Sivas Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği

Berber,Kuaförler ve Güzellik Salonları Pazar günleri tatil yapacak

Berber,Kuaförler ve Güzellik Salonları Pazar günleri tatil yapacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Berber , Kuaför ve Güzellik salonları işleten esnafların bir gün tatil yapabilmelerini sağlamak  alınan kararın 2 Ekim Pazar günü itibariyle yürürlüğe girdiğini söyledi
 
Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olması için Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından üyelerle görüşmeler yapıldıktan sonra alınan kararın Sivas Valiliğe bildirildiğini onaylandığını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, kararın esnaf ve sanatkarlara hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek, Berber, kuaför ve güzellik salonu işleten esnaf ve sanatkarların cezai müeyyideye maruz kalmamaları için alınan kararlara uymalarını tavsiye etti.
 
Pazar günü uygulamaya girecek olan kararla ilgili açıklamalarda bulunan Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, artık meslektaşlarının da ailelerine zaman ayırma fırsatı bulacağını belirterek, “Ticaret Bakanlığımızın almış olduğu kararı üyelerimizle paylaştık ve ortak bir karar aldık. Almış olduğumuz kararımızı da Sivas Valiliğimizin onayına sunduk. Sivas Valimiz sayın Dr. Yılmaz Şimşek’in onayı ile bu hafta Pazar dahil Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları (temizlik dahil) Pazar günleri açılmayacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
 
VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLMEYECEK
 
Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, Pazar günleri tatil olması nedeniyle vatandaşların mağdur edilmeyeceğini  ve özellikle yaz sezonunda gelin başı, damat tıraşı ve gelin grubunun odadan izin almak kaydıyla belirli saatlerde açabileceğini hatırlatarak “Almış olduğumuz bu karar ile üyelerimiz tatillerini rahat bir şekilde geçirecektir. Bu karara berber kuaför ve güzellik salonu işleten tüm esnaflarımız uyacaktır. Alınan kararın denetim kolluk kuvvetlerimiz ve odamız tarafından yapılacak olup, uymayan esnaflarımıza cezai işlem uygulanacaktır. Siz değerli esnaflarımızın haksız rekabetin önüne geçmek için alınan kararlara uymanızı ve bir günde olsa ailenizle tatil yapmanızı bekliyoruz” diye konuştu
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

MBA Okullarından esnaf çocuklarına yüzde 30 indirim

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Özel MBA Okulları arasında indirim protokolü imzalandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen imza törenine Sesos Başkanı Hakan Demirgil ile MBA Okulları Kurumsal Tanıtım Uzmanı Toprak Gül katıldı.
 
MBA Okulları Kurumsal Tanıtım Uzmanı Toprak Gül, Esnaf ve Sanatkarların çocuklarına eğitim konusunda destek olmak amacıyla indirim protokolü imzaladıklarını ifade ederek, yapılan protokol ile birlikte MBA okullarına kayıtta esnafların ve esnaf teşkilatında çalışan personelin çocuklarına güncel eğitim sistemi üzerinden yüzde 30 indirim sağlayacaklarını söyledi.
 
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ise, esnaf çocuklarının da özel okullardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla protokoller imzaladıklarını belirterek, “Esnaf teşkilatı olarak eğitime önem veriyoruz. Geleceğimize yön verecek olan ustalarımızın yetişmesinde eğitim gerçekten önemlidir. Bizlerde ustalarımızın çocuklarının özel okullardan faydalanmalarını sağlamak amacıyla protokoller imzalıyoruz. Bu kapsamda MBA Okulları ile indirim protokolü imzaladık. Yapmış olduğumuz protokol ile esnaflarımızın ve personellerimizin çocukları ilk kayıt sırasında yüzde 30 oranında indirimli faydalanacaktır.
Esnaflarımıza daha fazla imkan sağlanması, çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla protokollerimiz devam edecektir. Yapmış olduğumuz protokolümüzün esnaf teşkilatımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Sesob Başkanı Hakan Demirgil ile MBA Okulları Kurumsal Tanıtım Uzmanı Toprak Gül arasında indirim protokolü imzalandı.
 
 

DEVAMI

Depremzedelere iş imkanı konusunda yardımcı olacağız

Sivas Esna f ve Sanatkarlar Odaları Birliği Binali Yıldırım Kredi ve Yurtlar Kurumunda depremzede vatandaşlara ve esnaflara iş konusunda yardımcı olmak amacıyla stant açarak başvuru taleplerini aldı.
11 ilde ve Gürün ilçemizde meydana gelen deprem sonrasında tüm imkanlarını seferber eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta yerleştirilen alilere de yiyecek, giyim, ev, iş ve diğer konularda da  yardımcı oluyor. Bu kapsamda Kredi ve Yurtlar Kurumundaki yurtlarda kalan, meslek sahibi olan ustalara destek olmak, bu süreçte çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla Aşık Ruhsati Kültür Merkezinde stanç açarak depremzedelerin başvurularını alındı. Yaşadığı illerde meslek sahibi olanları istihdam etmek, işyerlerinde çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade eden Sivas Esnaf ve sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil amaçlarının depremzedelere iş imkanı sağlamak olduğunu belirterek, “ Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak deprem sonrasında harekete geçerek desteğimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaf teşkilatı önemli bir kavram ve teşkilattır. Bu teşkilatın içerisinde yer alan ancak, depremle birlikte mağdur olan kardeşlerimize desteğimiz devam ediyor. Yurtlarda kalan ustalarımıza, meslek sahiplerine iş konusunda destek olmak amacıyla Aşık Ruhsatı Kültür Merkezinde stantlar oluşturduk. Personelimiz ve oda başkanlarımızla birlikte başvuruları alıyoruz. Talepler doğrultusunda merkezde bulunan 13 mesleki odamız ve İş Kur Müdürlüğü aracılığı ile bu vatandaşlarımızın mesleklerini yapmalarını, istihdama katkı sağlamalarına yardımcı olmak istiyoruz. Burada kalan vatandaşlarımız normalleşme sürecinde çalışırlarsa yaşadıkları sıkıntıları daha da kısa sürede atlatacaklarına inanıyorum.” dedi.
 
Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, depremzede vatandaşların çalışabilmesi, iş imkanına kavuşması için oluşturulan stantın çok önemli olduğunu vurgulayarak, desteklerinin devam edeceğini dile getirdi.
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Hakan DEMİRGİL
Sivas Esob Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Makam Görüşmeleri
  • Esnaf Ziyaretleri
  • Seminer Galeri
  • Etkinlik Galeri

Videolar