKSAL Kimdir ?
  • Milletvekilleri Ziyareti
  • Ak Parti Başkanına Ziyaret